Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második trimeszteri rosszullét...

Második trimeszteri rosszullétek és tünetekre lennék kiváncsi, nektek mi keserítette meg a 2. Trimesztert?

Figyelt kérdés
Én 22. Hetes vagyok. Minden héten kb 3 napig érzem ahogy a gyerek tolja ki a hasam, és olyan mintha tele lennék kajával. Ezenkivűl úgy érzem hogy annak ellenére hogy átlagosan eszem, lehet gyanús a terhességi cukorbetegség. Majd a 24. héten kell menjek mérésre, viszont pár napja érzem hogy szédülök, olyan érzésem van mintha magas lenne a cukrom. Csak nem értem mitől, mikor tök átlagosan eszek. Egyébkent 7 kiló plusz van rajtam eddig, ami csak a mellemen és a hasamon látszik. A mellem azörnyen nehéz és nagy. Ezenkivűl néha légszomj. Nektek???

#rosszullét #2. Trimesztee #Terhes diabétesz
2021. dec. 24. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Éjszaka közepén kipattan a szemem, nem vagyok álmos. Cserébe napközben hulla vagyok - ennyit az energikusságról.

Alvásnál bal oldalon a csípőm külső része zsibbad, zsibog, csak oldalt, csak ott.

Gyakran olyan érzésem van, mintha belülről - nem tudom máshoz hasonlítani - csiklandozna valami, de szegycsontnál toroknál, szív tájékon. Puffadás, néha nehézlégzés.

2021. dec. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fuuhh az éjszakai felkelés nekem úgy ahogy de most elmúlt. Ment egy ideig és mindig pontosan 2-kor keltem, 5-kor visszaaludtam és aludtam amíg nem csörög a vekker... 😐 és énis egész nap fáradt voltam. Most végig alszom, de ennek ellenére du. 2kkr már hulla vagyok... 😒
2021. dec. 24. 17:43
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a 2.trimeszter volt maga a megváltás.

Az elsőben folyamat rosszul voltam, a 3.ban pedig már savval küzdöttem, hamar fáradtam, fájt minden mozdulata a gyereknek.


De a második tenyleg semmi rosszat nem tartalmazott egyik gyereknél sem.

2021. dec. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem alszom hetek óta a labgorcstol, semmi nem segít rajta, puffadok, kohogok, mint akinek rault a tudejere egy tehén, néha lihegek mire felerek az emeletre, fáj a hátam, a melleim úgy érzem 600 kilosak, mivel nem alszom egész nap kovalygok mint az őszi légy, néha kemenyedik a hasam és szedelgek. Azt hiszem "csak" ennyi😂
2021. dec. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
(ja, én 10 kg hiztam már de csak mellre és hasra ment, előtte 1m5 évig aktívan sportoltam így mérték mindig centivel a combom és tarsait, na most 10 kg mellett 1 cm lett vaskosabb a combom) 4esvoltam
2021. dec. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, hányadik hétben vagy?
2021. dec. 24. 20:49
 7/12 anonim ***** válasza:

19 hetes vagyok, egy kilót híztam eddig kb., de az első trimesztetem nem telt túl jól.

Mostmár azért sokkal jobb.

Ami nekem durva az az éjszakai derék és hátfájás. Néha a falat tudnám kaparni.

A másik, ami engem az elejétől kísér, az a hascsikarás, hasmenés. A semmiből jön éa olyan érzés, hogyha pár percen belül nem jutok be a wc-re, akkor baj lesz. Aztán van hogy két napig ez állandó, máskor két puki és elmúlik. :D

Végül pedig ami újdonság mostanában, hogy olykor leesik a vérnyomásom és megszédülök. Ha nem ülnék le rögtön, el is ájulnék. Tiniként ájulós voltam, így szerencsére ismerem a jeleket, úgyhogy ájulás még nem volt.

Hajnalban nekem is kipattannak sokszor a szemeim. Vagy mert kialudtam magam, vagy mert pisilnem kell, vagy csak rámjön valami megmagyarázhatatlan nyugtalanság. Egyszer valahol azt olvastam, hogy ez egy természetes folyamat, készül a szervezet, hogy bármikor tudjak ébredni a legmélyebb álomból is.

2021. dec. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, 24. Hetet taposom (4 és 5os vagyok)
2021. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
7es,ez nálam is van hogy naponta többször rohannom kell a wcre, pedig nekem hasmenesem sincs de megfajdul a hasam, wc, aztán el is múlt, borzalmas😂
2021. dec. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Így akkor legalább sejtheted, hogy "téves riasztás". Nálam sosem lehet tudni. Néha semmi, máskor meg azt érzem, hogy helyben megszülök és az atyaúristen is távozik belőlem... :D Már bocs az undi témáért.
2021. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!