Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszéses kismamák,...

Császármetszéses kismamák, mikor indulnátok a kórházba?

Figyelt kérdés

Este 8 óta vannak fájásaim, de rendszertelenek. A keresztcsontom majd szét szakad. Pénteken lenne a programozott császárom.

Ma 9kor lenne nst-m. Kivárjam, vagy menjek be hamarabb?

38+4hkm



2021. szept. 6. 02:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Én bemennék hamarabb. Még várhatsz valamennyit, de azért a magad és a babád biztonsága érdekében nem várnék 7 órát otthon, fájásokkal.
2021. szept. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Miért lesz csm? Ha valódi oka van, akkor telefonálnék és indulnék. Ha csak mondva csinált indok, akkor otthon vajúdnék, amíg rendszeressé válik.
2021. szept. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Első terhesség is császár lett, hiába jöttek a tolófájások, nem jött lentebb a baba, relatív téraránytalanság, nem fér ki a csípőmön.

Attól félek, hogy ez csak jósló, hogy nem rendszeres. Ne kövezzetek meg, de nem tudom milyen. Elsőnél nem volt, illetve eddig sem...

2021. szept. 6. 02:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg lezuhanyozni meleg vízben. A jóslónak el kell múlnia, ha az. Első terhességnél én ebből állapítottam meg, hogy rendes fájásaim vannak 38+5-nél. Ha nem múlik, akkor menj be valamivel hamarabb.
2021. szept. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Az hogy az első császár volt, önmagában nem indok arra, hogy a második is az legyen. És ha az is lesz a vége, nyugodtan vajúdhatsz. Ha más nincs a képben én várnék.
2021. szept. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Csaszar utan 12 ora vajudas utan 5percesekkel mentem be.


Kar volt 😔 onnan meg 12 ora volt mire megszuletett.


Oke az elovel is 24-25 orat vakudtam 😁

2021. szept. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én első csm előtt este 11kor kezdtem vajúdni, reggel hétkor toltak a műtőbe, itt már eleve kórházban voltam.

Másodiknál reggel 7kor kezdődtek, du 5re mentem be, este 9re jött meg az orvosom és műtöttek. Itt már nem volt őszinte a mosolyom:)

Viszont tudtam, hogy a szemem miatt csak a kitolás a necces, a vajúdás biztonságos, nem bántam, sőt örültem is neki, hogy majdnem a végéig vittem mindkétszer, azt mondják, jót tesz a babának a vajúdás, felszabadulnak bizonyos hormonok, érzi ő is, hogy valami történik, nem csak úgy kikapják a semmiből.

Mi lett veletek?

Bementél?

2021. szept. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Végül mire rászántam magam, hogy oké akkor bemegyek, hajnal 4 re elmúlt... 😅
2021. szept. 6. 07:19
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy én letojom hogy legyen vajúdás, nem véletlenül írnak ki császárra. Mindenki ezzel jön, hogy jobb a babának, meg legalább megéled a szülést a tököm tele van, hogy mennyivel jobb vajúdni...

Ha az orvos nem ajánlja akkor oka van a többi kismama és természetes szülést támogató orvos meg szüljön magának természetesen.

2021. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Nem tudom, mennyit tesz hozzá igazából a baba jólétéhez. A harmadik gyerekkel kihúztam a műtétig. Először örültem is előző este, hogy na most az egyszer megúszom, csak befekszem és kész.

Utólag sokkal rosszabb volt, mert mikor vajúdtam, csak sodródtam az árral, a fájások elvonták a figyelmemet és mire a műtőbe jutottam, már alig vártam az érzéstelenítést, másodiknál már 4 ujjnyira nyitva voltam akkor, már minden mindegy volt.

A harmadiknál meg tökre ráparáztam, mert nem volt semmi, ami elvonja a figyelmem.

Egy örökkévalóságnak tűnt az a reggel. Csak agyaltam az ágyon, hogy"na ba*zki, mindjárt szúrnak, remélem, ügyes lesz az anesztezilógus, nem fog sokáig tartani, jaj, mindjárt hozzák a katétert, de nincs ehhez humorom, nem akarom" Még nyüszögtem is a férjemnek, hogy meggondoltam magam, én ezt nem csinálom megint, menjünk haza 😁

A vajúdás alatt valahogy át voltam szellemülve, sokkal bátrabb voltam.

Szerencsére, minden jól ment, nem ijesztegetni akarok itt, persze, mindenki parázik bármilyen műtét előtt.

Kérdező, sok szerencsét, most már a finishben vagy, de jó nektek, olyan jó volt babázni 🙂

2021. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!