Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » I'smertek olyat, aki terhesen...

I'smertek olyat, aki terhesen lett COVID-os, vagy terhesen oltatott, és tényleg lett is valami baja belőle neki, vagy a babának?

Figyelt kérdés

Ugye sokan megúszták, nem volt vészesebb terhesen covidosnak lenni, mint egyébként, ellenben az oltással sokan dilemmáztak.

Sok esetben nem lett semmi baj, senkinek, de engem olyan történetek érdekelnek, ahol terhesen az anya elkapta a covid-ot, és lett is valami baja a babának, vagy neki, vagy beoltották coviddal terhesen és abból lett valami baj. Ismertek ilyet? Ha igen, melyik történt és mi lett a baj, vagy a következmény?



2022. jún. 12. 18:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
45%
Megjöttek a kamusok is :)
2022. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%
Én 2 oltottról. Szerencsére mindkettő happy end lett aztán. Illetve az egyikkel még nem beszéltem azóta, de jó irányba haladt. Nem részletezem, itt úgyis csak leugatnak, mert semmi nem az oltástól van. Lényeg, hogy rendben legyenek. (Egyikük újszülöttel kapta el a covidot családostul. Tudjuk, oltás nélkül, biztos 3x meghalt volna, de nem mondaná, hogy hú, de jól viselte az oltásaival.)
2022. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Férjem nőgyógyász, meddőségi szakorvos. Minden kismamának javasoltak az oltást. Szigorú statisztikat vezettek. Az oltottak között nem volt szignifikánsan magasabb a vetélés, ellentétben azokkal, akik nem kaptak oltást és úgy lettek covidosak.


De miért most izgat a dolog? Jelenleg nem ajanljak, mert nincs aktív fertőzési hullám. Majd ha esetleg ismét kedvezőtlenül mutálódik.

2022. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

Szerencsére egyik példára sincs negatív tapasztalatom.


Egyik ismerősöm teljesen oltatott, nem lett semmi baj. Később, mikor a baba 3-4 hónapos volt, elkapták a covidot, átvészelték 3 nap alatt.


Másik ismerősöm nem oltott, kb 13-14 hetesen kapta el a covidot. Ha épp nem kellett volna fogorvoshoz mennie, ki se derült volna, hogy elkapta, mert szerencsére teljesen tünetmentes volt. Neki se és a babának sem lett semmi baja 😌

2022. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
*nem teljesen, hanem terhesen.
2022. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen felesleges volt kiírni ezt a kérdést! Egyik oldal jobban hazudik, mint a másik (oltottak-oltatlanok) .

Az igazság pedig az, hogy jelenleg senki nem tud semmit még, hogy mit okoz és mit nem, kísérleti fázisban van jelenleg is.

2022. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%

Én 22-dik héten oltattam a dokim tanácsára, majd 24-dik héten újra megtalált a covid, de közel sem viseltem olyan rosszul, mint 9 hetesen. Azóta nem voltam covidos, a gyerekem is egészségesen született.

Ismerek még 5 terhesség alatt oltakozó anyát. Mind egészséges babákat hoztak a világra, sőt nem nőtt két fejük ki még

2022. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
Nővérem terhesen lett covidos, 32. héten halva született a babája. Lebeszélték az oltásról :-(
2022. jún. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%

Azt sem lehet mondani, hogy az oltatlanság miatt halt meg a baba. Egy egész tankönyvi, több száz oldalas fejezet van a magzat méhen belüli elhalásáról, halva születésről. Millió oka van, amiért ezek bekövetkeznek, eddig is voltak, mióta világ a világ és lesznek is. Ugyan ez igaz visszafele is, hogy aki oltva van és ezen sajnos átesik, az közel nem biztos, hogy a vakcinától van.

Példának okán: még a covid előtt is voltak kismamák, akik lélegeztetőgépre kerültek, egy konkrét esetben egy alulkezelt, félregyógyszerezett tüdőgyulladástól jutott a kismama a lélegeztetőgépre.

2022. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

En 24 hetesen lettem covidos (volt ket oltasom) majd 40 fokos lázam volt másfél napig. Korhazban kaptam infuziot minden esetre mert a panadol nem vitte le. Babának semmi baja nem volt. Túléltem

Most 37 hetes vagyok

2022. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!