Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes kismama vagyok és...

19 hetes kismama vagyok és határozott időre akarnak áttenni a munkahelyemen. Érdeklne, hogy közületek volt-e már valaki így?

Figyelt kérdés
Jelenleg határozatlan időn vagyok, és elvileg azért akarnak áttenni, mert ha az utódom jobban beválna, nem akarnak nekem végkielégítést fizetni. Tudom, hogy jogilag ezt nem tehetik meg, csak érdekelne hogy más is volt-e már így? Hogy vészelte ezt át mind lelkileg?

2021. márc. 28. 15:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Bele ne menj! Van egy szerzôdésed, és mivel terhes vagy, nem tudnak kirúgni (csak szélsôséges esetekben).


Azt se felejtsd el, hogy gyedet is csak akkor kapsz, ha a szülés napján biztosított jogviszonyod van.


Ha nagyon fúrnak, kérj ajánlást az orvosodtól, hogy a háziorvos táppénzre tudjon venni.

2021. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás!!!

Szemét dolgot akarnak veled csinálni, ne hagyd magadat! Neked most az az előnyös, ha határozatlan idejű szerződésed van. A munkáltató lehet, hogy nem örül ennek, de az az ő baja.

Ha szakszervezeti tag vagy, ott ingyen is kaphatsz jogi tanácsot. Bármilyen papírt akarnak veled aláíratni, azt jogod van elkérni, bárkivel átnézetni, nyugodt körülmények között megbeszélni, átgondolni, és így dönteni. Lehet, hogy a főnököd nem ezt mondja majd, hanem sürgetni próbál, de ne dőlj be neki.

2021. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
2%
Mond meg hogy nagyon kevés ideig maradsz otthon mondjuk max 1 evet hátha így jobban kezelik a dolgot. A 3 év amúgy is nevetséges nem is értem miért várják el egyesek hogy 3 évig bárki szívesen fizet a semmiért meg tartják meg a helyét
2021. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%
13-as, a, munkáltató semmit nem fizet 3 év alatt a gyedet és gyest is az állam állja. Nem tudom, mikor fogjátok már fel.
2021. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
6%
Lenyegtelen, 3 évig otthon vagy addig mást kell foglalkoztatni, másokra több munkát raknak stb ha valaki nem szeret a munkahelyén lenni és 3 evet otthon inkább otthon van annak szerintem sem kell visszajönnie. Legalább korrektek voltak és elmondták
2021. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%

És mi van, ha 3 évig mást kell foglalkoztatni? Akkor is egy ember bérét fizeti, meg akkor is, ha a kérdező dolgozik ugyanott.


Még megtartani sem köteles azután, hogy visszaveszi.

2021. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
84%
SEMMIT ne írj alá! Tudom, írtad, hogy tudod, nem tehetik, és most biztos azt gondolod, hogy nem fogod aláírni, de ott nyomás alatt leszel és mással is megtéveszthetnek. Nagyon megszívhatod. Tedd, amit írtak. Mondd, hogy elviszed, megbeszéled jogásszal.
2021. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
89%
Ezt nem is akarom elhinni, hogy ilyet belemondtak az arcodba!! Brutális ami itt megy.. Innentöl kezdve ne is vedd a szívedre.. Undorító banda. Jól mondják a többiek, semmit ne írj alá. Akárhogy is szorongatnak. Nehogymár ezek után még te tegyél nekik szívességet.
2021. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%

A legnagyobb hátrány, hogy nem leszel biztosîtott utána.

Ha akartok hamar mégegy babát, akkor 0ellátásod lenne.


Plusz a határozott viszonyt mivel honorálnák? Mikorrra lenne vége?



Nézz a szemükbe


“Nekem ebből milyen előnyöm származik? Miert kellene aláírnom?”

2021. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%
Anyám borogass, de pofátlanok és 21. század, egyenlő jogok, nőket gyermekvállalásért nem büntetünk satöbbi. Nálunk ilyen nincs, elmegy valaki szülni, felvesznek a helyére mást határozott idejű szerződéssel és ha "jobban bejönne", akkor megpróbálják átvenni határozatlanra, de nem a Te helyedre. Te ugyanúgy szépen visszamehetsz akár 3/5/x év után is, ha közben lett még pár tesó.
2021. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!