Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki,aki bizonytalan a...

Tanácstalan_lány kérdése:

Van valaki,aki bizonytalan a második Pfizer oltásban terhesen? Én 18 hetesen kaptam az elsőt, de félek a másodiktol. Szerintetek rossz ötlet halasztani szülés utánra? Egy adag is véd valamennyit,igaz?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdések,de nagyon rastresszeltem. Kérlek kimeljetek a "hülye vagy" típusú kommentektol.

Köszönöm!



#oltás #2.dozis
2021. máj. 23. 11:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%

Második vagyok...Nekem is van ismerősöm, aki középidős terhesen, az oltas után vesztette el a babát, kivizsgálták, nem tudták megállapitani mi okozta, de a méhlepenyben nem találtak covid-ra utaló eltérést.


Tehát vagy attól volt,vagy nem

Ezt senki nem fogja tudni megmondani.


Ettől független azt csinálnám amit az orvos javasol nem azt amit itt ott hallok, nem biztos, hogy veled is az lesz.

2021. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
54%
Nem úgy van, h a 2.oltàst szülès után adják?
2021. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%

#12: egy ideje megváltozott a protokol, már adják a 2-at szülés előtt is, csak szakorvosi papír kell róla, nem elég besétálni az oltópontra, mint az elsőnél.

Hát figyelj kérdező, én 4 nőgyógyásszal is beszéltem erről (kezelőorvos, családtag, barátok, olyan is, aki covid osztályon dolgozik), mindenki egytől egyig egyértelműen a 2 oltás mellett volt szülés előtt. Én jobban hiszek nekik, mint random facebook kommentekben meg ki tudja ki által összerakott statisztikákban.

2021. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Én Erdélyben élek, itt beadják 21 nap után a másodikat is.

Nekem a szülés utáni opció biztonságosabbnak tűnik. Ártani az, biztos nem árt.

2021. máj. 23. 13:30
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!

Én is beszéltem a nogyogyaszommal, plusz még egy ismerős orvossal,ok ajánlják.

Az oltó orvos pedig úgy nézett rám,mint aki abortuszra jelentkezett....itt elég megosztott a társaság. Százszor megkérdezték,hogy biztos,hogy oltatom-e magam és tisztában vagyok-e azzal,hogy ők nem vállalnak felelősséget,ha valami bajunk lesz....nagyon rossz tapasztalat volt emiatt az első adag is...

2021. máj. 23. 13:33
 16/25 anonim ***** válasza:
45%
Az első oltás is elég jól véd, és a betegségnek sokkal-sokkal nagyobb a kockázata, szóval jól tetted, hogy legalább az elsőt beadattad. Lényegében kizárt, hogy a másodiktól bajod lenne, de azt nem annyira életbevágó sürgetni, csak egy picit erősít a védelmen. Én azért akarom majd még a szülés előtt, hogy a lehető legmagasabb ellenanyagszinttel szülessen a baba. Valamennyire az anyatejből kapott ellenanyag is védi, de a veleszületett passzív immunitás erősebb szerintem, amíg kitart.
2021. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%

Én pénteken kaptam a másodikat, halálpontosan ugyanaz a karfájdalom volt a mellékhatás, mint az elsőnél, semmi extra. Én is több orvossal beszéltem előtte, ahogy az első adag előtt is. Mindenki azt mondta adassam be.

Ilyen facebookos izéknek meg nem adok hitelt. Lehet, hogy megtörtént amit leírt, de egyrészt semmi sem garantálja, hogy nem kamuprofilos troll, másrészt meg pont ugyanannyira nem szakemberek, mint én. Ha érdekel egy téma, akkor olyanok véleménye érdekel, akik okosabbak nálam, nem olyanoké akik ugyanannyira vagy kevésbé értenek hozzá, mint én.

2021. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

17Es, köszönöm a válaszodat!


Megkérdezhetem,hogy hány hetesen kaptad a második adagot?


Mindenképp örülök,hogy jól vagy!

2021. máj. 23. 20:06
 19/25 anonim ***** válasza:
17 vagyok, 32 hetesen kaptam a másodikat.
2021. máj. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én 35 hetesen kapom a 2.adagot.

30 hetesen kaptam az elsőt.

2021. máj. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!