Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamatorna, konditerem vagy...

Kismamatorna, konditerem vagy úszás?

Figyelt kérdés

Kismamatorna sajnos csak egy van nálunk a városban és elég messze, autóm pedig nincs (és amúgyis fizetős ott a parkolás, a buszozás pedig nagyon sok időt emészt fel :((((((.

Vannak online kismama tornák de a számítógép pont olyan helyen van, ahol nem tudok tornázni. (youtube-on van fent mindenféle videó, de sok butaságot is töltenek fel oda, nem szeretnék kárt tenni magamban, mert megnéztem valami videót:)


Az úszás és a konditermezés lenne a legkönyebben hozzáférhető számomra (úszni el tudok menni, amikor a férjem hazaér az autóval, a konditerem pedig 3 háznyira van).


Mindenképpen a kismama torna a legjobb? Erőltessem valahogy tabletről ha sikerül?

A konditerem lenne a lehető legkényelmesebb, de nem nagyon tudom mit érdemes terhesség alatt végzeni úgy, hogy konkrétan akkor kezdtem konditerembe járni, amikor teherbe estem... Van ellipszis tréner, futógép (gyalogláshoz) és szobabicikli, ami olyan hátradőlős székes. (a többi fura gép nem tudom mi fán terem)


Úszni sose szerettem, nekem az borzasztó unalmas, de ha az lenne a legmegfelelőbb, ami kiválthatja a kismamatornát, akkor félrerakom a nyafogást és eljárok :D


Ti mit gondoltok erről? Ti mit mozogtatok terhesség alatt?



2021. júl. 12. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha eddig semmit nem csináltál, akkor a kismama tornát sem szokták általában javasolni. Sétálj, végezz könyedebb nyújtó gyakorlatokat. Telefonról is lehet online tornát végezni, és azt oda viszed, ahol hely van nálatok. Én jóga/pilátesz vonalon is szétnéznék (akár online, akár éló órák között), és ha mármilyen feladatnál diszkomfortot érzel, azt kihagyhatod. Eleinte óvatosan szinte bármit csinálhatnál ezek közül, később, nagy hassal érdemesebb kifejezetten kismama tornára járni. De könnyen eltanulhatod ott a gyakorlatokat, és ha van motivációd, otthon is elvégezheted, amikor nincs személyes óra.

Nem tudom, hány hetes terhes vagy, de a konditermezés sem az a műfaj, amit terhesen kellene elkezdeni. Nyilván az erősítő gépek ilyenkor felejtősek (mivel nem csináltál ilyet előtte rendszeresen, azt tippelem). Az ellipszisről, futópadról az is leszédül első alkalommal 5 perc után (nem mindenkinél, de láttam sok ilyet), aki nem terhes, neked pedig rosszabb lehet a terhesség miatt az egyensúlyérzéked. Fokozatosan belejöhetsz a futópadon való sétába, de akkor már jobb szerintem a szabad levegőn lenni. A futás szintén nem ajánlott, ha eddig nem tetted.

Az úszást pedig nem választanám, ha csak önsanyargatásnak érzed, mert akkor minek? Sokan nem is mernek medencébe menni terhesen, másokat az orvos tilt el. De természetesen kipróbálhatod ezt, az úszás tényleg kíméló, csak nehogy meghúzd a hasad. :)

2021. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kismama joga,és kismama torna jó,uszás is jo amig birod,konditerembe a személyi edző tudna kismama edzést össze állitani neked
2021. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hány hetes vagy, korábban sportoltál-e bármit.


Úszni akkor lehet, ha teljesen zárt vagy, a fertôzés elkerülése miatt.


Ha korábban nem jártál még konditerembe, ne most kezdd el. Gyalogláshoz pl. minek mennél terembe?


Kismamatornák vannak kifejezetten trimeszterekre lebontva. Ugrálni és hasizmozni nem szabad, egyébként meg az összesre igaz, hogy csak panaszmentes terhesség esetén, amíg nem megterhelô. Nyilván.

2021. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

10 hetes vagyok, és 1 hónapja kezdtem el mozogni, mielőtt teherbe estem, hogy mire terhes leszek már azért legyen egy fittségem... (gyalogoltam a gépen és bicilkiztem) előtte sajnos nem sportoltam semmit :(

Nagyon irigyeltem mindig azokat, akik szeretnek mozogni, én magam borzasztóan utáltam (nem a fizikai aktivitás miatt, hanem az unalom miatt, számomra semmi nem volt szórakoztató :(

Az egyetlen, amit szeretek az a kutyasétáltatás, 8-10 kilométert is lesétálok a kutyákkal, de az is nagyon időjárás függő :(

Gondoltam rá, hogy a mellettem lévő edzőteremben megkérdezem, hogy kismamákat vállalnak-e, van ott egy ott dolgozó lány, aki szerintem terhes is a pocakja alapján.

2021. júl. 12. 12:18
 5/8 A kérdező kommentje:

A sétálást azért "szerettem" konditeremben, mert a nap bármelyik szakában tudtam menni, kültéren csak korlátozottan lehet mozogni, főlem most a kánikula miatt. + ott tudtam állítani, hogy éppen dombot másszak, vannak programok, mintha dombos vidéken gyalogolnék.

- de ez nem is lényeges ezt csak azért írtam le, mert valaki kérdezte :)

2021. júl. 12. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Akkor ezt a konditermes sétát folytasd, mást pedig óvatosan próbálj ki (amiket az 1-ben írtam).
2021. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az úszást szokták is javasolni. A sétát is. A konditermi edzés, ha az orvos is rábólint, és a legjobb személyi edzővel, mert ők tudják, mit csinálhat egy kismama vagy mit nem. Sokmindent lehet csinálni, de aki nem tanulta, az könnyen kárt okozhat. Szóval ha nem csak sétálni szeretnél, akkor lehet, hogy érdemes alkalmanként egy-egy órára befizetni személyi edzőhöz, hogy egy kicsit átmozgasd magad.
2021. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
En ebbol azt szurtem le h nagyon irigyellek h 3 hazzal odebb van konditerem! Szules utan imadni fogod h eltudsz szakadni es kozel vagy :)
2021. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!