Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mit tudok...

Terhesség alatt mit tudok tenni, ha úgy érzem az idegösszeomlás szélén állok?

Figyelt kérdés

Korábban is kezeltek szorongással, évek óta jól voltam többnyire, de most újra előjött, és nagyon erősen. Külső és belső tényezők hatására is. Egyre rosszabb a helyzet, kb 2 hete alig tudok enni, már aludni is csak pár órát tudok naponta, állandóan görcsben a gyomrom, hasmenésem van, az agyamat nem tudom leállítani egy percre sem. Nem tudom mi segíthetne a nyugtatón kívül, de azt most nem írhatnak fel nekem. Aggódom a baba miatt, nem tudom mi lesz így velünk . :(

Sosem lesz már jobb? Hol kaphatnék gyors segítséget?



2022. márc. 2. 07:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
45%

19!


Mentális betegseg sokféle van, nem mindenki idióta vagy idegbeteg. Pl én panikbeteg vagyok, bizonyos helyzetekben kb osszeomlok, de mivel tudom milyen helyzet hozható elő, azt igyekszem kerülni. A már felnőtt gyerekem a 19 éve alatt egyszer tapasztalta, hogy az anyja pánikol és akkor sem volt rá negativ hatással.

Millió nő esik szülés utáni depresszióba is, meg amúgy is, a hormonvaltozas mindent megkavar. Az, hogy neked súlyos mentális betegséggel élő szülővel kellett felnonod nem egyedi de nem is mindennapos probléma.

2022. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, a pozitívakat és a negatívakat is! Nem gondoltam, hogy a szorongás még ennyire el tud uralkodni rajtam amikor belevágtunk a gyerekvállalásba, most már én is aggódom mennyire volt jó döntés, de ezen már nem lehet változtatni, a legjobbat kell kihozni a helyzetből. Nem egyszeri 10-20 ezer ft lenne a probléma, régen hetente jártam, alkalmanként 10 ezer ft volt, és nagyon soká éreztem javulást. Ezt épp ki tudjuk spórolni, de inkább a babára költeném, persze ha nem tudom államiban megoldani, akkor el fogok menni. Igyekszem összeszedni magam, remélem tudnak rajtam segíteni hamarosan, ha eljutok szakemberhez.
2022. márc. 2. 11:20
 23/29 anonim ***** válasza:
63%

21#


Bocs, de sosem fogok egyetérteni veled.

Rengeteg kisgyereknek borzalmas a gyerekkora köszönhetően a beteg szülőnek.

Anyám súlyos pánikbeteg, hipochonder, bipoláris.

Az egész gyerekkorunk körülötte forgott, rettegésben. Hol azért mert folyton azt hallgattuk, hogy meg fog halni ami a mi hibánk, és látványosan össze is rogyott rendszeresen. Hol pedig a kiszámíthatatlan jókedv/agresszió/ mélabús kombinációjától rettegtünk.. Sosem tudtuk mire számítsunk.

Mire hajandó bolt elmenni orvoshoz adsigra felnöttünk, de kezeltetni évek óta nem hajlandó magát,mert a gyógyszerek annyira belassították, hogy képtelen volt a napi dolgokat elvégezni, max a frontint kapkodja..

Mára ott tartunk, hogy ha tényleg nem egetrengetően muszáj, ki se teszi a lábát az utcára..

szóval nem. Nem mindenkinek való, meg nem mindenkinek kell szaporodnia.

2022. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%
23 Lehet hogy, a gyermekkorod miatt van az, hogy képtelen vagy különbséget tenni a nagyon sokféle mentális betegség között. De azért szerintem meg kellene próbálni, már felnőtt vagy, meg kell tanulni gondolkodni. Nagyon nem mindegy, hogy egy skizofrén, vagy egy pánikbeteg anya vállal gyereket (a skizofrénnek én sem ajánlanám, a pánikbetegség viszont jól kezelhető, kár, hogy te édesanyádbol indulsz ki, aki ahogy elnézem gyógyszert sem szed).
2022. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
73%

23!


Megegyszer, nem minden mentális beteg ilyen.


Gyerek úgy alapból nem mindenkinek való. Lehet neked is van valami olyan problémád, vagy szimplán olyan a stílusod, hogy neked se kellene vállalni akkor sem, ha nincs mentális problémád.

2022. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező,a pszichológus/ pszichiáterre költött pénz szerinted nem a gyerek érdekét szolgálja? Többre megy egy ép eszű anyával, mint egy drága babakocsival, úgyhogy menj keress segítséget, ha te nem vagy beszámítható, akkor hiába a drága cuccok
2022. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
38%

24.. Minden fajta mentális betegség kihatással van a saját és a környezetedben élők életére. Ezen nincs mit szépíteni. Hol jobban, hol kevésbé, de kihatással van, így vagy úgy.


19 év alatt látott 1x pánikolni a gyermeked. Na bumm. Én napi szinten néztem ezt anyámnál, ahogy minden áldott nap elájult, ahogy minden nap azt kántálta belénk, hogy megfog halni. Rengeteg mindenről maradtunk le anyám miatt, és a nem törödöm kezelés elutasítása miatt. Számomra akkor volt a legmegdöbbentő mikor alsó tagozatosként először mehettem el játszani az osztálytársamékhoz, szembesültem a ténnyel,hogy nem mindenki él így, és egyáltalán nem normális amit anyám csinál.

Azzal tisztában vagy, hogy számtalan dolog mellett, a mentális betegségekre való hajlam anyai ágról öröklődik?


Öreganyám szintén megannyi öngyilkossági kisérletet vitt véghez sikertelenűl. Unokanővérem is párszor kikötött már a pszichiátrián, nem is egyszer. Nagybátyám alkoholista a fia szerencsejátékfüggő..


Szóval, borzalmasan önző ösztönlény az, aki mentálisan gyereket vállal. Én nem vállalok ilyen családi tényezők mellett.

2022. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
*mentálisan gyereket = mentális problémával
2022. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
39%

Hu ti aztán nem kímélitek egymást. Nekem terhesség alatti depresszióm volt. Soha semmilyen előjele nem volt, családban, barátaim között én vagyok a legstabilabb ezért senki nem is hitte el, hogy rosszul vagyok. Elmentem pszichológushoz és kb a 30. hétre rendeződtek a dolgok, de igazán szülés után jöttem helyre. Azóta sem jött vissza, saját meglátásom szerint jó anya vagyok és teljesen boldog, kiegyensúlyozott. Nem hiszem, hogy ezért pl. az én gyerekemet elkellett volna venni, mert fejben nem volt rendben minden. A legtöbb embernek nincs, csak pont a stigmák miatt nem fordulnak szakemberhez. Nyilván vannak olyan mentális betegségek amikkel nem szabad gyereket vállalni, de azért nem mindenki katatón skizofrén, aki szakemberhez fordul.


Kérdező, ez nem az a pénz amit meglehet spórolni. A születendő gyerekednek nem csillivilli gyerekszobára van szüksége, hanem egészséges anyára. Egyébként tb alapon is sok helyen nagyon jó az ellátás, érdeklődd meg!

2022. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!