Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy teltek az első hetek a...

Hogy teltek az első hetek a pozitív teszt után?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák válaszát várom, akiknél tervezett volt a baba.

Változott valami a napi rutinotokban, amikor kiderült a terhesség? Milyen érzések kavarogtak bennetek?


2021. nov. 16. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tavaly volt missed ab-em, ami lelkileg nagyon megviselt és nem volt rövid és problemamentes út a teherbeeses, így az öröm és a félelem, kétség és remény kavarog bennem. A dokim felajanlotta, hogy tappenzre vesz, így otthon, pihenve telnek a napok. Pecsételés miatt az utóbbi napokban leginkább az ágyban, tv előtt vagy könyvvel a kezemben. De már láttam a picikét ultrahangon, szivhanggal, ez kissé megnyugtató.
2021. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőre nagyon sokat vártunk, a felhők fölött ugrabugráltunk gyakorlatilag végig, meg utána is, kicsit sem éreztük nehéznek a babázást sem. A kicsiknél már jobban a földön voltunk, de elképesztően izgatottan vártuk őket is. 😊
2021. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első napok hullámzóak voltak. 13 hónapot vártunk rá, de egyik pillanatban ugráltam örömömben, a másikban bőgtem, hogy úristen mekkora felelősség ez és nem is tudom, hogy felkészültünk-e mi erre. Pedig hát vártuk nagyon. Utána sokáig nem mertem elhinni, próbáltam visszafogni az örömömet, hogy ne legyen akkora a csalódás, ha valami baj van. Nehéz volt a titkolózás is.

Az igazi "szülők leszünk" érzés a 12. heti genetikai uh után jött el, amikor minden első trimeszteri eredményem ott volt a kezemben, minden jól alakult, már tudtuk, hogy kislányunk lesz és átmertük adni magunkat az örömnek.

2021. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem kémiai volt, utána maradtam "rendesen" terhes. Annyit változott a napi rutinom, hogy elkezdtem reggelizni, mert éhesebb voltam mint általában 😀

Egyébként folytattam mindent ugyanúgy mint általában. Sportoltam is tovább, folytattam a vitaminokat, dolgozni jártam. Persze izgatottan vártam a vizsgálatokat, hogy láthassam ultrahangon, meg hogy jól van-e tutira, kicsit paráztam. De a 12 hetes ultrahang után megnyugodtam. Most már azt várom, hogy megszülessen :) Az már tuti fog változtatni a napi rutinomon 🤭

2021. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére viszonylag hamar (3-4hónap után) sikerült. Mikor megláttam a tesztet egyszerre örültem és esett le durván, hogy innen nincs visszaút.

Jobban odafigyeltem a kajálásra, munkahelyen igaz nem mondtam senkinek még de vegyipari szerekkel dolgoztam, arra figyeltem meg a nehezebb fizikai munkát próbáltam nem feltűnően kerülni.

Madarat lehetett volna fogatni velem, legszívesebben mindenkinek elmondtam volna, alig vártam, hogy látszódjon a pocakom, hogy mindenki lássa, hogy babát várok. Szerencsére problémamentes babavárás volt, semmilyen durva tünetem nem volt így semmi nem árnyékolja be azt az időszakot. Azóta is minden nőre irigykedek, aki terhes mert annyira jó időszak volt az életemben.

2021. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont úgy mint előtte
2021. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A napi rutinom annyiban változott, hogy kiegészült 5-6 hányással meg folyamatos hányingerrel, emiatt edzeni sem tudok, ami nagyon hiányzik. Kívánós nem lettem, inkább válogatósabb, sőt, van, hogy elkezdem főzni az ebédet, mire elkészült, addigra meg rosszul vagyok tőle (pedig nem főzök szarul :D). Nem cipekedek meg emelgetek, egyelőre ennyi. Most járok 14+3-nál. :)
2021. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmiben, kicsit többet beszéltünk, hogy mi lesz ha már hárman lesznek és végre sikerült az utolsó babánk, de ennyi. Első terhességem alatt meg azon agyaktunk, nemsokáig, hogy miért nincsenek tüneteim. 🙈
2021. nov. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!