Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesek...

Veszélyeztetett terhesek megkaphatják a covid oltást? Vagy ők "mentességet" élveznek? Van valamiféle igazolás amit a doki ad ki a mentességről?

Figyelt kérdés

Nem vitaindítóként írom ki ezt a kérdést és nem is szeretném ha más irányba mennének a válaszok. Csak a kérdésemre szeretnék egyértelmű választ kapni, aki esetleg tudja pontosan ezeket.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 3. 16:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

"olyan rákos beteg, aki nem kaphatja meg a betegsége miatt az oltást. Vagy legalábbis az orvos nem javasolja"

Az immungyengítő aktív terápia alatt nem kaphatja csak, de nem azért mert rá nézve veszélyes lenne, hanem mert olyankor felesleges, mert az immungyengítés miatt nem tudja kialakítani a védelmet,

De egyébként rákosoknak határozottan ajánlott, minél előbb.

2022. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem kötelező, tehát nem kell mentesség.

Ha munkahely miatt kérdezed - bár nem értem, hogyan dolgozol veszélyeztetettként? - akkor általában orvosi papírt kaphatsz róla, aztán vagy elfogadják vagy nem, erről kell lennie valami szabályzatnak a munkahelyednél. Ha pl. nem jársz be, állandó homeofficeban vagy, lehet, az már elég hozzá. Tanár barátnőm sem akar oltatni, mert akkor biztos felborul a menzesze vagy akár meddő is lesz és nem fog sikerülni a sokadik inszeminációja, így már az egész tankerület és tantestületet körbejárta az erről kapott orvosi papírja, de még mindig nem döntötték el, hogy fizetés nélkülire kell-e mennie. Szóval gondolom, majd valaki vállalja a felelősséget és annak a jóindulatán (vagy hogy mondjam) fog múlni...

Nálunk is van sajnos rákos és ajánlották neki még harmadikat is, sőt minél előbb. Persze nem épp kemo alatt, hanem "szünetben".

2022. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező arra gondolt, hogy a veszélyezett kismamák mentesülnek-e covid oltás alol? covid oltás veszélyesebb-e vezélyeztetekre, mint nem veszélyeztet terhesekre?
2022. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

Barátnőm eü-s dolgozó, december óta otthon van, babát vár.

Nem kell neki beadatni a 3. oltást, mert nem jár be dolgozni, nem vonatkozik rá a szabályozás.


Adott munkahelyen kell érdeklődni,hogy aki TP-en van, mi vonatkozik rá.


Igen is, lehet hozni igazolást, hogy az ember mentesüljön a munkahely által elrendelt kötelező oltás alól.

Sőt! tolni is lehet a határidőt azzal, ha kiderül, hogy covidos voltál. Két tanár nálunk így kapott haladékot márciusig.

2022. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
27%
Én terhességi cukor miatt, előzményben 2 császár és az életkorom miatt is veszélyeztetett vagyok, de nekem kifejezetten javasolta az orvosom az oltást. Aztán nem kaptam meg (valószínűleg már nem is fogom), mert mire eljutottam volna az oltásig, elkaptam a vírust, így most emiatt egy hónap vérhígító szúrás van.
2022. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%
25, nem értem az összefüggést. Felgyógyulás után azonnal adható. A clexane nem akadály. Csak annak kell várni az oltással, aki már a harmadikat kapná.
2022. jan. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%

15 voltam, nem 25. De nem is írtam ilyesmit, hogy a Clexane akadály, olvasd el légy szíves még egyszer. Oltás helyett elkaptam a vírust terhesen, így vérhígítót kapok. Ennyit írtam.

Egyébként kinek mi baja volt a válaszommal? De sok b.tlan p.na jár ide, akik azzal vezetik le a feszkót, hogy lepontozzák az embert. Emiatt sz.r ez az oldal, hogy ezt a pontozósdit nem képesek megoldani.

2022. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%

17!

Szóval akinek nem az a véleménye, mint neked, az mar egy b.tlan p.csa...aha. sugárzik az értelem... a pontozas meg pint azert van, hogy az ember eldöntse, számara hasznos-e az infód vagy sem. Ha nem hasznos, akkor nyilván mindenki a b.atlansaga miatt pontoz le 🤦‍♀️

Logikus

2022. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
69%

18! Te sem lehetsz túl értelmes, drágám.... Ha olvastad volna a 15. válaszom, akkor látod, hogy nem véleményt írtam, csupán tapasztalatot. Éppen ezért nem értem, hogy az ÉN SAJÁT tapasztalatomat ki az, aki felülbírálja, vagy esetleg jobban tudja, hogy történt. Pont ez a baj ezzel az oldallal, hogy agy nélkül lepontozgatnak boldog, boldogtalant. És akkor pont nem nekem van bajom azzal, akinek más a véleménye....

Egyébként, akinek meg nem inge, az nyilván nem veszi magára... ;-)

2022. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a pipa.


(Szándékosan nem kommentelek egyes válaszokat, nekemnis megvan a véleményem, de nem szeretnék vitákba belemenni, mert ez a covid vita számomra végeláthatatlan)

2022. jan. 4. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!