Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi ideig titkolható egy...

Mennyi ideig titkolható egy terhesség?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy teherbe estem, de ezt nem szeretném nagy dobra verni. Egyenlőre csak késik, de nem érzem terhesnek magam. Tesztet még nem csináltam.., még úgyis felesleges mert csak a 2.-3. hétben lehetek, tehát várok még 4 hetet.. Ami még fontos, nagyon kövér vagyok, ezért gondoltam, hogy akár a 7. Hónapig láthatatlan maradhatna a dolog. Persze nem a férjem elől titkolnám, hanem a nagyközönség elől.

2016. ápr. 6. 16:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 85 kiló voltam, amikor teherbe estem (170 cm-hez) és kifejezetten nagy, hájas hasam volt. A 13.-14. héten már látszott a terhesség, de 16 hetesen már teljesen egyértelmű volt bő ruhában is. 7 hónaposan már óriási hasam volt.
2016. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kesik akkor nem felesleges csinalni egy tesztet mert ilyenkor ha terhesseg vann mar nagy valoszinuseggel ki mutatja. En is ismerek koverebb kismamikat es igaz hogy 6 honapig siman azt mondthatta h csak hizott meg par kilot de a vegere egesz szepen kikerekedtek :) sok sikert
2016. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

1)

Ha késik, akkor már minimum 4 hetes vagy, ugyanis az utolsó menstruációtól számolják a heteket!


2)

egyéni, alkati. Nem kell ahhoz látszódnia, hogy gyanakodjanak, ha azok közé fogsz tartozni, akik egész nap hánynak, émelyegnek...stb. A legdurvább hányós-hasmenéses vírussal se lehet magyarázni ~6-8 hét rosszullétet (pecheseknél az egész terhesség ideje is ilyen lehet).

2016. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Március közepén készülhetett, utoljára február végén volt meg, talán még Március elején is megvolt még. Tehát max 3. Hetes lehet.
2016. ápr. 6. 16:42
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Már a fogamzás pillanatában két hetesnek számolják
2016. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%

én holnap leszek 21 hetes, és még most se nagyon látszik. aki ismer az tudja persze, de idegeneknek nem egyértelmű. most 165 cm/65 kg vagyok. ugyan ennyivel kezdtem, de az első pár hónapban 10 kg-t fogytam a hányástól. szóval szerintem ha nagyon kövér vagy, akkor végig is el tudod titkolni.

20hkm

2016. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt kerdezted, de attol, hogy csinalsz egy tesztet bajod nem lesz, sot, legalabb odafigyelhetsz magadra jobban, ha tudod, hogy terhes vagy. Azt meg nem kell kihirdetni.


Az, hogy mikortol latszik nagyon egyeni. Vannak, akiken mar a puffadas is latszik az elso trimeszterben. Ok, ha eleve nem vagy vekony, vagy nem olyan ruhakat hordasz, ami kiemeli, akkor egy ideig nem nagyon fogjak eszrevenni, hogy az a has mar terhessegtol van es nem babatol. Sok kismaman inkabb a testtartas (csipo eloretol), gesztusokbol (pl pocak simogatas), vagy az oltozek miatt latszik az allapotuk, egyebkent meg nem merne az ember rakerdezni, ha nem mondanak.


En pl vekony vagyok, hasam sincs alapban, de meg a masodik terhesseg sem latszott rajtam a 25. hetig, pedig nem hordok bo ruhakat.

2016. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Azért nem csinálok tesztet, mert még nem barátkoztam meg a gondolattal.. ha pozitív, az baj, mert épp most kezdtem az új munkahelyemen, pár éve még nagyon szerettem volna egy picit, de most nem igazán fog jókor jönni... Ha negatív a teszt, az is baj.. akkor valami gond van.. Anyumnak tavaly vették ki a méhét..
2016. ápr. 6. 16:54
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
De egyáltalán miből gondolod, hogy terhes vagy? És miért lenne baj, ha negatív? Azért mert volt egy védekezés nélkül estétek középidőben és nem fogant meg egyből? Ez még nem azt jelenti, hogy baj van..
2016. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Mért nem akarsz tesztelni? Egyáltalán szeretnétek babát? Szerintem aki tervezi vagy szeretne és kesik neki akkor az a minimum hogy tesztel. Már csak azért is ha esetleg egy kis vérzes előfordul akkor tudd hogy nem a menzeszed akar megjönni hanem vetélsz. Vagy valami.... mért akarod titkolni? Büszke kéne hogy legyel rá!

Mindegy bocs nem ez volt a kérdés. De egyébként változó kinek mekkora a pocak. Baratnőm 21 hetes. Semmi hasa nincs. Éppen valami nagyon picike. Pedig extra vékony.

Amúgy meg lehet hormon problémad van nem is terhesség. Ezért se ártana tesztelni.de te tudod.

2016. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!