Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek ilyen esetben?

Mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

6 éve már szeretnénk babát a férjemmel. Rengeteg vizsgálat volt már. Túl vagyunk 5 inszeminációt, és 5 lombikon is már. Volt 3 vetélés is a lombikok alatt.

Spontán sikerült a terhesség (6 hetes vagyok), ami így egy csoda.

Vasárnapra bejelentkezett sógornőm a 2 fiával locsolkodás céljából. Én nem tartanám ezt a hagyományt. Volt már, hogy direkt előre odaadtam a csokitojást, hogy megússzam. De sógornőm erősködött aztán (pedig a gyerek se akarta).

Elég sokszor beteg a 2 gyerek (8 és 10 évesek).


Ha megint betegek lennének ti elmennétek erre a családi eseményre az előzmények miatt?

Férjemet nem érdekli a betegség (covid gyanúnál is találkozott a haverjával például).



#terhesség #meddőség #locsolkodás #nátha/covid/influenza
2022. ápr. 11. 10:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

A te terhességedre elsősorban a férjed felelőtlensége jelent veszélyt, nem a náthás/köhögős rokongyerekek.

Eszem megállt azon, amit 5-ben írtál.

Talán azért is vagy túl óvatos, mert azt látod, hogy rajtad kívül mindenki felelőtlen.

2022. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vennék részt ezen az eseményen. Tényleg egy csoda, hogy sikerült természetes úton összehozni a babát! Gratulálok! A te esetedben különösen fontos, hogy kerüld a stressz helyzeteket. Nem csak egy esetleges betegség miatt, hanem a stressz/ aggódás miatt is hagyd ki inkább ezt az eseményt.
2022. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha moziba, shopizni meg erre-arra jársz több tucat ember közé és ott nem aggódsz akkor ezen se fog múlni semmi. Szerintem inkább csak nem akarsz menni vagy nem akarod hogy jöjjenek és gyártod az indokot miért ne.
2022. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálok a sikere babához! nem lesz bajotok húsvétkor.
2022. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, én mindenkit felpontoztam (számomra mind hasznos volt).


Amikor múlthéten megtudtam, hogy sógornőm nem is jön a saját családjához, akkor én is megemlítettem, hogy akkor ennyi erővel nekem se kell menni. Erre férjem kb kiakadt, hogy hát de miattam jönnek a locsolkodás céljából. Nálunk pl gyerekkoromban úgy volt, hogy apa öcsémmel elment rokonokhoz locsolkodni, mi anyával és nővéremmel otthon maradtunk. Később átjött a 2 nagymama is. Amióta nem kicsi az öcsém, azóta az én családomban a locsolkodás is megszűnt, csak összejön a család. Férjem családja se vallásos, így nem is értem miért erőlteti ennyire ezt a dolgot a sógornőm. Szóval igen, elismerem, hogy nekem a húsvéti locsolkodás nem fontos. 2020-ban karácsonykor például nem jöttek sógornőmék (anyósék teljesen ki voltak akadva) a covidra fogva (de ezt csak hazudta, mert nekünk elmondta, hogy összevesztek az anyjával, és azért nem akart jönni). Szóval annyira azért nem fontos neki a családja, ezért se értem ezt a húsvét erőltetését.


Szerintetek az jogos felvetés, hogy fürdőszobát viszont ne takarítsak a vegyszer szag miatt? (szerintem nyitott ablaknál megoldható lenne)

2022. ápr. 11. 12:11
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintetek az jogos felvetés, hogy fürdőszobát viszont ne takarítsak a vegyszer szag miatt? (szerintem nyitott ablaknál megoldható lenne)"


Semmi veszélyt nem jelent.

A hajolgatás, nehéz tárgyak emelgetése lehet veszélyes egy mértéken túl.

2022. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%

Csak megjegyzem, a húsvéti locsolkodásnak az égvilágon semmi köze a vallásossághoz. Ez egy népi hagyomány.


A fürdő takarítástól nem lesz semmi bajod, más is megcsinálja terhesen. Nyiss ablakot és próbálj környezetbarátabb vegyszert használni és ne savakkal dolgozni pl, de ha óvatos vagy, nem lesz bajod. Viselj esetleg maszkot és persze gumikesztyűt.

2022. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
55%

Én is megértelek az előzmények miatt.

De! Attól mert terhes vagy, ne szigeteld el magad mindentől..

Nem egy náthától vetéltél eddig sem el.

2022. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Wikipédia: A locsolás az emberiséggel csaknem egyidős termékenységkultusszal van kapcsolatban, ugyanakkor a vízzel való meghintés utal a keresztség jelére és tartalmára. A szokás arra a legendára is visszavezethető, amely szerint locsolással akarták elhallgattatni a Jézus feltámadását hirdető jeruzsálemi asszonyokat, illetve vízzel öntötték le a Jézus sírját őrző katonák a feltámadás hírét vivő asszonyokat.


Én úgy tudom van köze a valláshoz is. Na de mindegy is. Ezt csak férjem hozta fel, hogy a karácsonyt is tartani szoktuk (amikor nem értettem miért ilyen fontos ez a húsvét).


Igen, én is ezt hajtogatom férjemnek, hogy szerintem óvatosan (hajolgatni pl) simán megcsinálhatnám. Nyitott ablaknák, eddig is gumikesztyűben csináltam. De nem akarja hagyni. Nem is értem. Ráadásul ő nem olyan alaposan csinálja meg, mint én. Tudom örüljek, hogy meg akarja csinálni helyettem... csak jobban szeretem ha én csinálom.

Covid meg nem érdekelte, ez meg igen.

2022. ápr. 11. 12:25
 20/24 anonim ***** válasza:
75%

Én nagyon megértem, hogy miért merült fel benne. Hasonlóan nehéz utunk van, most vagyok a 9. héten és be szeretnék zárkózni a következő 4-5 hétre még. Biztos akarok lenni benne, hogy nem lesz semmi bajunk és most kérdéseket se szeretnék kapni, hogy "hogy áll a babaprojekt".

Tedd, ami neked/nektek a legjobb, semmi más nem számít most.

Remélem, hogy minden rendben lesz veled és a babával!

2022. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!