Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány évesen jó vállalni az...

Hány évesen jó vállalni az első babát, és milyen érvek alapján?

Figyelt kérdés
2008. dec. 18. 09:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Én 29 éves vagyok-a hozzászólók közül a legvénebb-és most várom az első babámat.13 hetes és 6 napos vagyok.Szerintem nagyon fontos hogy legyen háttér.Ezt értem anyagiakra és egy igazi társra(aki apának való és nem csak megcsinálja a gyereket aztán tiplizik).Nekem úgy van saját lakásom, hogy öröklés útján jutottam hozzá és egy minigarzon 15 nm. Nyilván nem itt képzeltem el a gyermeknevelést még átmenetileg sem, viszont így alakult.Előtte albérletben laktam, 20 évesen pedig kollégiumban ahol osztoztam a szobán még 2 lánnyal.Szóval nekem a tanulás miatt kitolódott és mellette dolgoztam, tehát ha 20 évesen teherbe maradtam volna valószínű szívinfarktust kaptam volna tehetetlenségemben.Most viszont van mellettem egy csodálatos férj, tavaly szeptemberben házasodtunk és mindketten család-és gyermek centrikusak vagyunk. Elsőre összejött a baba,pedig úgy voltunk vele, hogy jön amikor jönni akar.Mindketten dolgozunk,van egy kis lakásunk egy 20 éves kocsink és benne vagyunk a korban is.Én 29, a férjem 34 éves. Persze még az én koromban is mondják sokan hogy dolgozunk még pár évet, pénzt gyűjtünk aztán jöhet a gyerek, de az esetek többségében lemaradnak a gyermekvállalásról. Nekem mindig az volt az álmom hogy a 20-as évemben megszüljem az 1.gyermekem.Igaz előbb szerettem volna, de nem volt meg rá a megfelelő partner. A volt párom csúnyán átvert, pedig biztos állása és egzisztenciája volt, ráadásul külföldi is. Abból a kapcsolatból nem született gyermek, most viszont egy "szegény" fiúhoz mentem feleségül(a volt páromhoz képest szegény) és mégis boldogok vagyunk. Azt bánjuk, hogy nem 5 évvel ezelőtt jöttünk össze. Szóval kedves kérdező, összetett a kérdésed de az a véleményem, ha megvan egy minimális biztosnak mondható anyagi feltétel, egy IGAZ TÁRS és a megfelelő komolyság erre a feladatra, akkor nem korai 20 évesen sem szülni, viszont ha egy biztos,megbízható társ hiányzik,akkor hiába van pénzed és lehetsz 35-40 éves 2-3 diplomával, egyedül maradsz besavanyodottan egy kisgyermekkel.
2014. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!