Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig titkolhatom a terhesség...

Meddig titkolhatom a terhességem a főnököm előtt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden: 3 éve vagyok a munkahelyemen, évente hosszabbított eddig a főnököm szerződést. Idén ígérte hogy véglegesít. DE kismama lettem. Szerződés lejáratakor/hosszabbításkor 15 hetes leszek. Nem tudom mit tegyek? Ha bejelentem, hogy terhes vagyok, szimplán nem hosszabbít, és munka nélkül maradok, se csed, se gyed.

Vagy a másik út, hogy titkolom, amíg nem véglegesít, (megtehetem egyáltalán jogilag???) Mondjuk nem tudom mekkora pocim lesz, nem első terhesség.

Viszont nem ez az egyenes út, tudom, nem is olyan ember vagyok, aki hazudik. De nyilván a saját érdekeimet kell szem előtt tartani. Tanácstalan vagyok. Segítsetek!



2022. ápr. 4. 20:58
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Még van időm eldönteni, mi legyen a bejelentéssel. Egyelőre rosszullét sincs, nagyon az elején vagyok.
2022. ápr. 4. 21:27
 12/30 anonim ***** válasza:
94%

Jelentené be a fene…. Ne haragudj, de ez nem egy korrekt hozza állás tőle. Ezáltal neked sem kell korrektnek legyél. Ez az én véleményem.

Hatalmas igazságérzetem van, de a kibaszás társasjáték.

Én nem mondanám el az tuti.

Írj majd.

K

2022. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
94%
Én is korrekt szoktam lenni, de ennyi mindent nem kockáztatnék. 15 hetesen még bőven titkolhatod. Ebben az esetben még egy kis hazugság is belefér. A 18.heti ultrahang után mondod el, mert addig nem volt minden rendben...
2022. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

Először is gratulálok😊

Én is 3 éve vagyok a munkahelyemen, de fél éve én kértem áthelyezést másik telephelyre. Sajnos áthelyezés után derült ki, hogy határozott idejűre kellett módosítani a szerződésem, mert csak így volt szabad pozíció 😕 akkor már próbálkoztunk egy ideje...

Egyéb okok miatt nekem 8 hetesen el kellett mondanom pont ma a várandósságot. És az én főnököm egy igazán jó ember. Határozatlanra módosítja a szerződésemet 🙏

Nálad neccesebb a helyzet, én mindenképpen titkolnám a helyedben, mert jó eséllyel nem hosszabbít😕

Nem tudom a testalkatod és az öltözködési stílusod segít e abban, hogy titkolni tudd. Nekem próbálkozás alatt feljött egy kis pocak, kiderült, hogy IR-em alakult ki😕 illetve szeretem a bő felsőket.

Szóval nálunk még így is titkolni fogom bent, babona miatt is😊

2022. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos itt derül ki, hogy még mindig nem védi eléggé a törvény a kismamákat... Nem kéne, hogy trükközni kelljen!
2022. ápr. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Menet közben dől el minden. Nyilvan ha sokat vagyok rosszul, vagy elkezd látszódni, nem tudom titkolni, és lehet a lelkiismeretem se hagyja majd. De a cél a saját érdek lesz, ez biztos.

2022. ápr. 5. 06:27
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne mond el, mert lehet, hogy akkor nem hosszabbít. Ha 3 éve nem véglegesített, akkor esélyes, hogy most is csak határozott idejűt fogsz kapni. Mindenképpen utána szólj, hogy azt aláírtad. Én félidős terhesen sem néztem ki terhesnek, simán titkoltam, szintén határozott idejű szerződés miatt. Szerencsém volt, mert egyáltalán nem hánytam, viszont émelyegtem egész nap, fáradt voltam és szédültem, szóval ezek miatt baromi nehéz volt titkolni. Szülés után 1 hónappal lejárt a szerződésem és egyből elküldtek.
2022. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%

Sziasztok.. neharagudjatok itt kérdezek .. én ma vagyok 8hetes

Határozatlan szerződésem van itt vagyok már 2.5 éve mikor szóljak szerintetek hogy kismama vagyok?(magáncég nem egy korekt sajnos a cég és ha nem terveztük volna a babát már nem lennék itt csak nem szerettem volna a csed-gyedtől elesni) Még ebben a hónapban tervezek dolgozni utánna Tp.. május elején betöltöm a 12 hetet .. vendéglátásban dolgozók ..

Veszélyeztetett terhes vagyok ..jelenleg járok sztkban és magán dokihoz is hogy biztos minden jó legyen

Köszönöm

Anikó

2022. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%

Anikó! Miért lettél veszélyeztetett ha megkerdezhetem?

Én úgy tudom, hogy ha neked ma felhúzzák az agyad, és elmész a háziorvoshoz, már holnaptól nem kell menjèl dolgozni, ez az aljas verzió.

Ha korrekt akarsz lenni ( mert mondjuk ők is valamilyen szinten korrektek (amúgy ilyenkor a legtöbb munkáltató kifordul magából…)) akkor most bejelentes, hogy ez van, viszed a papírt lefénymasolva vagy elküldöd e-mailben (írásos nyoma legyen!) es utána nem rúghat ki. Én bejelenteném most, hogy tudjon egy hónap alatt mást találni a helyedre , de mivel vendéglátás nem nagyon fog. Ezért nem fog örülni stb szóval én ezt mihamarabb letudnám.

2022. ápr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező szerintem most tedd el mélyre a lelkiismeretedett mert ha nem akkor szo*npi fogsz. Halgass ameddig tudsz de tényleg mindenkinek halgass .
2022. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!