Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire érzitek h tisztelnek...

Mennyire érzitek h tisztelnek Benneteket kismamaként az emberek? Mennyire kímélnek az idegenek?

Figyelt kérdés
Úgy értem átadják e a helyet a Bkv-n,stb.
2010. szept. 17. 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, hogy átadták volna. Férfiak pláne nem, inkább idősebb nők szokták.

Volt olyan is, hogy egy nő, nálam nem sokkal idősebb, a buszon teljes erőből belekönyökölt a hasamba (akkor 7 hónapos voltam), és mikor szóltam (nagyon meg is ijedtem, fájt is) még neki állt feljebb, hogy ha ilyen érzékeny vagyok, miért járok busszal.

2010. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Akarhanyszor villamosra szallok,es nincs ulohely,a "bunko tinik"csak bamulnak,de nem adjak at helyuket,elobb felallnak a kozepkoru,es idosebb nok,akik gondolom tapasztalatbol tudjak,mit is jelent terhesnek lenni,egyszer adta at a helyet egy ferfi,amikor meg nem is nagyon latszott a pocim,mondjuk az jolesett.En nem nagyon erzem,hogy tisztelnenek az idegenek,de nem is foglalkoztat ez a dolog,pillanatnyilag felidegesitem magam,aztan rajovok,hogy semmi ertelme,mert az emberek sajnos ilyenek/a tobbseg ilyen.

37 hetes pocis/23 eves

2010. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Semennyire! Bár én vidéken egy kisvárosban élek, de it sincsenek tekintettel arra, hogy az ember babakocsit tol vagy épp kicsi gyerekkel sétál. Ugyanúgy képesek rácsapni az ajtót a babakocsira, véletlenül se segítene senki, ha magas lépcsősor vezet valahová, cipelhetem magam a kocsit, ha bemennék vagy kijönnék valahonnan, biztos, hogy senki nem enged ki, ha sorban állok, a gyerek meg esetleg sír, inkább csúnyán néznek, minthogy előre engedjenek... Nem várom el senkitől, azt, hogy csupán azért,mert gyerekem van, előnyben részesítsenek, de talán az alapvető illemszabályokat be lehetne tartani.. de, sajnos a mai világban ez nem divat, manapság mindenki csak saját magával foglalkozik, egyre nagyobb az elidegenedés, nem csak nagyobb helyeken, de már kistelepüléseken is... Mikor kismama voltam, akkor se volt jobb a helyzet! Volt, hogy kénytelen voltam 2 órán keresztül várni a soromra a rendelőben állva, mert senkinek nem jutott eszébe, hogy átadja az ülőhelyet... Még jó, hogy végig bírtam, bár a lábaim és a hátam majd leszakadtak... Kismamaként nem hagytam el magamat, de bizony néha jól esett volna, ha leülhetek a váróban, előre engednek a boltban (főleg, hogy nyáron voltam kismama, aug. végén, 38 fokban szültem...), nem löknek félre a tolakodók, stb, stb...
2010. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

én azt veszem észre hogy két véglet van a nagyon rendes aki kinyitja az ajtót meg előreenged pl. patikában vagy segit felvinni a lépcsőn a kocsit -főleg amikor kisebb volt-szóval kismamaként is csak úgy viselkedik ahogy egy nővel viselkedne és egy kis plussz.


és van az undok aki gyakran az eladó a boltban mert a lányom megfog ezt - azt kiváncsi, és kéri hogy ültessem be a kocsiba hogy ne nyúlkáljon.

olyan is van aki kizavart a boltból mert ne vigyem be a kocsit mivel nem férnek el a vevők tőle. oda nem mentem azóta se... fulladjon meg.


a debreceni villamoson 37 hetesen se adták át a helyet bár nem is kértem hogy tegyenek igy.

2010. szept. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
nem várom el, hogy tiszteljenek csak azért, mert kismama vagyok. azt sem várom el, hogy kíméljenek. terhesen is ugyanolyan ember vagyok, nem várom el, hogy nekem ugráljanak, előreengedjenek vagy ilyesmi.
2010. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

én ellenkezőleg vagyok mint az előttem szóló, én igenis elvárom (de ez csak a tömegközlekedésre vonatkozik), hogy átadják a helyet 1 ok miatt: a metró elég sokszor fékez hirtelen, nem akarok elesni. a busz is tud úgy kanyarodni, hogy az ember még nem várandósan is kiesik az ablakon,nem hogy hátfájósan nagy hassal.

férfiak kevésbé adják át a helyet, pedig őket is anya szülte, de mások többnyire átadják.

2010. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Engem szidtak kb 10-en, mikor a 9. hónapban a postán az ügyintéző előre hívott. Kimentem elmondtam a férjemnek, hogy mekkora bunkók voltak benn az emberek, erre bement és kiosztotta őket.

Nekem sajnos egyáltalán nem volt jó tapasztalatom ilyen szempontból. És sajnos nem ez volt a egyetlen ilyen eset. Pl. sorban álltam 4 hónapos lányommal a közértben, és senki nem engedett előre. HOzzáteszem középkorú férfiak álltak előttem.

2010. szept. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nekem mindig átadták a helyet, bár én egyáltalán nem vártam el. Gyakran el sem fogadtam, nem gondolom, hogy az nekem "jár".

Most, amióta babakocsis vagyok, ugyanilyen segítőkészek az emberek. Vidéki nagyvárosban élek (nem tudom, ez számít-e valamit).

2010. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%

Én is egy kisvárosban élek,közel a román határhoz,de itt a városban sok román vásárolt ingatlant.

Ez azért fontos leírnom,,mert a magyarokkal ellentétben ők másabbak...

Előre engednek az ajtónál,átadják az ülőhelyet,sorban állásnál is egytől-egyig rendesek:)

Példa a magyarokra:

Rendelőben a házidkinál MINDEN EGYES alkalommal nyugdíjas nénikék akik gyógyszert mennek írtani,felháborodnak,ha épp behív a doki,vagy ha egy anyuka apicijéval doki kérésére bemegy előtte.Mert hogy ők már mióta várakoznak,meg itt fáj ,ott fáj nekik is...bla,bla,bla...

Vagy a másik szitu:Szintén magyarok:Annyira lesnek,hogy kinézik agyereket a pocimból--idegesít mikor mindenki kérdi:Terhes vagy?Mikor szülsz?Kislány vagy kisfiú?

Én meg illedelmesen válaszolok a feltett kérdésekre,látja hogy nem a legjobban érzem magam,meg leesik lassan a vérnyomásom,DE Ő SZÉPEN ÜL TOVÁBB A RENDELŐBEN A KIPÁRNÁZOTT SEGGÉN!!!:(

31+3 H KM

2010. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Érdekes, engem totálisan hülyének néztek hétfőn a védőnőnél, mert magam elé engedtem egy kismamát, aki jött a nagyobbik gyerkőccel. Babakocsi, gyerek, felpakolva, és még a pocakja is nagy volt. Én meg csak 12 hetes vagyok, nekem tök mindegy volt, hogy még fél órát üldögélek, olvasgatok, de a másik kismamának nem volt mindegy.

A munkahelyemen zavart a legjobban a dohányosok társasága. Hiába van kijelölt hely, mindenhol füstölnek, lehetetlen kikerülni őket. Szerencsémre bkv-val nem járok.

Az orvosi rendelőbe is úgy néznek rád, mint a véres rongyra, mert hogy merészelsz te előbb bemenni várandósan, mint mások.

2010. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!