Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig titkolhatom a terhesség...

Meddig titkolhatom a terhességem a főnököm előtt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden: 3 éve vagyok a munkahelyemen, évente hosszabbított eddig a főnököm szerződést. Idén ígérte hogy véglegesít. DE kismama lettem. Szerződés lejáratakor/hosszabbításkor 15 hetes leszek. Nem tudom mit tegyek? Ha bejelentem, hogy terhes vagyok, szimplán nem hosszabbít, és munka nélkül maradok, se csed, se gyed.

Vagy a másik út, hogy titkolom, amíg nem véglegesít, (megtehetem egyáltalán jogilag???) Mondjuk nem tudom mekkora pocim lesz, nem első terhesség.

Viszont nem ez az egyenes út, tudom, nem is olyan ember vagyok, aki hazudik. De nyilván a saját érdekeimet kell szem előtt tartani. Tanácstalan vagyok. Segítsetek!



2022. ápr. 4. 20:58
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Vagy a 3. opció, hogy egyenes leszek, bízom abban hogy korrekt lesz, és legalább a szülés időpontjáig hosszabbít. Vagy hoppon maradok....túl naív vagyok???

Ki volt hasonló szituban?

2022. ápr. 4. 21:00
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Te ismered a főnököt, de abból kiindulva, hogy 3 éve évente hosszabbítgat, sok jót nem remélnék. Én is az egyenesség és őszinteség híve vagyok, de bizony nem mondanám el a véglegesítés előtt.
2022. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Mások is így vannak felvéve, 3-5 év között szokott véglegesíteni. Nehéz ügy, félek hogy az őszinteségem lesz a vesztem.
2022. ápr. 4. 21:11
 4/30 anonim válasza:
11%

A munkáltatód nem mondhat fel neked várandósság alatt. Ha mégis megteszi, mehetsz is a bíróságra.


Ha pedig azért nem hosszabbít, mert terhes vagy, az közvetlen hárányos megkülönböztetés. Ez esetben az Alapvető jogok biztosához fordulhatsz.

2022. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
Nem fog felmondani neki, de ha határozott idejű szerződés jár le, nem köteles hosszabbítani. Lehet fordulni akárhová, de még ha egy hosszú pereskedésnek győzelem is a vége, az oda vezető út vajon megéri-e? A végén lehet kap valamit, de csomó stressz és addig sincs juttatás.
2022. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Ezen izgulok, mert végülis nem küldd el, hanem lejár a szerződés és valamilyen indokkal nem hosszabbít. Biztos találna valami okot, ha nagyon akarna.
2022. ápr. 4. 21:19
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tudtok egy fizuból ellenni, akkor ne kockáztass. De miért nem vártatok pár hónapot a gyermekvállalással?
2022. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

En nem mondanám el... Ezek után lehet nem vesz vissza, vagy hazudsz a terhesség korarol. Amúgy nem vagy köteles bejelenteni hogy terhes vagy, akár onnan is vihetnek szülni.

Tudom szemétség, de pénzből élünk. Titkold ha nem leszel rosszul, úgyis hideg van, hordj bővebb, vastag felsőt. Aztán ha hosszabbít bejelentheted.

2022. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan ugyanúgy így vagyok és ezen töprengtem ma. Én úgy döntöttem elmondom neki egyenesen kiemelve hogy amíg bírok dolgozni fogok és reménykedem az emberségében.
2022. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Az volt a terv, hogy várunk a nyár elejéig. A kritikusabb napokon védekeztünk csak. Úgy néz ki, ez kevés volt :) de sebaj, nem ijedtünk meg. Végülis egy fizetésből se halnánk éhen, meglennénk, de nyilván jobb lenne a csed/gyed is.
2022. ápr. 4. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!