Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek ilyen esetben?

Mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

6 éve már szeretnénk babát a férjemmel. Rengeteg vizsgálat volt már. Túl vagyunk 5 inszeminációt, és 5 lombikon is már. Volt 3 vetélés is a lombikok alatt.

Spontán sikerült a terhesség (6 hetes vagyok), ami így egy csoda.

Vasárnapra bejelentkezett sógornőm a 2 fiával locsolkodás céljából. Én nem tartanám ezt a hagyományt. Volt már, hogy direkt előre odaadtam a csokitojást, hogy megússzam. De sógornőm erősködött aztán (pedig a gyerek se akarta).

Elég sokszor beteg a 2 gyerek (8 és 10 évesek).


Ha megint betegek lennének ti elmennétek erre a családi eseményre az előzmények miatt?

Férjemet nem érdekli a betegség (covid gyanúnál is találkozott a haverjával például).



#terhesség #meddőség #locsolkodás #nátha/covid/influenza
2022. ápr. 11. 10:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
50%
Mondhatod azt is hogy nem bírod a kölnit, mindentől felfordul a gyomrod. Vagy aznap "ébrethetsz" rosszulléttel,migrénnel. Elméletileg normális emberek terhesség ideje alatt ezeket meg szokták érteni...
2022. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
21. Gondolom még nem publikus
2022. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Igen, még nem publikus. Ha nem muszáj (pl. nem hányok náluk, és lebukok) még nem akarjuk elmondani. Férjem szülei a korábbi vetélésekről sem tudnak, sógornőm viszont tud róla. Szüleinek 12.hét mondanánk el. Anyós sógornőméknél a válást se tudta jól kezelni (kórházba került, úgy felidegelte rajta magát, egyébként is magas a vérnyomása). Nem akarjuk, hogy gond legyen. Persze utána is történhet bármi, de kevesebb eséllyel.
2022. ápr. 11. 13:51
 24/24 anonim ***** válasza:
79%

Én végigparáztam az első heteket, aztán úgy döntöttem, hogy nem éri meg. Ha számomra megnyugtatóbb valami - akkor is, ha irreális, nem észszerű - azt fogom csinálni. Felnőtt emberek vagyunk, nem szükséges mentegetőznöm vagy “elfogadható” érvet tálalnom, hogy miért maradok valahonnan távol. Bármilyen - a magánélet kategóriájába tartozó - okom lehet rá. Gondolj arra, hogy a legfontosabb most a te nyugalmad és biztonságérzeted!

Én pl. nem mentem el egy fiatal, váratlanul elhunyt közeli rokonom temetésére. Ez van. Azért ennél egy locsolkodásból kimaradni kisebb fajsúlyú.

Neked is azt tanácsolom, hogy ha eddig esetleg nem is volt sajátod ez a fajta önmagadra való odafigyelés, itt az ideje, hogy begyakorold, mert mostantól a babád számára létszükséglet, hogy te jól legyél fizikailag és lelkileg is. Egyrészt mert így tudod őt a legjobban gondozni, másrészt tőled fogja eltanulni, hogyan kell önmagára odafigyelni. Kérdezd magadtól, hogy az adott helyzetben Neked mire lenne szükséged, mi esne jobban és próbáld azt tenni.

2022. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!