Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12hetes kombinált tesztem...

Edinasz kérdése:

12hetes kombinált tesztem 1:18 ra Downra.A genetikai UH részén minden okés, semmi nem utal bajra. 36eves vagyok. Sokan jártatok így? Vagy hasonlóan?

Figyelt kérdés
Tegnap jött a kombinált teszt eredménye, és még aznap meg is csináltattam a Nifty DNS tesztet. Ennyit tudok tenni, és várakozni, egy hetet, ami idegörlő. Olyanok írjanak légyszi, akik rossz véreredménnyel, jó UH eredménnyel egészséges babát szültek. Kérlek ne offolj, nagyon nehéz így is. Minden rendben lehet?

2021. okt. 8. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Van csak downra vér teszt 60-70 ezerért

Nekem orrcsont volt, nyaki 1.6 de az áramlásnál volt bibi, nekem a vérteszt már a kezemben volt hogy downos😔 ha az uh n semmi nem volt akkor nagy eséllyel minden rendben, 2x voltam terhes 40 körül de a kombi tesztet 1x sem csináltattam a korom miatt úgy is csináltattam anyait.

2021. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az 1:18 eredmény azt jelenti, hogy 18 ugyanilyenből 17 egészséges. Tehát közel 95% az esélye, hogy nincs baj.
2021. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Vegre ma, a vervetel 12.napjan megjott az eredmeny. Egészséges kislány 😍 sirtam örömömben! A harmadik kislány, igaz fiura gyurtunk, mégse orultem még egyik lányomnak se ennyire!! Szoval tanulság, ne csinaljatok kombinalt tesztet, aki esetleg elotte van még, es olvassa ezt a bejegyzést! 1:18 hoz down kor... Senkinek nem kivanom mit éltem at 12 nap alatt. Ma is hajnal 3ota migrennel vagyok ébren.. Erre genetikai eredmenyemben egy az egymilliárdhoz az esely, ami genetikai eredmeny szerint nulla esely... Szep napot nektek!
2021. okt. 18. 15:55
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök kérdező! Gratulálok a pici lányhoz, további jó egészséget és nyugalmasabb babavárást nektek! :)
2021. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 😍 en vagyok a legboldogabb ma a világon 💞
2021. okt. 18. 16:03
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az 1:18 ez nem pusztán azt jelenti, hogy 18-ból 1 esetben fordulhat elő. Ha magas kockázati érték jött ki az picit másképp kell értékelni.


Több kutatást is olvastam - illetve a Fetal Medicine Foundation (ez a szervezet minősíti a nőgyógyászokat, hogy többek közt megfelelően végezzék el az ultrahangvizsgálatot a kombinált teszthez) weboldalán ( [link] is van egy letölthető 120 oldalas magyar nyelvű tankönyv.


Ha magas kockázati érték jön ki a kombinált teszten, akkor valójában nem számít, hogy mi ennek az értéke. Minden tanulmány ezek egészét vizsgálja, és jó hatékonysággal szűri ki szinte az összes valóban Downos babát - cserébe persze sokaknak tévesen tesz a magas kockázatú kategóriába.


Ha a kombinált teszt pozitívat jelez akkor valójában - és mégegyszer hangsúlyozva - arányszámtól függetlenül, 10-30% esély van arra, hogy valóban beigazolódik a Down-szindróma. Azért 10-30%, mert attól függ, hogy melyik kutatást nézzük.


[link]

Ez egy magyar szakcikk, itt írnak arról, hogy 1246 terhességet vizsgáltak meg, ebből 27 került magas kockázati csoportba, és végül ezekből 3-nál igazolódott be valós kromoszoma-rendellenesség. Ez 11,1%.


Pont azért nem lehet azt mondani, hogy ha magasabb arányszám jön ki, akkor nagyobb az esély, mert egyrészt erről nincs semmilyen hozzáférhető adat, másrészt pedig simán lehet, hogy a valóban Downosok közül volt olyan, akinek 1:200 volt, és 1:3 volt az arányszáma, és fordítva. A lényeg, hogy ha benne vagy a magas kockázatban, akkor mindenképpen érdemes további tesztet végeztetni.


Azt írják, hogy a kominált teszt 80-90%-os eredményt hoz, mit jelent ez? Hogy azt a 11,1%-ot, aki valóban Down-szindrómás, ilyen hatékonysággal fogja megtalálni. Tehát ez nem azt jelenti, hogy 80-90%-ban biztosan Downos a baba. A maradék 10-20%-ot közepes vagy alacsony kockázati csoportba fogja sorolni hibásan.


Nem vagyok orvos, sem semmilyen szakember, csak egy aggódó lennedő szülő, akit nagyon kevés információval hagytak magára az eredménnyel, számokkal, százalékokkal, ezért kénytelen volt kutatni. A számokból én ezt olvastam ki, és remélem, hogy a segítségére lehet azoknak, akik ugyanúgy kétségbe vannak esve, mint én/mi. Tudom, hogy ez nem megnyugtató, de jobb tisztában lenni a realitásokkal.

2021. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16 os na én ezért nem is a statisztikával foglalkoztam és fizettem ki a pénz kombira, hanem egyből csak az anyait vetettem le.

Ami 97% ra mondta a downt és sajnos az is volt.

2021. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16. vagyok.

Amúgy nagyon kiváncsi lennék konkrét eredményekre. Nem csak az arányszámra, hanem az alábbiakra:

- PAPP-A értéke MoM-ban,

- szabad béta-hCG értéke MoM-ban,

- tarkóredő mérete,

- kor,

- ülőmagasság

- megállípított Down kockázat,

- és nem utolsó sorban, hogy végül a baba tényleg érintett volt-e Down-szindrómával?


Ha valaki ezt látja, nagyon hálás lennék, ha megírná ezeket. Sőt, készítek ennek egy önálló kérdést is, de hátha már ide is jönnek rá válaszok.

2021. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Később leirom,nekem nagyon magas volt a b.hcg
2021. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

8 és 19-es vagyok.

FBhCG 127.2 IU/L 4.116MoM


PaPP-a 7.199 IU/L 1.350 MoM

2021. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!