Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a vetéléstől félve nem...

Ha a vetéléstől félve nem szeretnék dolgozni, akkor kérhetem az orvostól, hogy vegyen táppénzre?

Figyelt kérdés
Mennyire szoktak erre hajlani az orvosok?
2021. márc. 24. 05:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

11?


Miért vagyok rosszindulatú? Kati jobban jár anyagilag , ha nem táppénzre megy. A tappenz ugyanis max az átlagbére 60%A.....

2021. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
71%

Ne nekem mondd, hanem a sok tudatlan pirosoacsimacának. Látod, én is megkaptam, hogy rosszindulatú vagyok...

Nem és nem értik meg, hogy a veszélyes munkakör nem indoka a keresőképtelenségnek, tp pedig keresőképtelenség esetén jár. Évek óta tépem itt a szám, hogy üzemorvos, felmentés.

2021. márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
21%

Az, hogy félsz, az nem indok...


Ha volt már vetélésed, veszélyeztetett terhrs vagy, az indok...


Ha olyan a munkád, könnyítést kell kérni, és csak abban az esetben táppénzre menni, ha nem tudnak más munkát adni..


Ez hogy mert félek, táppénzre megyek, ez táppénz csalás, csak szólok...

2021. márc. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

7.

Így van, miért pontozzátok le?

Én laborban dolgoztam higannyal es hasonlókkal, ahogy terhes lettem jeleztem pénteken, hétfőn már az irodában kellett kezdenem, ahol besegítettem az ügyintézőknek, fénymásoltam, faxoltam, rendszereztem, sétáltam az irodák között papírokkal stb, ezt csináltam a 37. hétig.

A munkáltató kötelessége könnyített munkakört felajánlani, ha nincs akkor felment a munkavégzés alól és fizetnie.

Pontosan így van, nem táppénzcsalás ennek a módja.

És persze a nő is jobban jár szerintem ezzel, ki akar otthon lenni majd egy évig táppénzen?

2021. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy írták, ha veszélyeztetett terhes vagy (nőgyógyász szerint, pl. mert lombikkal jött csak össze, rálóg a méhlepény a méhszájra, vagy alapbetegséged van, mint pl. cukor, vagy volt már vetélésed... szóval elég sok indoka lehet), akkor menj táppénzre.

Ha olyan a munkád, hogy veszélyes a terhességre (pl. nehezet emelsz, vegyszerekkel dolgozol, éjszakai műszak), akkor jobban jársz, ha kéred a munkáltatót, hogy másik munkakörbe helyezzen. Ha meg ezt nem tudja megoldani, mert nincs ilyen, akkor meg kaphatod a fizudat akár otthon ülve.

2021. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
28%

"Évek óta tépem itt a szám, hogy üzemorvos, felmentés."


Az rendben, hogy a nő jobban jár, ha otthon van és kapja a semmire az alapbérét, a munkáltató viszont azzal jár jobban, ha veszélyeztetett terhességi táppézen van a dolgozója, mert akkor még a táppénzének is csak a harmadát kell fizetni. És a főnöknek nyilván nem mindegy, hogy, havi 200 ezret vagy csak havi 30 ezret kell fizetnie.


Na most, ugye az itt az a probléma, hogy a nők jó esetben örülnek, ha van hova visszamenni szülés után és nem merik azt mondani a főnöknek, hogy fizessen már nekik inkább alapbért, mert ez a törvény. Mert félnek, hogy a főnök meg nem várja majd vissza őket ilyen után, sőt, szerintem ha ez tömeges jelenség lenne, akkor még annyira sem vennének fel gyermektelen huszonéves nőket a munkáltatók, mint most.


Szóval van a törvény, meg van a valóság.

2021. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató jó esetben tisztában van a kötelességeivel.

Nálam pl igen, fizetik ilyen esetekben az alapbért a cégek, mert nem dolgozom csalóknak.

2021. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Sose dolgoztam olyan helyen, ahol ilyeneken problémáztak volna, lehet hogy a mucsaröcsögei kisvállalkozónak számít ez, érthető, de egy nagyobb cégnél vagy multinál tudod mi 200e ft? Fillér, nem csinálnak ebből gondot, inkább tartják a törvényt, mert nem akarnak balhét maguknak.

Nekem van olyan kolleganőm, akit kirúgtak mert minősíthetelten viselkedése volt, kiabált a kollegákkal, folyton késett, hisztizett mindenen, csúnyán beszélt..Kirúgták de adtak neki végkielégítést 2 millió felett, csak hogy aláírja, hogy semmiféle panasza nincs a cég iránt, minden rendben volt stb stb, csak hogy utólag ne jelentgesse fel őket meg ilyenek mondvacsinált okokkal. Szóval sok cég inkább fizet normálisan, de nem keresi magának a gondot.

Persze a boltos Marika néni Záhony mellett valszeg nem így gondolkodik oké, de amíg nem írja le a kérdező mit és hol dolgozik addig ez egy értelmes tanács, hogy ne táppénzre menjen.

2021. márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
10%
Jó, csak mondjuk ötször annyi az ember, mint amennyi a tisztességes, normális munkáltató és mivel valamiből élni kell, mindenki ott dolgozik, ahol tud, pláne a mostani helyzetben.
2021. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
83%

Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor a nőgyógyász ad neked erről papírt, ami alapján háziorvos meg kiír táppénzre. A félelmeidnek ehhez semmi köze, terhesen is lehet menni ugyanúgy dolgozni, mint bárkinek, mivel egy normálisan folyó terhesség nem betegség. Ha nem volt előzőleg vetélésed és most is teljesen rendben megy a terhesség, akkor mitől félsz? Ha meg az orvos látja, hogy fennáll a vetélés kockázata, akkor úgyis kiír, de ez azt is jelenti, hogy szigorúan ágyban fekszel, max csak pisilni és kajálni mész ki onnan. Nem viccből meg félelemből írják ki a terheseket, hanem orvosi indokkal. Most a covid miatt rá szoktak kérdezni a munkakörnyezetre (az én orvosom legalábbis rákérdezett) és ha úgy ítélik meg, javasolhatják a táppénzt, te meg eldöntöd hogy akarod vagy nem, de ennyi.

Táppénzcsalásban egy orvos sem lesz neked partner.

2021. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!