Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok arról ha egy...

Mit gondoltok arról ha egy anyuka nem jár nst-re 40+ hetesen mert neki az kényelmetlen? Az indítást is visszautasítja amit 41 hetesen csinálnának neki.

Figyelt kérdés
2022. jan. 21. 17:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 anonim ***** válasza:
93%

Egyből tudtam,kiről van szó

Alapjáraton nem itélném el,de...

Mivel volt a családunkban ilyen,ami sajnos tragédiával végződött,majdnem anyuka is meghalt,ezért ugy gondolom,hogy picit felelőtlen Cinti

Az ő élete,az ő gyermeke,ez igaz,de sokan máshogy vélekednek erről,de bizunk benne,hogy velük nem történik semmi baj

2022. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/121 anonim ***** válasza:
92%

20!

Tudnál pár példát mondani felesleges beavatkozásra? Őszintén nem tudom hogy mi tud felesleges lenni egy terhes kismamának, de úgy tűnik te jártasabb vagy nálam orvosi kérdésekben ;)

2022. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/121 anonim ***** válasza:
31%
Nem tőlem kérdezted, de felesleges Magyarországon a gátmetszés, a hasbakönyöklés, az óránkénti méhszájvizsgálat, a kézzel történő méhszájtágítás, a mesterséges oxitocin infúzió, de tudnám sorolni. Mint ahogy a rutinszerű indítás a 40 vagy 41. Héten is az (nem az indokolt esetekre gondolok mielőtt valaki beleköt) ami nagy arányban császármetszéshez vezet, ami ugyancsak elképesztő magas. Én nem ismertem ezt a csajt, megnéztem és gyengébbek kedvéért leírja hogy elszámolták ráadásul a kiírása napját, szóval légyszi mondjátok el miért is felelőtlen? Ja mert fingotok sincs az egészről, csak jó más anyákat szidni..
2022. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/121 anonim ***** válasza:
36%

Szóval indokolatlanul azert feküdtél csak be h nst-t csináljanak?!

Tehát Te azért foglaltal el egy helyet x napig, mert Te sem akartál naponta bejárni?

Belegondolok h én lehet h egy ilyen kismama miatt nem tudtam ágyat kapni szülés után......

2022. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/121 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom ki a Cinthia,de annyi tudok erre mondani,hogy ne legyen így,de ha bele kakal a magzatvizbe,esetleg további komplikaciok lesznek,azt nem fogja elvinni a korhaz mert arra fog hivatkozni,hogy o nem járt rendesen erre. Nos,lehet,hogy könnyű úgy kismamakent ezzel viccelodni,bulvart olvasni,szulesfelkeszitore jarni(hozzáteszem van előnye) de ember függő,és lehet,hogy nem minden a tankönyv szerint lesz szuleskor. Nogyogyasz! Minél előbb lásson orvos,minden vizsgálat fontos!! (10bol 9 ilyen anyukanal végződik sajnos rosszul a dolog) ha a doki azt mondja,nst,indítás ott nincs mese! Könnyű és komplikáció mentes szülést kivanok! Petra
2022. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/121 anonim ***** válasza:
24%
Kedves Petra! Sok doki mondja, hogy azonnal indítás, de nem indokolja meg. Biztos vagyok, hogy egyik nő sem kockáztatná a babája életét ha megindokolják miért. De általában nincs indok, csak most van bent a doki, teljesen megbízhatatlan uh-n nagynak látják a babát stb. Talán kicsit felkellene ébredni és nem azt az anyukát bántani aki nem hajlandó mindent benyelni mert ez a protokoll hanem a protokollt kellene megváltoztatni, hogy ne az orvos kényelméről, hanem az anyáról és a babáról szóljon.
2022. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/121 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem indítanak azért meg szülést mert bent van épp az orvos. Figyelj,ha az anyuka így gondolja jónak, szűljön így! Mi tortenik akkor ha lejár a terminus? 50 hétig fogja hordani? Én nem tudom hova tenni az ilyet. Mindenkinek van joga,de ha baj van nem lesz olyan jog sehol,hogy ne annak az orvosnak adnának igazat aki indítani akart! Petra!
2022. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/121 anonim ***** válasza:
85%
Másrészt,pedig első szülő anyukaként,nem tud belegondolni abba,hogy min fog keresztul menni,az egész szervezete, a baba.. ilyenkor több esély van sargulasra,szükséges antibiotikum,fertozesek stb.(ha az orvos indítani akar) ő okkal indítja. Méhlepény,stb. Petra!
2022. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/121 A kérdező kommentje:

24 Az orvosom mondta hogy feküdjek be és a nőgyógyon voltam nem szülészeten.

25 Igen amúgy nekem is pl ha nem indítanak hanem otthon indul magától, mint mondtam, nem élne a fiam.

És nem úgy megy sajnos ahogy ő elképzeli, hogy majd ő érzi ha baj van.

2022. jan. 22. 15:31
 30/121 anonim ***** válasza:
72%

23!

Kérlek ne mondd, hogy a gátmetszés felesleges! Ha nem csinálják, akkor szétrepedsz, ami hidd el, sokkal komolyabb következményekkel jár, mint maga a gátmetszés.

A hasbakönyöklést aláírom, hogy tényleg nem hasznos, sőt, akár ártalmas is lehet. 5 illetve 1 éve szültem, hála istennek egy ismerősöm sem mondta ez idő tájt, hogy vele csináltak volna ilyet, úgyhogy talán kezd ez kimenni a divatból. Ugyanez igaz a kézi méhszájtágításra is.

A méhszájvizsgálat egy szintén kifejezetten fontos dolog, hiszen ez alapján tudja eldönteni a doki, hogy hol is áll a kismama a vajúdás során. Gyorsan megvan, fájdalom mentes, nem értem, hogy ezzel mi a problémád.

Az oxitocin szintén egy nagyon hasznos dolog, pláne ha csak arról beszélünk, hogy gyorsítja a szülést. Ez segítség az anyának és a babának is. Tudom, sokan ellenzik, meg lehet érteni az ő álláspontjukat is, viszont feleslegesnek kikiáltani az oxit nagy butaság.

A szülésmegindítás szintén nem felesleges. Előttem már leírták, például belekakil a baba a magzatvízbe, rögtön megvan a baj. Egy 40-41 hetes baba tökéletesen érett már a születésre, azon a pár napon semmi nem múlik.

2022. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!