Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltatlan kismamák! Titeket...

Oltatlan kismamák! Titeket “zaklat” az orvosotok, hogy oltsátok be magatokat?

Figyelt kérdés

Engem az utóbbi 3hónapban folyamat, még 2x biztosan mennem kell hozzá.

Alig várom, hogy lássam a babát, hogy elmondja minden rendben vele, de közben gyomoridegem van, hogy megint stresszel az oltás miatt!


Elmondtam neki, hogy nem járok közösségbe, havi 2x ha boltozunk maszkban teszem. Rengeteg vitamint , gyümölcsöt viszek be a szervezetembe. Figyelek mindenre, de amíg terhes vagyok, nem akarok oltatni.

Mintha nem akarja megérteni, riogat, hogy egy kismamája 1hónapig lélegeztetőgépen feküdt..


Ezt hogy kezeljem?

Magánorvos.

Most az utolsó vizsgálataimon menjek sztk alapon orvoshoz?

Ott mondjuk azért kapnám a fejmosást, mert nem szeretik, ha valaki nem kórházi orvoshoz járt eddig, hanem magánba…


Tanácstalan vagyok…


32h km


2021. szept. 1. 22:07
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
87%
Engem az érdekelne, hogy hogyan mondja az orvos? Mert ha bunkó stílusban, akkor nyugodtan mondd meg, hogy veled ilyen stílusban nem beszélhet, nem azért fizetsz. Ha viszont igazából nem bunkó, csak tényleg informálni szeretne és azt sikerül neki túltolni. Akkor szerintem csak hagyd figyelmen kívül amikor erről magyaráz vagy mikor erre tereli a szót mond meg határozottan, hogy te már döntöttél és kezd másról beszélni. Meg szerintem próbálj egy kicsit megértőbb lenni vele, valószínűleg mély nyomot hagyott benne, hogy egy kismamája olyan sokáig lélegeztető gépen volt és most mindenki mást is félt nehogy megint az történjen.
2021. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdésemre talán 1-2 válasz érkezett, a többi csak az oltás pártiak szövegelése volt. Az egyik már elég bicskanyitogató is volt, gondolom a moderátor törölte is a választ!

Undorító, hogy egy nő képes ilyeneket írni, pláne egy kismamának, hogy kb megh@lhat, ha nem oltatja be magát.

Írtam az egyik kommentbe, de talán lehet pont az lett törölve. Abszolút nem vagyok oltás ellenes, a családunk is be van oltva. Egyszerűen így ÉREZTEM(!!), hogy ez a leghelyesebb, ha szülésig nem oltatok. Szerintem mindenki döntse el saját maga, ahelyett, hogy a rosszindulat beszéljen a másikból.

Utána olvastam, más országokban sem ajánlják , sőt nem is oltanak kismamákat… és itthon is vannak orvosok, akik nem ajánlják, mert hosszútávon nem tudják mit okoz a kismamánàl,gyerekkel… de ebbe nem megyek bele.


2 családtagom is rosszul van az oltás óta, heves szívverés, magas vérnyomás, ájulás…

De gondolom ez biztos teljesen véletlen, hogy oltás után alakult ki.

50-60éves korukra felügyelet kell, ne hogy történjen velük valami..


Egy kismama oltás után belázasodott, bekerült görcsökkel a kórházba, el is vetélt..

Édesanyám unokahúgának félévig össze-vissza jött meg a menzesze, teljesen bezavart neki.


MINDENKI szervezete másképp reagál az oltásra. Nem akarok én sem az az 1 lenni, akinèl épp belázasodik, vagy szülésig magas vérnyomásban szenvedjek..


Akik ennyire durván belekötnek az emberekbe, ott biztosan van valami baj fejben. Egy épp eszű ember nem szól ilyeneket be egy ismeretlen embernek, ráadásul nem irogat olyat, hogy járulékos veszteség leszek, ha elkapom…

Hiszek a karmában, úgyhogy mást nem is kívánok. De kíváncsi lennék, hogy az ilyen emberek megmondanák a tutit ugyanúgy a szemembe, ha velük szemben állnék. Gondolom nem, mert az ilyeneknek, csak itt arc nélkül jár a szájuk.

