Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha úgy kezdek el dolgozni,...

Ha úgy kezdek el dolgozni, hogy már pozitív a terhességi teszt, megtehetem hogy csak a próbaidő lejárta után mondom el? Első terhesség, szóval valószínűleg nem fog látszani, de a főnököm nem fogja megkérdezni mennyi idős, és rájön hogy átvertem?

Figyelt kérdés
2021. máj. 4. 21:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
46%
Miert kapna ez miatt gyerek utan elitasitast. Jezusom. Ez a te eleted, munkak jonnek mennek, kit erdekel mit gondolnak.
2021. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
18%

10es, nem gyari munkas vagyok. Es igen ez is benne van a pakliban, de oszinten...leszarom. :) ha kitesznek, akkor megyek tovabb. Es nem felek, hogy ez miatt nem kapnek masik munkat. Mert aki ezt nem erti meg, hogy igy alakult, annak nincs gyereke.



Es merem allitani, itt cska olyanok velemenyeznek, akik gyermektelenek. Akinek gyermeke van, le se szarja a munkahelyi lojalitast. Mas a prioritas.

2021. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%

1-es vagyok, nálunk is volt 2 ilyen nő, mindkettő a próbaidő lejárta jelentették be, nem örült nekik a vezetőség, sőt könnyítés se volt,ugyanúgy ment a lecseszés stb.

Amikor én odakerültem nem hitték el hogy akkor nem terveztem még, folyton aggódva kérdezték, 5 évvel később most 5 héttől vérzés miatt itthon vagyok, főnök velünk örült, támogatnak, felhívnak\írnak a kollégák jól vagyok-e.

2021. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
30%
Tiszta hulyek vagytok. Most peldaul en, mit tehettem volna, vetessem el a babat egy munkahelyert? Vagy a kerdezo boritsa fel az eletet, es essen el esetleg anyagi tamogatasoktol, csak mert az nem korrekt? Vagy vetesse el a babat egy allasert? Ti halljatok mit beszeltek. Ne legyetek mar ostobak... Az elet ilyen! Ez van.
2021. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
29%

Es egyebkent, most kepzeljuk el, hogy az uj munkaado felhivja a regit, es megkerdi, miert tettek ki. A valasz: mert teherbe esett. ???? Mi? :) ekkora diszkriminaciot egy munkaado sem engedhet meg maganak, nem hogy ki is mondja. Igen, ha a munkajaval nem elegedettek, azt mondhatjak, de az, hogy teherbe esett..


Agyrem. Nagyon felment a pumpam toletek.


Es elmondom, 25 evesen azert nem vettek fel egy, multihoz, mert lattak a jeggyurut az ujjamon, es nem invesztaltak olyan emberbe aki meg csaldalapitas elott all. Ezt 100 szazalekosan tudom, hogy ez volt az indok, egy bennfentes ismerostol.


Most kerdem en, mikor vallaljon akkor egy no gyermeket es hogy?


Nem, nem lehet ennyire csolatassla gondolkodni. Az elet mocskos, ea neha alkalmazkodni kell, hogy neked is jo legyen.

2021. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
52%

Nem, azért senkit nem rúgnak ki, mert teherbeesik. Nem azért rúgnák ki.


Hanem azért, mert egy szemét ember. A munkatársaival, munkaadójával bszik ki, mert őfelsége lusta gondolkodni.

Senki nem mondta, hogy vetesse el, senki nem kérte. Csak tudod mielőtt gyereket vállalsz, illő lenne gondolkodni, nem egy olyan helyről kell elmenni szülési szabadságra, ahol max 1 hónapja + a próbaidő óta vagy ott, hanem egy stabil munkahelyről kell eljönni. De minek is jártatom itt a számat, a hozzád hasonló kis pondrók úgy se fogják érteni, mi a probléma, csak az a lényeg, hogy nektek jó legyen. Kérdés: meddig lesz neked jó? Annyi szrt fogsz a pof4dba kapni, ha visszamész, hogy sírva fogsz munkába menni, de meg is érdemled. Az ilyen mind megérdemli.

2021. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
67%

"Most kerdem en, mikor vallaljon akkor egy no gyermeket es hogy?"


Akkor, amikor stabil munkahellyel, munkaviszonnyal, jövedelemmel rendelkezik, és nem 2-3 hetes (+ próbaidő) munkaviszonya van, mert "majd 2-3 év múlva úgyis találkozunk". Csak addig a 2-3 év alatt a munkatársak szpnak helyetted.

2021. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
97%
Azért nagyon nem mindegy, hogy egy kis cégről van szó vagy egy nagy multiról, esetleg állami cégről. Én utóbbinál dolgoztam, voltak többen is, akik hamar terhesek lettek, miután felvettük őket, de nem volt gond sosem. Sőt, vissza is vettük őket szülés után.
2021. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem kérte senki hogy vetesse el, csak leírták, hogy mik a várható következmények és hogy számítson rá hogy kicseszhetnek vele vagy most vagy később. Mert nem mindegy milyen a viszony, főleg ebben az állapotban. A főnök később is emlékszik erre ha pl szabit kérsz, szeretnél elmenni előbb, fizu emelést vagy vitás helyzetbe kerülsz valakivel stb.

A kollégákat se kell félteni ha valaki kicsesz velük pl helyette kell dolgozni.

2021. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
96%

15: Nem fognak diszkriminálni, annyit mondanak a másik munkahelynek, hogy nem megítélhető, mert pár hónapig dolgozott. A másik meg leszűri a leszűrni valót. Nem kell hazudni meg mocskolni senkit sem, csak az igazat mondani és kész.


Az én munkahelyemen pár évvel ezelőtt eljátszotta ezt az egyik kolléga, mondjuk pofátlanabbul, mert egy speciális eset miatt próbaideje sem volt. A hétfői kezdés után péntekre már táppénzen volt (egyébként teljesen érthető módon, HG miatt). A jogai ellenére nem jött vissza egy percre sem, bejött két évvel később hogy új munkahelyen kezdene, intézzék a papírokat. Okos döntés volt, mert mindenki eléggé megfeszült a visszajövetele gondolatától is, hiszen nem lehetett tudni hogy esetleg nem terhes-e megint és megy el, ami ugye a másik népszerű tevékenység (basszus senki nem is ismerte). Egyébként teljesen családbarát a munkahely, a vezetőség tagjai mind többgyermekes apák és anyák, jelenleg is öten vagyunk/voltunk a közelmúltban gyeden, soha egy rossz szót nem szóltak hozzánk... Reakcióként végül nálunk behozták az öthónapos próbaidőt és határozott idejű szerződéseket (a munka jellege és hosszú betanulási idő amúgy is indokolja). Önmagában ez elég hogy ilyennel senki ne próbálkozzon, utána meg mehet bárki babázni. Csak a hülye nem tudja hogy egy gyerektelen fiatal nő előbb-utóbb elmegy szülni.


Kérdező, igen, jogilag minden adott ehhez, sőt a próbaidő alatt ha valaki felmond, hiába nem kell indokolni, ha felmerül a gyanú hogy a terhesség miatt mondanak fel, bíróságon támadható. Hogy ez jót tesz-e a női egyenjogúságnak vagy sem... Az más kérdés.

2021. máj. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!