Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig titkolhatom a terhesség...

Meddig titkolhatom a terhességem a főnököm előtt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden: 3 éve vagyok a munkahelyemen, évente hosszabbított eddig a főnököm szerződést. Idén ígérte hogy véglegesít. DE kismama lettem. Szerződés lejáratakor/hosszabbításkor 15 hetes leszek. Nem tudom mit tegyek? Ha bejelentem, hogy terhes vagyok, szimplán nem hosszabbít, és munka nélkül maradok, se csed, se gyed.

Vagy a másik út, hogy titkolom, amíg nem véglegesít, (megtehetem egyáltalán jogilag???) Mondjuk nem tudom mekkora pocim lesz, nem első terhesség.

Viszont nem ez az egyenes út, tudom, nem is olyan ember vagyok, aki hazudik. De nyilván a saját érdekeimet kell szem előtt tartani. Tanácstalan vagyok. Segítsetek!



2022. ápr. 4. 20:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

19... köszönöm

Mert idén januárban volt egy kémiai terhességem....

Bejelenteném de a 12 hetet megszeretném várni mert addig ne adj isten bármi történhet .. és vissza semmi féleképpen nem fog akkor venni..ha már egyszer úgy mond ezt eljátszottam vele.. érted mit akarok mondani .. anno két hónap alatt volt 1 jelentkező .. senki nem akar úgy dolgozni hogy 5-23 ig

Max előtte 1 héttel szólok

De igazából nem tudom mit csináljak .. legszívesebben már ma haza mentem volna reggel ..ezt a szívatás ami reggel várt fenomenális volt

2022. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én értem a dilemmádat, én is mindig egyenes és korrekt vagyok, de ez nem az a kategória. Itt nem az a kérdés, vagy korrekt legyél-et, hanem hogy kinek kedvezz, magadnak vagy a cégnek. Ha el is vagytok egy fizetésből, minden fillér jól jön, amit a gyerekeidre tudsz költeni, tőlük vennéd el kvázi azt a pénzt. A cég majd megoldja. Azért nem arról beszélünk, hogy táppénz csalásra készülsz, vagy bármi , ami szerintem is megkérdőjelezhető. Itt most csak a családomra gondolnék. Ha normális a cég, nem csinálnak belőle drámát, hiszen még jó pár hónapig dolgozol és a szülés után is valamikor visszajössz, igazából nem járnak veled rosszabbul, mintha valaki újat kéne a semmiből most szerezni. Én titkolnám, hordj bő ruhákat, rá úgysem fognak kérdezni, max sejtik, azzal még nem mennek sokra. Legalábbis engem soha egy kollégám sem kérdezett meg, hogy meghíztam-et vagy terhes vagyok. Azt kell elfogadni, hogy ha el is mondanád a főnöknek most, az sem lenne ám sokkal korrektebb nem? Mit nyerne vele? Így is úgyis elmész szülni és így is úgyis kell neked helyettes, amire így még több ideje is van valakit találni.
2022. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további segítő válaszokat, a lelkiismeretem megpróbálom elásni egy időre. Kíváncsi voltam mások véleményére, mert az ismerőseimnek nem mondhatom, nem kérdezhetem őket, mit tegyek. Azt hittem le leszek tiporva, ha titkolózom, de látom, kb egyöntetű a vélemény, hogy hallgassak, amíg tudok. Köszönöm nektek még egyszer, így már nem érzem olyan szemétnek magam ;)
2022. ápr. 5. 10:25
 24/30 anonim ***** válasza:
90%

Ne mondjál semmit a hosszabításig. Magatokat nézd.

Boldog babavárást! 😍

2022. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
90%

Kezdj el picit bővebb felsőt tunikát hordani már most, így ha kezdene növekedni a pocakod, nem fogják látni és gyanakodni sem.


Teljesen megértem a lelki-ismeret kérdést, de most csak a kisbabád es Te szamitasz, úgyhogy várd meg a velgelesitest, és teljesen tedd félre a lelkizést.

2022. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. ápr. 5. 12:16
 27/30 anonim ***** válasza:
46%
Nyugottan titkolhatod terhességet 5-6. honapig
2022. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok a 21 es voltam

Betöltött 12 hét eljött meg volt a genetika is másnap közöltem a főnökkel hogy babát várok és sajnos nem tudok többet menni ugyanis másnap táppénzre vettek egyéb okok miatt nem így terveztem de max akkor is csak 2 műszakot húztam volna le nem egész hónapot nem 8órában dolgoztam .. semmit nem mondott rá le volt döbbenve

Másnap felhívott hogy akkor most mi van ?meg hogy akkor felmondok?kérdeztem tőle miért is? Nem mondok fel akkor semmire nem leszek jogosult 2.5 éve voltam ennél a cégnél.. A válasz az volt hogy ha már tudtam előbb miért nem szóltam hogy valakit keressenek a helyemre 3an vagyunk vendéglátás...igen ám de ha szólok előbb és betanul az illető akkor automatikusan elküldött volna ha valami gond lett volna a picivel

Nagyon kíváncsi vagyok mit hoz ki .. így szóljon az ember nyugodt szívvel hogy babát vár ill hogy tervez mikor a második kérdés akkor felmondasz? Undorító

Anikó

2022. máj. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Anikó, sajnálom a helyzeted! Döbbenet, mik vannak ... :(

Én szerencsés voltam, egyéb okok miatt hamarabb véglegesítették a szerződésem (mindenkinek egyébként), így megúsztam a dolgot, és még nem is mondtam el, mivel nem vagyok még 12 hetes. Kicsit másabb munkakör (pedagógus). Szeptemberben már nem kezdek új tanévet, a nyár elején ha bejelentem, lesz idejük találni mást helyettem.

2022. máj. 7. 18:50
 30/30 anonim ***** válasza:
97%

Köszönöm utolsó

A szerződésem határozatlan..

Boldog babavárást ☺️

Anikó

2022. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!