Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a vetéléstől félve nem...

Ha a vetéléstől félve nem szeretnék dolgozni, akkor kérhetem az orvostól, hogy vegyen táppénzre?

Figyelt kérdés
Mennyire szoktak erre hajlani az orvosok?
2021. márc. 24. 05:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
11%

"Táppénzcsalásban egy orvos sem lesz neked partner."


Jó Isten, dehogynem, miről beszélsz? :D


Ez ma teljes mértékben úgy működik, hogy mész a nőgyógyászhoz, jelzed neki, hogy szeretnél táppénzre menni és ő állandó keményedésre, stb.-re hivatkozva javasolja a táppénzre vételed. Neki tökmindegy, mit dolgozol, minden nőgyógyász kiír, ha akarod, bármikor, mindenki így megy tp-re szülés előtt.


Nem is hallottam még olyat, hogy valaki máshogy csinálná, pedig nagyon sok kismama ismerősöm van.

2021. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem adott a nőgyógyász papírt, 20 hetesen elmentem a háziorvoshoz, nagy napi szinten vezetnem kell 2-3 órát, és már nem szívesen teszem. Nem is kérdezett semmit, kiírt.
2021. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

A munkám igazából nem nehéz. Folyamatos állómunka, de különösebben nem megerőltető. Vendéglátás.

Vetélésem kettő volt már, és két terhességem, ahol kora terhességi vérzés lépett fel (alighanem progeszteronhiány, szóval kezelhető). Illetve terhességi cukor, ami nem tudom számít-e, de sem időre enni, sem cukrot méregetni nem tudnék munkában az biztos.

Nem tudom ezek alapján táppénzre vesznek-e?

2021. márc. 24. 14:32
 24/28 anonim ***** válasza:
91%
A két vételes miatt eleve veszélyeztetett terhesnek leszel elkönyvelve.
2021. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz gond a táppénzre vétellel, de kérdezz rá és kiderül.
2021. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%
#23: Ezek alapján szerintem jó esélyed van rá.
2021. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
82%
21, egyte több nőgyógyász küldi az ilyen kismamát üzemorvoshoz, mert rájuk szólt az oep.
2021. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
82%
Csak azt nem tudom, miért nem lehet a kérdésben leírni azt, ami lényeges.
2021. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!