2021. szept. 2. 09:22
 33/40 anonim ***** válasza:
47%
Akkor mi a francnak rinyálsz itt ha te ezt érzed és nem akarsz oltatni? Nyelj egy nagyot és szard le az orvost, én meg pont le se tojlak téged meg azt, hogy mi lesz veled, ez az oldal nem siránkozásra lett kitalálva, ez nem egy fórum. Ha nem vagy kíváncsi ellenvéleményre akkor ne nyilvánulj meg nyilvánosan. Ha a mimóza lelked nem képes befogadni azt ha valaki egy kicsit nyersebben tolja az arcodba a realitást, akkor szintén ne nyilvánulj meg nyilvánosan. A szemedbe is megmondanám ugyanezt ne aggódj és meg is mondom minden nem oltatok idiótának aki ezen vekeng, mert nevetséges, hogy kb csak szívnak azzal, hogy nem oltatják be magukat, egyéni döntés és mégis napi szinten több helyen látom, hogy valamelyik következménye miatt panaszkodnak valahol. Nem oltattok, ok, viseljétek a következményeit. Csendben 🤫
2021. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
59%

Nem arrol van szo hogy 10 bol 1 embernek kesett 3 napot. Ezt biztos ferfi irta :D

Adott egy nokbol allo munkahely. 40+fo

Mindenki beoltatta magat kiveve 2 ember. Az oltottak tobb mint a felenek honapok ota fentallo ciklus zavara lett, (oh dragam nem harom napos keses! Ket hetente megjon nekik vagy epp honapokig nem) es akik mar nem menstrualtak koruk altal, hopp ujra vereznek.

Ez szamomra azt feltetelezi hogy brutal mod megboritja a hormonhaztartast.

Sokkal tobb az az ember akinek kinzo mellekhatasai lettek(jajj es nem csak a nok! vernyomas problema meg egyeb finomsagok) mint az akiket nyilvanosan beismernek.

Es en ezert nem az oltast hibaztatom! Hanem azt aki vizsgalatok nelkul oltat, ugyanis ha van megfelelo ellenanyag a testben addig nem kene. Ha van folyamatban levo virus a testben csak epp nathakent eled meg, nem kene. De a kutya se teszteli az embereket oltas elott csak menjenek futoszalagon merg a statisztika fontosabb nalunk.

2021. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
54%

34-es köszi.

Én lettem leoltva, hogy a 3napos késésekkel jövök, mint cikluszavar :D pedig nálunk is sok nőnek lett ez a környezetemben oltás után. És ez egy olyan mellékhatás, amit észrevesz az ember, ki tudja mennyi van, ami csak később fog felmerülni és ugye senki sem tudja bizonyítani vagy cáfolni, hogy az oltásnak van-e hozzá köze. Én sem állítom, hogy csak attól történhetnek rossz dolgok!

De felelősséget nem vállal az orvos sem ha beadatom az oltást. Szép dolog odavágni, hogy oltassak, de ha bármi baj történik akkor meg mossák kezeiket...

2021. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

#33, komolyan nem tudom mit vergődsz itt. Nem vagy köteles itt háborognod.

De gondolom máshol

Nem tudod ki élni magadat, te szerencsètlen idióta.

2021. szept. 2. 11:04
 37/40 anonim ***** válasza:
#34 pontosan. Az sem teljesen normális (mégha örömteli is), hogy egy "meddő" teherbe esik. Hiszen ez is azt mutatja , hogy felborítja a hormonokat.
2021. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
Higyjétek el akkor a hülyeségeiteket 😅 aki hülye az meg haljon meg tartja még a mondás is ugye.
2021. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Ha a hülyék holtak lennének te is ugyan úgy halott lennél már.

Mindenkinek meg van a maga véleménye az oltásról.Ha nem akar oltatni terhesen (meg amúgy se) az az ő dolga.Mindenkinek a magánügye.


Viszont!

Az orvos lehet,hogy nem is rossz indulattal/indulatból mondja.Biztos oka van erőltetni a témát.Vagy te nem mondod elég világosan,hogy nem fogsz/akarsz oltatni,és azthiszi rá tud beszélni..

2021. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem meg két ismerősöm vetélt el mert terhesen covidos lett. Meg ismertem látásból a kismamát is aki szülés előtt röviddel halt meg covidban.
2021. szept. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!