Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szemüveges kismamák, engedtek...

Szemüveges kismamák, engedtek titeket természetesen szülni?

Figyelt kérdés
13.hétben járok, 3 éve vagyok szemüveges, a Védőnő javasolta, hogy menjek el szemészetre, hogy szülhetek e természetesen. -1-es mindkét szemem. Második baba, az első 8 éve császáros volt. Volt valaki akinek a szeme miatt nem engedélyezték a természetes szülést?
2022. máj. 11. 08:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer szültem természetes úton. Gyerekkorom óta hordok szemüveget, 3 évesen műtötték a jobb szememet kancsalság miatt. Most a bal szemem -6-os, akkor is ennyi volt, amikor az elsőt és a második gyerekemet szültem. Természetesen a szülést előtt volt szemészeti vizsgálat.
2022. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

-1,gyel szemészetre? Minek?


Egyékbként, ja lehet szülni, mert nem a dioptria a lényeges.

2022. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Dioptria, hanem a szemfenek állapota számít. Nekem az egyik szemem -12-es a másik meg annál is rosszabb és gyerekkoromban el voltam tiltva olyan sportoktol, ahol nagyon kell erőlködni, mondván, hogy leszakadhat a retinám. Ez (is) igy magában nagyon elavult vélemény. Persze a szülés orvosom a biztonság kedvéért szeretett volna egy papírt szemesztol, mondván, h ha esetleg valami történik, akkor ok is védve legyenek. Elmentem a SOTE-ra, ott megvizsgált egy prof es o is megerősítette, h ez a “bizonyos Dioptria felett nem szabad természetesen szülni” idejét múlt es o senkinek indokolatlanul nem ad ilyen papírt; nyugodtan szulhetek termeszetes úton
2022. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

Szemészhez nem azért küldött a védőnő mert szemüveges vagy😄

Azért van ez a vizsgálat terhesség alatt (ami egyébként nem kötelező csak javasolt) hogy a szem nyomást tudjak ellenőrizni. Ha az nem jo akkor javasolják a császárt.

2022. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
De igen, kedves utolsó...azért küldött, mert szemüveges vagyok. 8 éves a lanyom, vele semmi ilyesmire nem küldött senki, akkor még nem voltam szemüveges. Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. máj. 11. 15:39
 16/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor a vedonod nincs tisztában a dolgokkal es te sem.
2022. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok tisztában a dolgokkal, ezt nem is tagadom, valószínű azért kérdeztem, nem gondolod?
2022. máj. 12. 06:35
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem néni szólt senki, hogy ez gondot okozhatna és kB olyan 4 -es mindkettő:) ellenben van olyan rokonom akinek ilyen tizenix magas a dioptriaja na ő nem szülhette egyik gyereket se csak csaszarral
2022. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!