Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet kérni hogy csak saját...

Lehet kérni hogy csak saját reggelis terhelés legyen?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve gyógyszert szedek (Metformin), nem eszek cukrot, fehér lisztet, 160gr ch diétát tartok, mérem a cukrom. Amikor kiderült a gond is 3 hónapra taccsra vágott (pattanások,migren,rosszullétek,menzesz borult) a cukros terhelés, most terhesen nem szeretném a löttyel, hisz nem is fogyasztok hasonlót se, saját reggelist\zsemlést oké. Van lehetőségem erre? Volt akinek így csinálták?
2021. ápr. 21. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam úgy csinálták, hogy egy zsemlét kellett megennem egy pohár tejjel.
2021. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
NEM, nem véletlen ragaszkodnak az ö szerükhöz - a "saját reggeli" nem adnak megbízható eredményt
2021. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A zsemle + tej -re gondoltam :)

A saját reggelim nem emel többet mint 2 egység és visszamegy, az más persze, az ki van tapasztalva.

2021. ápr. 21. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezz rá ott, ahová mégy, mert szerintem helyfüggő. Engem pont zsemlével meg tejjel akartak egyszer etetni (hogy vegyek a kórházi büfében...) és el kellett mennem helyette cukorért egy patikába, mert tejfehérje és gluténérzékeny vagyok. Szóval tuti helyi szokástól függ, minthogy van, ahol vinni kell, máshol meg adnak.
2021. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

A zsemlés terhelésnek nincs értelme, mert nem lehet összehasonlítani a méréséket. Mekkora zsemle? Milyen lisztből van? Hogyan szívódik fel? stb.

Azért kell glükózzal végezni a terhelést, mert arra van standard.


A saját véleményem a te setedről viszont:

Ha 160 g CH diétát tartasz és rendszeresen méred a vércukrod (éhgyomorra és minimum főtékezések után 1 órával) és az értékeid rendben vannak (éhgyomri kevesebb, mint 5,4 mmol/l, 1 órás kevesebb, mint 7 mmol/l), akkor el sem mennék terhelésre.


Hivatalosan korábbi IR, prediabetes esetén pont, hogy korai terhelés (14-16. hét) kellene, és ha az normális, akkor ismétlés a normál időben (24-288. hét).


De ugye mi történik, hogy ha kijön, hogy rossz az eredmény, azaz terheségi diabéteszed van?

Hát diétázni kell és mérni a cukrod. Ha diéta mellett rendben van, akkor örülsz és folytatod a diétát, ha pedig magas, akkor inzulin terápiát kezdenek.


Tehát az esetedben mi történne, ha rossz lenne a terhelés? Semmi, pont ugyanazt csinálnád, amit most is:D


Egyetlen értelme van ennek ellenére terhelni, és ezért javasolják: hogy legyen diagnózisod. Ha egy rossz lelet nélkül tartasz diétát is nincs terhelés, akkor sosem lesz benne a kartonodban, hogy terhességi cukorbeteg vagy, ez pedig ahhoz vezethet, hogy az egész történet elsikkad. Hiszen GDM esetén nem csak a terhesség alatti diéta és fokozott figyelem a lényeg, hanem a későbbiekben a rendszeres kontroll is.


Tehát a te esetedben a terhelésnek azon kívül, hogy rossz erdmény esetén kapnál egy konkrét diagnózist, sok értelme nincs.

2021. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pont ezen agyaltam, mert anno a diagnózist megkaptam, prediab. és emiatt van a gyógyszer és mérés kontroll.

4essel kezdődik hála az éhgyomri és az 1 órás nem megy 7 fölé.

A nőgyógyászom kifejezetten nem javasolta a kontroll terheléseket anno,ki se írta, hisz tudjuk hogy ez van, felesleges sokkolgatni fél évente, a diagnózishoz jó volt.

2021. ápr. 21. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ha továbbra is méred a cukrod, és GDM-esként gondozzák a terhességed, valamint utána sem hanyagolod el a dolgot, akkor el lehet ettől tekinteni. De mondom, ez abszolút magánvélemény, a hivatalos ajánlás pont az előrehozott és negatív esetben ismételt terhelés.


(Megjegyzem, elvileg prediabetes esetén évente azért javasolják az OGTT kontroll, mert annak nem árt kiderülnie, ha a prediabetesből diabetes lesz.)

2021. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő csinált saját terhelés amit a városi nőgyógyász el is fogadott.

Majd lett kiválasztott orvosom aki kiakadt hogy nincs vercukor vizsgalatom. A terhelés nagyon rossz lett. Dietaztam és így is óriás babám született. Ne vegyed fél vallrol

2021. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: A cukrodat is rendszeresen mérted, vagy csak diétáztál?

Sokszor az a gond, hogy az orvosok veszik félvállról az egészet. Rengeteg olyat hallottam, akinek kóros terhelésre annyit mondtak, hogy "ne egyen annyi cukrot". Se CH meghatározás, se beosztás, se vércukormérés, semmi.

Aztán csodálkozunk, hogy 4500 grammos a gyerek és full diabéteszes fötopátiás:)

A diéta melett ellenőrizni kell, hogy műküdik-e a diéta. Ha nem mérnük mellette cukrot, akkor ezt sosem tudjuk meg:)

2021. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvos függő. Én ezért váltottam háziorvost. Kb 10 éve nem eszem cukrot ezt jeleztem háziorvosnak és mégis meg akarta itatni velem azt a löttyöt. Nagyon jól tudta, hogy minden bajom van...glutén-,tej-, szója-, kukorica, ...stb érzékeny vagyok. A cukorra is rosszul reagálok. Már egy kis mokkáskanál cukortól bedurran a torkom, folyik az orrom, viszketek, kirepedezik a bőröm stb. Ennek ellenére az aszintensével jól lehordtak, hogy mit képzelek magamról, hogy saját reggelist kérek. Átmentem másik orvoshoz és szó nélkül kiírta nekem saját reggelisre (nyilván vittem a gm kenyerem és "tejem", kiszámolva a szénhidrátot). Mondta az új háziorvosom, hogy ő a kismamáinak a saját reggelist szokta kiírni, mert sokan rosszul vannak a cukros löttytől.
2021. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!