Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha úgy kezdek el dolgozni,...

Ha úgy kezdek el dolgozni, hogy már pozitív a terhességi teszt, megtehetem hogy csak a próbaidő lejárta után mondom el? Első terhesség, szóval valószínűleg nem fog látszani, de a főnököm nem fogja megkérdezni mennyi idős, és rájön hogy átvertem?

Figyelt kérdés
2021. máj. 4. 21:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
75%
Ennis így voltam az első gyereknél ,eleinte szemetek voltak, de az utolsó hónapban mentem táppénzre ..és dupla erővel dolgoztam és látták hogy nem direkt alakítottam így ,és utánna már nem huztak rám az orrukat. Szerintem is magatokra gondolj nektek így a jó most.
2021. máj. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
42%
Megcsinálhatod, de ha kiderül hogy tudtál a terhességről akkor munkaügyi bírósági ügy is lehet, és igen kötelesek visszavenni, de rövid időn belül ki is fognak rúgni valami mondvacsinált indokkal addig meg pokollá teszik az életed teljesen jogosan. Utolsónak meg igaza van bőven elég lesz ha elterjed rólad, és már se fognak felvenni sehova, de tudod, ilyen az élet:-D
2021. máj. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
54%
15ös nem azt fogja mondani hogy azért rúgta ki mert teherbe esett hanem mert nem őszinte, és nem lojális a munkahelyével szemben. Ilyen embert senki se fog alkalmazni.
2021. máj. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
60%
Megteheted. Kivéve ha a munkaköri alkalmassági vizsgálat részeként megkérdezi az orvos, hogy terhes vagy e. Ha nemmel válaszolsz, alapot adsz a rend kívüli felmondásra.
2021. máj. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem pont tegnap volt egy ilyen kérdés, hogy a csajszi jó fej volt és próbaidő alatt elmondta a munkáltatónak? Másnap úgy kirúgták, mint a szél. Nem túl elegáns próbaidő alatt teherbe esni, de ha már így alakult nézd a saját és a gyereked érdekét.
2021. máj. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
62%

#15 de ostoba vagy. Tudatos gyerekvállalásról hallottál már? Tudod mikor már dolgozol valahol x ideje és úgy esel teherbe.

Ha meg nem szexelsz védekezés nélkül nem lesz mit elvetetni.

Nahát, mik vannak.....

Másnak meg az ilyenek miatt megy fel a pumpa. A duszkrimináció is nejtek köszönhető.

Ja és van gyerekem.

2021. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
49%
Le leszek pontozva, de hát kb letojom. Ahogy a munkáltató a saját érdekeit nézi, és elküldene, ha próbaidő alatt bejelented neki hogy várandós vagy, úgy te is nyugodtan nézd a saját és a gyereked érdekeit. Nem fogja éjszaka telesírni a párnáját, hogy miből fogod te eltartani a gyereket. Egy munkáltató meg, ha nem akar ilyen helyzetbe kerülni, akkor ne alkalmazzon reproduktív korban lévő nőket. Ja, hogy a férfiak meg általában is több fizetést kérnek, vagy egyszerűen nem minden munka nekik való? Hm, nagy dilemma... Szóval. A munkavállaló-munkáltató kapcsolat elsősorban üzleti. Nem azért megyünk egy munkahelyre, hogy a leendő főnökünk megemlékezzen rólunk az unokáinak mesélt anekdotáiban. A várandósság nem véletlenül szenzitív adat, amit nem vagy köteles megosztani a munkáltatóddal. Más kérdés, hogy nyilván megteszed (ha van egy biztos állásod), hogy legyen idejük keresni valakit a helyedre. A másik meg az, hogy egy pozitív terhességi teszt nem garancia arra, hogy te 9 hónap múlva szülni is fogsz (persze reméljük, hogy így lesz). Ja, és miután visszamész majd dolgozni már nem leszel védett, szóval záros határidőn belül elküldhetnek, ergo nem maradsz örökre a nyakukon.
2021. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
64%

"ha nem akar ilyen helyzetbe kerülni, akkor ne alkalmazzon reproduktív korban lévő nőket."


Jófej vagy. Tehát mindenki legyen munkanélküli 20 és 40 között inkább, mert páran annyit nem képesek teljesíteni, hogy legalább 1 évet dolgoznak valahol mielőtt teherbe esnek?

2021. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
28: én is megütköztem ezen, mert pont ez a tendencia, hogy ha reproduktív korú nő vagyok, akkor biztosra vehetem hogy az azonos kvalitásokkal/CV-vel rendelkező férfit fogják előnyben részesíteni pusztán ezért. Társadalmilag be van rögződve, hogy kiesek a terhességi táppénz és utána a gyed időszakára, míg a férfi szinte biztosan nem. Ellenben ha nem lenne hároméves otthon ülés, hanem kötelező apa gyed lenne, akkor máris ez a hátrány kiegyenlítődne, hiszen a férfiak is rizikósabbá válnának, míg a nők rizikója csökken. De ki is húzom a kezemet a biliből.
2021. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
51%
Már azzal is előrébb lennénk, ha pár nőtársunk növesztene gerincet. De amíg a tudatos családtervezés is gondot okoz neki, mert szegénynek abortuszra kell mennie, addig mit várunk?
2021. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!