Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor is lehet jogos a táppénz...

Akkor is lehet jogos a táppénz, ha nem veszélyeztetett a terhesség, csak nagyon rosszul vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a terhesség nem betegség, és vannak akik nem is értik, mit kelle ezen annyit nyígni, mert nekik mondjuk enyhe tüneteik voltak, de én nem tartozom közéjük. Pedig a terhességet úgy kezdtem, hogy na én tuti hogy végig fitt és aktív leszek, eljártam futni is, tornáztam, hiszen harmadik baba, a többi sem volt vészes, még ha voltak is hullámvölgyek, de bírható volt, most is menni fog. Mindez tartott kemény 2 hétig, mert aztán jött a 7. hét, ami totál levert a lábamról. Gyakorlatilag működésképtelennek érzem magam. Ugyan annyiban szerencsés vagyok, hogy nem hányok, de cserébe egész nap durván hányingerem van, folyton fáj a fejem, állva percek alatt elszédülök, a vérnyomásom és a pulzusom durván alacsony (90/60, 55), sokszor már attól lihegek, hogy felállok és kimegyek pisilni, és egyszerűen nem bírok csinálni semmit. Viszont a terhességem rendben van, a baba jól fejlődik, nem pecsételek, nem görcsölök, vele minden oké.

Van rá szabályos mód, hogy táppénzre mehessen egy kismama pusztán a terhességi rosszullétei miatt?


2022. máj. 20. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne. Ha nem tudsz dolgozni akkor nem tudsz. Nekem a munkahely adott papírt h vegyen tp-re mert amilyen munkakörülmények vannak, kismama nem dolgozhat
2022. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Persze, sima betegszabadságra, mint bármilyen más rosszulléttel, ha az orvos úgy ítéli meg, hogy nem vagy munkavégzésre alkalmas állapotban.


Nekem kolléganőm volt így, 8. és 13. hét között nem dolgozott, mert rosszul volt, utána visszajöttem és még a 30. hétig dolgozott.

2022. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha rosszul vagy, akkor jogos a táppénz, mindegy az oka.
2022. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Én kiírattam magam a háziorvossal 1 hétre, utána amúgy is szabadságra mentem 1 hétre, simán kiírt. Élelmiszeriparban dolgozom, előtte egész héten tartár szószt gyártottunk én meg nem tudtam a laborban megmaradni a szag miatt. Szerencsére 2 hét után már nem volt vészes
2022. máj. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy jogos ha rosszul vagy! Aki szerint nem, annak még nem volt brutál hányingere 7/24.
2022. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Én 10 hétig bírtam.Reggel 5:30 ra kellett járni,a boltban volt fornetti ,amit én sütöttem.Szsladgáltam hányni,rádásul iszonyat fejfájós voltam és ugye gyógyszert nem lehet bevenni.Szóval sok értelme nem volt,hogy bejártam.Elmentem a nőgyógyászhoz és ő adott papírt,amit minden hónapban be kellett vinnem a körzeti orvosnak.
2022. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok rosszul így a 10. héten sem, a mèh körüli fájdalmakat leszámitva mintha nem is lennék terhes! 34 éves vagyok nagyon nehezen jött össze több alapbetegsèggel és Kórházban dolgozom ahol mindenféle fertőző beteg is megfordul. A védőnő ki volt akadva hogy még mindig

dolgozom szerinte a fentiek közül egy is éppen elég a tappenzhez. Az èn környezetemben, fiatalabb kolléganőim többen mentek el azonnal táppenzre csupan mert veszélyesnek ítélték a kórházi közeget vagy egyszerűen csak nem akartak tovább bejárni.

2022. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!