Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs kötődés? Terhesség nem...

Nincs kötődés? Terhesség nem élvezése?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok, minden vágyam volt és most, hogy sikerült nem érzem azt a felhőtlen boldogságot amit mindenki mesél.

Úgy érzem mióta várandós vagyok csak nehézségek vannak az életembe és megoldandó feladatok. Tény, hogy túl vagyunk terhelve sok a tennivaló a baba érkezéséig, viszont aggaszt mégis ez az érzés.

Eddig egy percét se élveztem a terhességemnek.

Kérlek ne ítéljetek el.


2022. máj. 18. 19:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát !! Valamennyire megnyugtatott, hogy ezen más is át ment.

Mi esküdni fogunk hamarosan lakást vettünk annak a papírjait intézzük majd költözés és munkahelyi stresszem van illetve a család többi tagjával is össze vesztem mert a hormonjaim játszanak folyton idegbeteg vagyok. Sajnos minden össze jött biztos ez is kihat az érzéseimre. :(

2022. máj. 18. 23:46
 12/14 anonim ***** válasza:
64%

Én szerencsés vagyok eddig és nagyon hálás is vagyok ezért a sorsnak, vagy nevezzük bárminek. Nem sikerült könnyen a baba, egy missed ab is megelőzte meg némi kálvária. Kora terhesen barnázás miatt progeszteron kellett, de ezen kívül semmi problémám nem volt eddig. Egyszer sem hánytam, nem lett egyelőre nehezebb a mozgás, stb. Én érzem a kötődést, jól érzem magam, boldog vagyok. Minden nap alig várom, hogy mozogni érezzem akár egy kicsit is.


De!!! Ezt csak azért írtam le, mert tudom, hogy ez nem magától értetődő. Aki nem így van, akinek több a kellemetlen tünete, aki nem kötődik egyelőre, ő sem csinál

Semmit rosszabbul. Ez függ tényleg attól, hogy mit vált ki a hormon változás, kinek a teste hogy viseli, milyenek a külső körülmények éppen. Ettől még, ahogy most megèled még ugyanolyan jó anya leszel, mint aki jobban viseli. Éppen ezért ne ostorozd magad és hidd el, egyszer ennek a nehéz időszaknak is vége lesz. Addig is kitartás! Minden jót nektek!

2022. máj. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
12 vagyok. Sajnálom, hogy a válaszom ennyire haszontalan. Pont arra akartam rávilágítani, hogy lehet empátiával fordulni a másik felé attól függetlenül, hogy nekem máshogy alakulnak a dolgok. Mert ez nem az én érdemem és akinek nehezebb, annak pedig nem a saját hibájából. Ezért nem kell magát senkinek rosszul érezni. De nem kellett volna leírnom. Meg valószínűleg ezt se.. Minden jót Kérdező!
2022. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm hasonlóan volt, csak ő már szülés után.

Szerintem ez teljesen természetes valahol. Új feladatok új nehezségek, felelősseg stb. És akkor még rádsóznak egyet pluszba' az emberre a társadalomban ragadt elvárások, hogy egyes helyzetekben "boldognak kell lenni". Hát ez nem így van. Ha a legálmabb álmaidat éled, még akkor is akadnak nehezségek, meg kihívások, hol több hol kevesebb, de mindig akad. Senki sem várhatja el se mástól se magától, hogy 0-24ben csilli-villiben lássa az életét.

Egy gyerek születese, felnevelése is rengeteg csodálatos pillanatot ad, ami megfizethetetlen, de nem szabad azt a részét se elhanyagolni, hogy ugyanakkor kutyakemény.

Szóval no para. Minden rendben lesz. 🙂

2022. máj. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!