Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, titeket sem engednek...

Kismamák, titeket sem engednek előre sehol, még most, a járvány idején sem?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: nem vagyok az a típus, aki elvárja, hogy mindenki mindenhol legyen előzékeny, csak mert kismama vagyok, sőt, egészen a 33-34. hétig tök jól tartottam magam, de most majd' 37 hetesen nagy hassal azért már nem esik jól elmenni itthonról. Nem is megyek igazából, ha nem muszáj, a vizsgálatokra megyek, ha a férjem pont dolgozik és nem tud kocsival vinni.


De korábban pl. a buszon soha senki nem adta volna át a helyét, pedig azért már akkor is látszott rajtam még kabátban is, hogy kismama vagyok.


Vagy ma pl. voltam házirovosnál vérvételen, ki van írva nagy betűkkel, hogy kérik, a kismamákat soron kívül engedjék előre a járvány miatt, hát előttem ott volt 5 ember és senki nem engedett volna előre arra kemény 5 perces vérvételre. Én meg már nem akartam "bepofátlankodni", mert nem elsőre megyek és folyton rinyálnak meg veszekednek az emberek, ha a védőnő áthoz egy kismamát, hogy gyorsan hadd adják már oda neki a táppénzes papírt, hadd ne kelljen a betegek között állni, nem volt kedvem veszekedni...


Persze, értem én, hogy boltban a kasszánál meg hivatalban meg ilyen helyeken senki nem adja át a helyét, megszoktam, de hogy egy orvosi rendelőben ott kelljen állni fél órát a betegek között, mert az emberek hisztiznek rajta, ha bemegy előttük pár percre egy kismama, az azért durva...



2021. márc. 23. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Tehát egy kukkot se szóltál, hogy kismama vagy és be akarsz menni. Bocs, de nem mások dolga, hogy érvényesítse a te jogaidat. És ha pampognak? Most akkor be akarsz jutni előbb vagy nem? Ne haragudj, ennek így semmi értelme. Most akkor sírjunk veled együtt, hogy milyen bunkók az emberek? Attól mi lesz jobb? Egyáltalán miféle háziorvos ez, ahol beengednek a váróba? Nálunk időpontot kell kerni, és csengetni, nem is találkozunk más beteggel ott.
2021. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapesten járok vizsgálatra, és itt időpont van, kismamáknak is, maximum ők kapnak korábbit. De csak úgy előre nem engednek senkit. Én egyébként örülök is ennek, sokkal kevesebbet kell várni. Buszon se tudom milyen helyen jársz, itt Pesten a vírus óta egyszerűen nincs annyi ember, hogy minden hely foglalt legyen.
2021. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Én azt figyeltem meg, hogy buszon mindig 30-40 közötti nők vagy idős férfiak adták át a helyet. A nők szerintem azért, mert még emlékeztek rá, hogy milyen, a férfiak meg azért, mert az ő idejükben még lovagiasságra lettek nevelve.

Boltban is akartak előre engedni, orvosnál is, általában nem fogadtam el, ha idősebb akart udvarias lenni, őt soha nem előztem be. Max. akkor fogadtam el, ha már nagyon kellett pisilnem.

Nincsenek rossz emlékeim ezzel kapcsolatban, sőt, szerintem az emberek általában kifejezetten aranyosak.

A fiatalok persze nem, de ott még bejátszik a tapasztalatlanság, és a hit, hogy mindenről kritikát kell formálniuk. Én is ilyen voltam, amíg párszor arcon nem csapott az élet. 😆

2021. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem àltalàban àtadtàk. Egyszer rosszul voltam, akkor èppen senki nem ajànlotta fel, ìgy szòltam egy fiatal sràcnak, hogy babàt vàrok ès le szeretnèk ülni, mert rosszul vagyok.

Ha ilyen problèmàd van, szòlj ès segìtenek.

2021. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Hú velem szuperelőzékenyek voltak, sajnálom, hogy neked más a tapasztalatod. 2017-ben (azaz corona még távol sem volt) olyan idős nénik és bácsik ráncigáltak a helyükre a buszon egyetlen megállóra, hogy a dédszüleim lehettek volna. Tavalyi terhességemnél pedig a pékségnél is előre akartak engedni, ahol a szabad levegőn tudtunk sorba állni, nem szuszogtam senki baciját.
2021. márc. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Off


Mifelénk a háziorvosnál vicces. Az időpont előtt jön az sms, hogy az autónkban szíveskedjenek várni a betegek, telefonon felhívnak ha lehet bemenni. Ez januárban volt jó, autó nélkül... miért gondolják, hogy mindenki autóval jár?

2021. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, hogy kabátban nem olyan feltűnő a hasad? Én úgy vettem észre, hogy nehéz eldönteni, hogy most kövér vagyok, vagy terhes :D A gyógyszertárban félve kérdezte tőlem meg a gyógyszerész, hogy ,,ne haragudjon megkérdezhetem, ön kismama?", pedig akkor már vagy 35 hetes voltam, csak a kabát miatt nem volt egyértelmű.
2021. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem eddig kétszer előre engedtek: egyszer a postán, egyszer meg a háziorvosnál. De én is azt tapasztaltam, hogy többnyire szeretik inkább nem észrevenni.


31 hkm

2021. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekem, mikor el volt torve a labam, akkor se ajanlotta fel senki a helyet. De mivel fajni nem fajt, nem bantam, a konnyitett gipsz nem volt veszes.

Terhesen se kaptam "elonyoket", sot, a 37 hetes ctg utan hazafele egy nagydarab no felig ram ult, mert o csak azért is be akarta preselni en es a masik utas koze magat a buszon (3 szuk ules volt egymas mellett, es hozzateszem, akkor volt felfutoban a covid itthon).

Ami a verveteles esetet illeti, nyugodtan szolhattal volna, aztan pampogjanak. Muszaj leszel megtanulni ervenyesiteni az akaratodat. Ami jar az jar.

2021. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

11-es, nem a kocsifentartással van a gond, hanem azzal, hogy tudom magamról, hogy nem vezetek jól, beismerem ezt és elfogadom ahelyett, hogy csakazértis vezetnék, másokat veszélyeztetve ezzel. Ha elütném anyádat vagy gyereked, akkor meg az lenne a baj - jogosan -, hogy minek vezet, aki nem tud?


Nem gondolom, hogy akinek nem erőssége a vezetés és van annyi esze, hogy ezt belássa, az gyereket sem vállalhat....

2021. márc. 25. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!