Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit javasoltok a harmadik...

Mit javasoltok a harmadik trimeszterben?

Figyelt kérdés

Milyen ételeket egyek?

Ti kedves anyukák milyen ételeket fogyasztottatok a 7-8 hónap környékén?

Nekem javasolták a csirke húst, tej termeket és főképp spenótot, mivel vashiányos vérszegény vagyok.

De ezeken kívül ti mit fogyasztottatok, hogy erős babátok legyen? Hogy gyarapodjon a súlya?

32 hetesen már 1 kg és 700 gramm a picike :) amikor lassan átmentem a 6 hónapban 600 gramm volt a pici, a doki szerint makk egészséges.


Iszonyat édesszájú vagyok, és leginkább édeset kívánok. Van amikor úgy érzem, hogy sok és inkább epret, almát eszek :D


Nah jólvan össze vissza írtam, de a lényeg, hogy ti mit fogyasztottatok? Illetve milyen italokat kerültetek? Szénsavas víz/üdítő?

Előre megköszönöm a válaszokat :)



2022. ápr. 4. 13:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
+ ha jól tudom, akkor a vérszegénység komplikáció is hozhat, ha pl szülés után ne adj Isten nagyobb vérveszteségem lesz :( trombózis ha jól tudom.
2022. ápr. 4. 13:10
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne vénasan vasat kapnod?
2022. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kaptam és írtak is fel gyógyszert :( de a vérszegénység már gyerekkorom óta megvan
2022. ápr. 4. 13:15
 4/11 A kérdező kommentje:
És én inkább a táplálkozás híve vagyok. Nem akarok gyógyszert szedni.
2022. ápr. 4. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira vészes akkor azt kajaval nem fogod tudni pótolni szerintem. Inkább szedd be amit kaptál és ne kockáztass.
2022. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Te legalább kaptál és mégsem kéred?? Én nem is kaptam pedig foylamatosan esik a vasam, már csak 3 és 3 héten belül szülök, na én akkor mit szóljak kelleni fog e transzfuzio....
2022. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Az én fiam 32 hetesen 2170 gr volt amúgy 🥰
2022. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon nem akarsz gyógyszert szedni, akkor javaslom a gránát alma levet

Minden nap 2dl nagyon sokat segit, én sokáig azt ittam, nem is lettem vas hiányos, pedig durván az voltam, úgy hogy gyógyszert kellett szednem, de az kicsinálta a gyomrom.

A céklalé is jó, vagy a cékla befőtt, én minden sült húshoz azt szoktam enni, mert imadom 😅

2022. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amikor 20 hetes körül voltam kaptam terhes vitamint, vasat, de nem bírtam szedni.

A székletem borzasztó volt, a hasam fájt és aggódtam!

Utoljára voltam be utalva, vénásan kaptam mindent, borzasztó volt.

Ezért szeretném inkább a táplálkozási szokásaimat korrigálni.

2022. ápr. 4. 19:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Keressél más tipusú vasat, vagy terhes vitamint ha az első nem jött be. Én is így voltam, nekem már kb a 20 héttől kell szedni magnéziumot, kálciumot, vasat és elevitet is, mivel nem tudok sokmindent megenni az erős savam miatt. Ártani biztos nem árt a vitamin. Nekem 30 hetesen 1800 volt a babám.

Szerintem érdemes vasat szedned, konzultálj az orvossal, biztos találtok egy olyant amit bír a szervezeted, nagyon veszélyes a vérszegénység, csak ételekből nem tudod pótolni.

2022. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!