Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz vétellel kapcsolatba...

Magzatvíz vétellel kapcsolatban szeretnék tanácsokat kérni? Nagyon aggódom

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok,és ma kaptam meg az eredményemet.A Down kór eredményem pozitív lett.A 12. heti laborom negatív,tarkóredő 1.4 volt.31 éves vagyok,első baba és 6 évet vártunk rá.Teljesen kikészültem és nagyon aggódom.Akinek volt ilyen vizsgálata az leírná nekem,hogy zajlott és mit kellett utána tenni,mire kellett vigyázni?Köszönöm
2010. aug. 23. 12:44
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm és a barátnődnek is minden jót kívánok!Nekem azt mondták,hogy 3 hetet kell várni az eredményre.Nehezen fogom kibírni addig....
2010. aug. 23. 13:12
 12/25 A kérdező kommentje:
Ezek a vizsgálatok nekem is az agyamra mennek.Szegedre jártunk a klinikára és ott állandóan magas volt a prolaktinom,viszont Orosházához tartozom és ha itt vették le a vért minden jó volt.
2010. aug. 23. 13:16
 13/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Én voltam ilyen vizsgálaton 9 hónappal ezelőtt, most itt szuszog 4 és fél hónapos makk egészséges kislányom. Nekem a SOTE I. sz klinikán csinálták és nagyon kedves volt mindenki, mindent elmagyaráztak. A 12.heti UH nekem még negatív lett de határeset emiatt kértünk kombinált tesztet és ez már pozitív lett 1:180 értékkel. Nagyon féltem én is ráadásul én is 18 hetes voltam, mire időpontot kaptam már 20, az eredmény ha minden OK akkor 2 hét, mivel csak akkor telefonálnak 2 héten belül ha baj van, különben 4 hét múlva kellett visszamenni. Maga a vizsgálat nem fáj mint egy injekció, de gondolom ilyenkor nem is ez miatt aggódik az ember. Utána rögtön hazaengednek de szigorú fekvés! Én a 3. napon felbátorodtam és nekiálltam takarítani, estére görcsölni kezdtem, nagyon megijedtem és átkoztam magam. Vettem be magnéziumot és szerencsére elmúlt. Én nagyon örülök, hogy megcsináltattam a vizsgálatot mert a terhességem innentől tudtam élvezni. Ha kérdésed van még nyugodtan tedd fel, szorítok értetek!

2010. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm,jó olvasni ilyen tapasztalatokat!!!

Azért fogadtam el én is a vizsgálatot,mert nem akarok kétségek között lenni,van elég bajom.Veszélyeztetett terhes vagyok vérezgetések miatt csak feküdnöm lehet.

Attól félek,hogy elvetélhetek vagy valami történik a babával és persze az eredmény miatt is aggódom.

Nekem a SZAOTE női klinikára kell mennem szegedre.

A páromat bejöhet a vizsgálatra?

Tehát ha jól értem ha valami gond van akkor ők fognak telefonálni?

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 23. 13:29
 15/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Bp-en nem engedik be az apukát, ők kint várnak a folyosón.Az egész nem tartott tovább 3 percnél. Igen azt mondták, hogy ha 2 héten belül nem hívnak akkor megnyugodhatunk. Biztos nálatok is minden rendben lesz, ott is azt mondták nagyon kis százalékban fordul elő pozitív eredmény.
2010. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Esetleg leírnád,hogy zajlik le a vizsgálat?Azt olvastam uh keresztül nézik és egy vékony tűt vezetnek be.

Én nézhetem közben a vizsgálatot?Van amire figyelnem kell?

Fájni fog utána?

2010. aug. 23. 14:42
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hete volt amniocentezisem. Mivel jelenleg ez az egyetlen olyan vizsgálat, amely 100% eredményt ad bizonyos genetikai rendellenességekkel kapcsolatban, ezért érdemes megcsináltatni. (Én a kötelező afp mellett semmilyen egyéb vizsgálatot nem csináltattam, mivel azok csak valószínűség számítások, így lássuk be bármi lehet...)


A vizsgálat tényleg kb. 3 perc, és egy méhcsípés-szerű érzés a hasadon. A vizsgálatra egyedül mehetsz csak be, az orvos figyeli az UH-t, neked annyi dolgod van, hogy lazítasz. Mire aggódni kezdenél, már túl is vagy rajta! :-) Aztán irány haza és ágynyugalom 3-4 napig, szóval no takarítás, főzőcskézés stb.


Én nem bántam meg, a következő terhességnél ismét megcsináltatom, ami a korom miatt nem kérdés (most 36 vagyok). Ja, és a nőgyógyászom mondta, hogy a majd' 40 éves praxisa alatt még soha nem találkozott olyannal, aki pusztán a beavatkozás miatt vetélt volna el.


Szóval ne aggódj, ha betartod a "szabályokat" semmi baj nem lesz, és nyugalomban töltöd a hátralévő 20 hetet!

2010. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat,tegnap megcsinálták a vizsgálatot.Nem fájt és a babát is megnézhettem.Szépen látszódott az orrcsontja ami 4 mm-es volt és nagyon formásnak láttuk az orvossal a babucit is.Ráadásul most tudtuk meg,hogy kisfiunk lesz :)Reménykedem a jó eredményben,úgy érzem,hogy minden rendben vele.
2010. aug. 26. 08:28
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Örülök, hogy minden simán ment, most pedig sok-sok pihenés, és meglátod minden rendben lesz. További szép napot és 2 hét múlva várjuk az örömteli visszajelzésedet.

2010. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ma voltunk az eredményért,minden rendben van :)
2010. szept. 20. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!