Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltatlan kismamák! Titeket...

Oltatlan kismamák! Titeket “zaklat” az orvosotok, hogy oltsátok be magatokat?

Figyelt kérdés

Engem az utóbbi 3hónapban folyamat, még 2x biztosan mennem kell hozzá.

Alig várom, hogy lássam a babát, hogy elmondja minden rendben vele, de közben gyomoridegem van, hogy megint stresszel az oltás miatt!


Elmondtam neki, hogy nem járok közösségbe, havi 2x ha boltozunk maszkban teszem. Rengeteg vitamint , gyümölcsöt viszek be a szervezetembe. Figyelek mindenre, de amíg terhes vagyok, nem akarok oltatni.

Mintha nem akarja megérteni, riogat, hogy egy kismamája 1hónapig lélegeztetőgépen feküdt..


Ezt hogy kezeljem?

Magánorvos.

Most az utolsó vizsgálataimon menjek sztk alapon orvoshoz?

Ott mondjuk azért kapnám a fejmosást, mert nem szeretik, ha valaki nem kórházi orvoshoz járt eddig, hanem magánba…


Tanácstalan vagyok…


32h km


2021. szept. 1. 22:07
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
77%
Igen oltottan elkapod, de nem kerülsz lélegeztető gépre max tusszentesz és lássuk be az nem mindegy. Az influenza is tud halálos lenni gyengébb szervezetu embernél nincs oltva. A különbség hogy a covidnál a halálozási arány így terhesen magasabb.
2021. szept. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
47%

10-es tudott értelmesen válaszolni és a saját tapasztalatát megosztani.

Én ettől függetlenül így sem mernék oltatni várandósan, mert lehet, hogy 100 vagy 1000 emberből csak 1-nek lesz baja, de az én is lehetek. A lottón kevesebb esély van nyerni, mégis sokan lottóznak, hátha. Én nem kockáztatok, hogy én legyek az az 1 "nyertes" akinek gondot okoz az oltás :/

De nagyon örülök ha pozitív tapasztalatot olvasok és azt is, ha egy kismamával minden rendben :)

2021. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
49%
Ez a sok nő ciklusába bezavart ez a lehető legeslegnevetségesebb kifogás, igen, 10-ből 1 nőnek késett 3 napot, húúúú mekkora bezavarás, ne nevettesetek már. Mellette itt gyakorin is naponta 5 olyan komment van, hogy oltás hónapjában esett teherbe, egyik másik hozzászóló több hónapnyi, évnyi próbálkozás után. Csak valami nagyon buta és tájekozatlan ember fogja erre hogy fujj, büdös nem kell az oltás. Ok, több jut az értelmes embereknek, járulékos veszteségre is szükség van végülis, aki hülye az… nem is folytatom
2021. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
64%
14: 100 vagy 1000 emberből egynek oltás nélkül is lesz baja idióta, nem hiszem el komolyan…
2021. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
27%

Idiótázhatsz, nem engem minősít :)

Én átestem rajta, szinte semmi tünettel, lázam sem volt. Miért féljek a betegségtől? Egy random összedobott oltástól jobban félek. De megértek mindenkit, aki a betegségtől jobban fél, oltasson nyugodtan, én aztán tényleg meghagyom annak, aki kéri :)

Sok olyat olvastam én is, hogy oltás után teherbeesett valaki 1-2 héttel stb, de az orvosok is kérik, hogy a 2. oltás után 2-3 hónappal próbálkozzanak... Én ha oltatnám magam most, akkor ezt be is tartanám, nem véletlenül javasolják!

De több ismerősömnek volt ciklus gondja (nem 3 napos késés), aki oltatott. Több havi kimaradt, 2 hónapig vérezgetett stb. Orvosi válasz: igen, ez is a mellékhatások között van...

2021. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
66%
Ki javasolja? Senki. Utoljára május elején volt ez a javaslat, azóta nem. Nemzetközi szinten SEHOL nem javasolnak várkozást, de jól képben vagy te is, okoskodni azt bezzeg tudsz. Azt tudtad, hogy rengeteg embernek alapjáraton oltás nélkül is vannak ilyen problémái? :D Mindent ami alapból is megtörténhet egy egyszerűbb diétától, stressztől stb rá lehet fogni az oltásra ha azután jelentkezik, máris meg van 1-2 buta győzve. Gratulálok!
2021. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem új oltás, régi típusú oltás csak nem influenza van benne hanem covid. Előző oltások sem okoztak több év múlva tüneteket, de ugye az újdonság félelmet zül, ugyanez volt a spanyol náthánál, aztán több év múlva sem lett pl. 3 szemük. Igen van aki rosszul jön ki belőle, csakhogy aránylag nagyobb esély van arra hogy covid miatt lesz rosszul, mint hogy oltás miatt, sooookkkal nagyobb aránnyal.


Nem gond ha valaki nem oltatja be magát, de akkor el kell fogadni, hogy ezért le lesz szólva és persze nyugodtan visszaszólhat a dokinak😉. Igazából a doki csak attól fél hogy nála betegszik le a kérdező, aztán ezt rajta verik le, főleg mert ő látja mit okoz a covid a kismamákkal, doki nem utál csak félt.

2021. szept. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
48%

Azért had döntse már el mindenki saját maga, hogy szeretne-e oltást vagy sem, amíg nem kötelező. Orvos javasolhat, de ezzel zaklatni kismamát, aki hozzá jár magánba és pénzt hagy ott... A kérdező is úgy érez, ahogy én, várandósan nem szeretne oltatni. Ennyi. Senkit nem bíztatunk arra, hogy ő se oltasson vagy hülyézünk le ha oltakozik. Mégis mi vagyunk megszólva. Ettől az én véleményem nem változik, ha idióta vagyok, ha nem :D

És facebook csoportban olvastam frissen (pár napja), hogy még mindig van orvos, aki várakozást javasol, nem is egy.

2021. szept. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
37%
Orvosok is emberek, köztük is vannak hülyék. Én ezért lettem súlyos beteg mert születésemkor a doki elszurta. Gondolta fontosabb a Hawaii útjának megbeszélése a barátnővel, mint engem világra hozni. Szóval lehet orvos aki nem javasolja, mert ő is csak túl komplikálja.
2021. szept. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
30%

20as csaakhogy a kérdező nem csak magáért hanem a gyerekéért is felelős most. Én nem tudnék tükörbe nézni ha az miatt lenne baja a gyerekemnek mert nem felelősen hoztam meg egy döntést.


Vetélést okozhat az oltás? Én két olyan embert is ismerek a környezetemben aki covidos volt és elvetélt, egy pedig extrém koraszült(25. hétre)

2021. szept. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!