Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mit tudok...

Terhesség alatt mit tudok tenni, ha úgy érzem az idegösszeomlás szélén állok?

Figyelt kérdés

Korábban is kezeltek szorongással, évek óta jól voltam többnyire, de most újra előjött, és nagyon erősen. Külső és belső tényezők hatására is. Egyre rosszabb a helyzet, kb 2 hete alig tudok enni, már aludni is csak pár órát tudok naponta, állandóan görcsben a gyomrom, hasmenésem van, az agyamat nem tudom leállítani egy percre sem. Nem tudom mi segíthetne a nyugtatón kívül, de azt most nem írhatnak fel nekem. Aggódom a baba miatt, nem tudom mi lesz így velünk . :(

Sosem lesz már jobb? Hol kaphatnék gyors segítséget?



2022. márc. 2. 07:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
38%
Ez már rég nem pszichológusi kompetencia, most elég nagy hülyeség lenne egy akár több évig tartó terápiába belefogni, ami nem 15-20.000 forint, ahogy előttem írták, hanem alkalmanként ennyi! Ráadásul az első alkalom csak az amanmézisről szól, attól még senki nem lett jobban. Azonnal tb támogatott pszichiátriára kell bemenni!
2022. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt beutalo köteles az allami pszichológiai-pszichiatriai gondozó viszont előre sem vesznek attól hogy terhes vagy. Nekem 16 napra, adtak időpontot azért az nem olyan, gáz főleg állami szferaban, mondjuk én azért megyek oda mert a magán orvosom egy megbizhatatlan nő volt aki a megbeszélt időpontkor sem jelent meg.
2022. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
34%

8-as, a minimum a lepontozás, én meg az ilyen gonosz embereket nem engedném gyereket vállalni, mint amilyen te vagy.

Kérdező! A terhességi hormonok okozhatják, hogy rosszabbodott a szorongás, a szülés után szintén lehet ezzel gond, a tb-s pszichiátriai gondozóba kellene menned, a háziorvos ad beutalót.

2022. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
(úgy kaptam ezt az időpontot hogy nekem viszont tényleg time limited a dolog mert hogy kifogyok a gyogyszerbol amit az előző dokim írt fel aki felszivodott, plusz 8 honapos terhes vagyok már, nekik ez a 16 napos várakozás a sürgős... Előre csak és kizarolag akkro vesznek ha konkrét látható bajod van, mikor engem kuldtek egyenest sos tovább a kórházba évekkel ezelőtt akkor is be kellett mennem, kísérő cipelt be mert a labamon nem álltam csak rázott a zokogas órákon keresztül megallas nélkül, remegtem, és hánytam. Na AZ sürgős, az hogy nem vagy jól pszichésen, az sajnos nem. Irhatnak itt engem megcafolo dolgokat de hidd el, épp most vagyok ebbe újra benne, előtte is voltam , korhazban is, tokeletesen tudom és atelem hogy működik, úgy hogy amúgy már én is sírva fekszem és sirva kelek, igaz én a terhessegi fájdalmaktol)
2022. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
57%

Engem is biztosan le fognak pontozni, de aki saját magát nem tudja kontrollálni, aki saját magán nem tud segíteni, nem képes arra, hogy uralkodjon, dolgozzon ezeken a negatív gondolatokon és érzéseken, ő mit fog tenni, ha a gyerekének lesz problémája és neki lesz szüksége az ő segítségére? Engem ez tényleg érdekel, nem rosszindulat, de valóban kíváncsi vagyok, hogy az ilyen emberek hogy gondolják, hogy maximálisan helyt tudnak állni szülőként?

Én tényleg minden jót kívánok, de mindenféleképpen keress fel szakembert, ezen ne spórolj! Ha erre nincs keret, akkor mire van?!

2022. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
35%

Szia! Ez normális ilyenkor

Énis szorongással küzdök, de olyankor ki megyek és sétálok egyet. Mondjuk kinél hogy.. Ezek a fránya hormonok 😅

Szoval ha pszichológushoz nem jutsz el, én azt tanácsolom ird ki magadból egy füzetbe. Milyen volt a napod mi bosszantott fel vagy mi miatt szorongsz. Aztán másnap tudsz rajta változtatni.

Ha emberekkel van a problémád hát basszus ne hagyd magadban

Engem sokszor a párom idegesít fel kisebb hulyeségekkel, aztán van hogy pánik roham is rám jön de már meg tanultam hogyan kontrolláljam az agyam.

A belsödet magadnak kell rendbe tenned agyturkasz ezen nem segit jártam 1 évig aztán rá jöttem hogy saját magamon kell segítenem.

Ki tartást!

2022. márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
15os bár nem engem kérdeztél, én szívesen megosztom veled a saját példám. Nekem szépen karban van már tartva a szorongasom és a panikbetegsegem, de mikor le akarod tenni a gyógyszert az nagyon vissza tud vetni. Szedem még de caokkentett adagban de mivel atjut az anyatejbe ha lehet nem szednem, de ga, muszáj lesz akkor csak tapszeres lehet a kisfiam. De jelenleg nálam az idegosszeomlast az okozza hogy HAROM hónapja nem alszom 2,3 óránál többet a terhessegi labgorcstol, örülök hogy másnak használ a magnézium meg a kalcium, én mindkettőt emelt adagban szedem és semmi hatasa, ezen kívül masszirozom, már masszornel is voltam, kenegetem lobalzsammal, semmi hatasa, egész éjjel rangatja a görcs. Ezen kívül 3 napja úgy fáj az oldalam hogy minden apró mozdulatra csillagokat látok, az ágyban megfordulni nem tudok ha ránt a gorcs, éjjel zokogok a fájdalomtól, nappal a kimerultsegtol. Mindemellett ugye gyógyszer csökkentés alatt állok plusz a párom nem tud hozzám költözni külföldről egyelőre mert a, háborús helyzet miatt nehezebben tud iderepulni (szerencsére nem Oroszországban vagy Ukrajnaban lakik). Szerintem ez egy nem terhes embernek is sok lenne, nekem meg 6 hetem van a szulesig.
2022. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
42%

Nincs hozzá semmi közöm de ha pszichológusra nincs pénzetek akkor a gyerek nevelésére hogy lesz?

Azért ezt átgondoltam volna a helyetekben.


Másik meg ha nincs pénzed az orvosra akkor igenis valahogy segíts saját magadon, próbáld magad leállítani mert ez a magzatnak se tesz jót. Legalább akkor őt vedd most figyelembe.

2022. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 13# még véletlen sem gonoszság, tapasztalat.

egy mentális beteg szülő gyermeke vagyok..és nem. Soha a büdös életbe nem engednék olyannak gyereket vállalni aki nincs fejben rendben.

2022. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
30%
19 milyen jó hogy senki nem kerte az engedélyed.
2022. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!