Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg vagyok,...

Terhességi cukorbeteg vagyok, milyen mozgást csináljak evések után, ha már alig tudok mozogni, úgy fáj a szeméremcsontom (meg kb minden odalent)?

Figyelt kérdés
Évesek után mozogni kéne, hogy ne ugorjon nagyon fel a cukrom, de egyszerűen már nem megy lassan a séta sem. Eddig csak éjjel fájt nagyon lent minden csontom, de most már napközben sem marad abba. Csak a reggeli utáni értékeim rosszabbak, ebéd és vacsora után jókat mérek cukorra. Reggelin kéne változtatnom, de már nem tudom, hogy mit. (kenyereket nem bírja már a cukrom, sajat sütéseket sem, zabpelyhet sem bírja, a bulgurt se mindig reggel.) Milyen mozgást tudnék így csinálni, vagy milyen szénhidrátot egyek reggel amitől nem megy fel 7 fölé a cukrom?

2021. máj. 26. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tojás abonettel?
2021. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már semmi nem válik be akkor inzulin lesz a megoldás.
2021. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok: nem iszol véletlenül reggel tejet? az is lehet a ludas
2021. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyire tartod a diétát? Hány grammon vagy? Hogy van elosztva? Eszel még gyorsat?
2021. máj. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Reggelire nem iszom tejet, kávét 30 %-os tejszínnel iszom, évek óta cukor nélkül (kávé nélkül nem élek). A reggelim 25 g ch csak lassú, naaaagyon sok fejes salátával. Tízórai 20 g ch (ebből 10 g lassú). Ebéd 50 g ch (ebből lehet 20 g gyors, de általában csak 10 g a gyors nekem) uzsi 20 g gyors, vacsi 40 g, amiből 10 g gyors. Utóvacsim nincs, mert ha van, akkor magasabb az ébredés utáni cukrom.
2021. máj. 26. 16:20
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyorsakat iktasd ki, nagyon Max uzsira maradjon és legyen utóvacsi, az pont azt előzi meg hogy magas legyen az éhgyomri.
2021. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy a 6-os írja, semmi gyors, és a vacsit oszd meg utóvacsira is.
2021. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam, ha van utóvacsi, akkor az éhgyomri 6 vagy a feletti, ha nincs, akkor 5-5,3 körül van. Megreggelizek, utána megy 7-7,5 körülre az egy órási mérés. :(

Kipróbálok még mást utóvacsira, eddig a korpovit kekszet meg a gullon tk kekszet próbáltam többször, mindkettő után magas volt az éhgyomrim reggel.


Amúgy köszönöm szépen a válaszokat :)

2021. máj. 26. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

A korpavit lehet gyorsan működik nálad vagy a gullon. Próbálj ki

akár számolós magokat, csak a kekszet túróval, sajttal, sonkával. Csak magában a keksz nem elég.

Ha gyorsként viselkedik a kopavit vagy keksz,nincs mellé semmi a lassítani tudja, akkor lehet emiatt éjjeli hipo, olyankor a máj kompenzál de nem tud szépen borítja a napot is, így magas az ébredési és utána minden.

Illetve lehet kevés a ch, rost, olyankor is lehet magas.

Reggelire mit szoktál enni? Lehet ott van egy apró bibi amin elcsúszol (nekem is volt).

2021. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Reggelire már próbáltam pár dolgot.

Zabpelyhes rántotta fejes salátával, liszt-tojás-tejföl keverékét megsütve lepénynek sült baconnel és sült virslivel fejes salátával, korpovit keksz szalámi sajt saláta. (minden ch pontosan kiszámolva) mindent csak úgy bírok, ha utana kardiózok vagy valamit intenzíven mozgok, de pár napja a lenti fájdalmak miatt ez kb lehetetlen, örülök ha a konyháig kicsoszogok valahogy :(

2021. máj. 26. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!