Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyan dolgok a babának,...

Vannak olyan dolgok a babának, ami utólag derült ki, hogy szükség lenne rá, de előtte senki nem mondta?

Figyelt kérdés

Nem nagy dolgokra gondolok, mert azokkal kb mindenki tisztában van, hanem apróságokra, amiket senki mondott, vagy nem gondoltatok rá, mégis később derült ki, hogy kéne egy olyan.


Ellenpélda is jöhet, amire azt mondták kell, közben meg nem is használtátok.


2022. ápr. 19. 11:50
1 2 3
 11/23 babyboom567 ***** válasza:
32%

Ezt magadnak kell kitapasztalni.

pl nekem egy álom a lekerekített babaolló,5,5 éves a gyerekem, mindenkinek ezzel vágom a körét, magunknak is.

Nekünk minimális ruha kellett, nem volt sem bukós, se rengetegszer kakilós a gyerekem,a beszerzett 56-64-es bodykat nem is hordta sosem.Talpas nadrág is ez a kategória.

Illetve nekünk felesleges volt a pelenkázószekrény(nem bírtam állni mellette),a mikrós sterilizáló, de csak azért mert nem fért be a mikróba.(különben használtam volna)

A légzésfigyelőt sem használtuk.

A bölcső is tök felesleges,4 kilóval született gyerekem, kb2- 3 hétig tudta használni.


Ami kellett volna sokkal hamarabb, adamo hinta vagy csepphinta.

Illetve egy aromadiffúzor és bármilyen tudás az aromaterápiáról, olajokról,keverékekről,felhasználásukról.Rengeteg lelki és fizikai szenvedéstől kíméltük volna meg magunkat.(és nem öregszem 3 év alatt 30 évet)

2022. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%
Kórházból hazafelé rohantunk mérleget kölcsönözni, mert en indult még be a tejem, így tudni akartam,ha beindul mennyit eszik. Ha előre gondolkodok nem kell az autóban plusz fél órát úldögelni, míg a férjem kikölcsönzi. Előtte nap elintézhette volna, de csak akkor jutott eszembe.
2022. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Na mi meg még mindig azzal vágjuk az 5.5 és 2.5 éves gyermek körmét 🤷‍♀️🤣


Nálunk a szélcső, cumisuveg melegítő kellett utólag, később a csípőre rakható ülőke pl tök felesleges volt egyszer sem használtuk.


Illetve változó, első gyermekre egyáltalán nem tudtuk a hálózsákot ráadni (éjszaka sokat kelt, és ölben aludt el ezért nem volt praktikus) második viszont a mai napig hálózsákban alszik csak már tipegőben

2022. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Vannak fölösleges dolgok. pl:baba körömvágo ollo,polya,bölcső,éjjeli fény lámpa,kisméretü ruha, fiud születik sé lányos ruhát vettél vagy bizonyos játékok
2022. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Csatlakozom az előző kettő hozzászólóhoz, felejtsd el a babaollót :D én is a körömcsipesz híve vagyok, magamnak se tudom ollóval vágni.


Ami nekem életmentő volt az első pár hétben az az elektromos fejőgép. Volt egy kis kézi végszükség esetére, de azzal nem tudtam semmit fejni, ideges voltam, a cicim majd szétdurrant, a gyerek ordított mert nem tudott rendesen szopizni mert a kórházban rámtukmálták a bimbóvédőt és cumizavara lett. Szóval a férjem elugrott és vett egy új elektromosat jó drága volt de ha kétszer ennyi lett volna se bántam volna mert kb az életemet mentette meg. Ez persze megint egy olyan dolog amit nem tudhatsz előre kell-e, főleg első gyereknél, valaki meg megveszi és sose használja.


Felesleges dolog: kiskesztyű, hogy ne karmolja össze magát. Sose használtuk. Nagyon fontos, hogy ne csomagoljuk be a kis kezét, tudjon érzékelni vele.

Akkor a kiságy fölé a zenélő forgó. Na az sose tetszett neki, sose aludt el rá. Ha már itt tartunk a kiságy is csak dísz volt, mert ha nem köztünk aludt 10 percenként ordított. De ez megint csak babafüggő :)

2022. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, nekem pl. bevált a babaolló. De ez amúgy sem egy drága dolog, hogy sajnálná az ember :)
2022. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
24%

Engem a kórházban a nővérek kb. leszúrtak, hogy miért nem vittem magammal szilikon bimbóvédőt és nyugtató cumit. Úgyhogy ezeket utólag vettünk. Illetve a szélcső is ilyen volt, de végülis nem azt használtuk sokat, csak 1x-2x kellett.


Amit vettünk és nem használtuk: hordozókendő (ordított benne), légzésfigyelő (egy éjszaka 5x is beriasztott, és mindig tévesen), pelenkázó táska (hiába praktikus, de végül mindig inkább a saját, megszokott háti tatyómba pakoltam).

2022. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nekem ami jól jött volna, és későn vettem - azt se tudtam, hogy van, az a tápszer adagoló/tartó doboz utazáshoz, de esti kómás elkészítéshez is jól jött.

Szélcső is kellett, utólag szereztük be azt is.


Mi vettünk egy rakás textil pelenkát, mert mindenhol azt olvastam, hogy abból jó, ha sok van, de elég lett volna néhány db.

Teljesen felesleges volt még a kézi orrszívó, és a sok cumi, mert nem fogadta el.

2022. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

Szélcsőre +1 szavazat, nekünk a gyerekorvos javasolta, amikor először kijött, hogy szerezzek be egyet. Később tényleg sokat segített, hasznosabb, mint bármelyik csodacsepp (és egyikük sem szokott hozzá).

Orrsziporszi kötelező, nem kell félni tőle, nem fogja kiszívni a baba agyát, ellenben semmi más nem szedi ki ennyire alaposan a cuccot az orrából. A kézi egy vicc.

Jó sok textilpelus, gyorsan fognak koszolódni.

Egy fasza gyerekkád. A miénk olyan, hogy bele lehet fektetni a babát, van egy erre kialakított, enyhén lejtős rész benne. Aranyat ér, hogy nem kell az egyik kezeddel tartanod fürdetés közben.

Ha tápszeres lesz, akkor a tápszernek valami sima egyszerű tárolódoboz, aminek teteje is van, sokkal kényelmesebb kanalazni belőle, mint a zacskóból. Én az eurósban vettem kb 300 ft-ért egyet.


Amit vettem, de felesleges volt: kisollós, lázmérős, fésűs, kézi orrszívós Avent "szett". Az olló nem jött be, csipesszel vágtuk a körmüket, a kézi orrsziról írtam fentebb, fésű a fiamnak felesleges volt, csak a lázmérőt használtuk elvétve.

Hordozókendő, egyik se maradt el benne. Ellenben simán aludtak ágyban, babakocsiban, nem igényelték, hogy 0-24 fogjuk őket.

Hálózsák, bár azt nem én vettem, hanem kaptuk, és jó kislány módjára ki is próbáltam mindegyiküknél, hátha bejön nekik, de nem jött. Plusz nálunk annyira meleg van, hogy nem is indokolt amúgy.

Babanapló, nem vagyok büszke rá, de egy árva betűt nem írtam bele 😅 Mentségemre szóljon, hogy sógornőm beszélt rá, én nem akartam venni.

2022. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csomó dolgot nem is gondoltam volna! 😮
2022. ápr. 19. 18:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!