Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik 40 felett várnak babát,...

Akik 40 felett várnak babát, nem aggódnak a koruk miatt a későbbiekre nézve, hogy tudják majd felnevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
40 múltam nem olyan rég, még szerettünk volna babát, sőt, már benne vagyunk a babaprojektben, mégis most elbizonytalanodtam... Fiatalos vagyok külsőre, egészséges, sportolok, de valahogy mégis kezdem idősnek tartani magam az újabb gyermekvállaláshoz. 40 fölötti kismamák, írnátok pár pozitív dolgot? Az sem baj, ha negatív véleményetek van. (Viszont aki nem 40 feletti kismama, kérem, hogy ne véleményezzen bennünket)
2022. jún. 21. 07:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%
#14 Tapsztalatokat kert a kerdezo, es amit a 13-as valaszolo irt, az az. A te idegbajod nem tudja kezelni senki? :D
2022. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Azért kértem, hogy inkább csak azok írjanak, akiket valahogyan érint ez a helyzet, mert nem akartam, hogy ítélkezzenek felettünk.

Nekem ez most egy komoly dilemma. Régen azt mondogattam, 40 felett sosem szülnék és milyen gyorsan elszaladtak az évek, majd abba az élethelyzetbe találtam magam, hogy babára vágyunk 40 évesen...

(Ezért aki fiatalon ítélkezik, láthatja, sosem lehet tudni, bármi történhet, akár egy második házasság is, huszonévesen nem lehet ezt biztosan kijelenteni.)

Amit én érzek, hogy fáradtabb vagyok, biztos, hogy könnyebben venném az éjszakákat egy baba mellett fiatalabban, viszont azt is érzem, sokkal türelmesebb és bölcsebb lettem. (elnézést az öndicséretért, de tényleg más a világlátásom, vagy csak most értem meg, kevésbé problémázom apróságokon, elfogadóbb vagyok, így értem a bölcsességet. :) )

Még ha reménykedem is, hogy egészséges maradok sokáig, az aggaszt, hogy a petesejtek akkor is 40 évesek, ha őket egy egészen fiatalos külső fedi - mert az is tény, hogy a mostani negyvenes generáció nem úgy néz ki, mint nagyanyáink korában.

Olvasgatom a válaszokat, de még mindig érzek kétségeket. Ez amúgy annyira egyéni döntés, hogy én senkit sem szeretnék sem ár, sem lebeszélni.

2022. jún. 21. 17:39
 23/28 anonim ***** válasza:
87%

2 vagyok


Fárasztóbb az biztos 20 évesen kb meg sem kottyant, 2 gyerek meló, torna. Most 43 leszek de estére néha zombi vagyok tőle,de nem bántam meg egy percig sem ő egy igazi kis csoda. Mondjuk én megszívtam a 2 nagy nyugis gyerek volt 3 hósan éjszakát átaludták, nem tudtam mi az a hasfájás éjszakázás,na a kicsi megmutatta, de még így sem volt vészes mint ahogy sokan írják évekig kelnek éjjel.

3 éves energia bomba 3 éve nem ültem kb, mert egyfolytában megy😂😂

Ha a sosrs megatta volna akkor válaltam volna még 1 et, de most volt megint egy vetélésem, és 43 volt az utolsó határ amit augba töltök.

Így minden percet kihaszn@lok vele. Teljesen más most mint fiatalon lenyugodtam, nem izgat mit mond a kis pista az érdekel nekünk mi a jó.

2022. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
89%
Szia! 37 évesen szültem az első kisfiamat, most 41 évesen a másodikat (6 hónapos). Egy pillanatra sem bántam meg. Sokkal türelmesebb, higgadtabb vagyok, mint fiatalabb koromban. Már nincs folyamatosan "mehetnékünk", jól érezzük magunkat a gyerekekkel. Az meg hogy fel tudjuk-e nevelni őket, az úgysem csak rajtunk múlik.
2022. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
24. Remelem torlik a valaszaidat, ennyire buta es rosszindulatu senki nem lehet :D Baszki..
2022. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 41 évesen szültem a kislányomat. Egyáltalán nem viselt meg sem a terhesség és most sem visel meg az utána való rohangálás. Igazi szerelemgyerek, akinek a létezését nagyon nagy boldogsággal éljük meg. Szeretnénk neki kistesót is, össze is jött 2x is, de sajnos nem maradtak meg. Igen, ilyenkor a petesejtek bizony már nem egészségesek, mint ahogyan Te is írtad. Még próbálkozunk amíg egészségesnek érezzük magunkat :) Éppen azért szeretnénk testvért neki, amennyiben ő hamarabb elveszíti a szüleit a korunk miatt mint mondjuk ha 25 évesen vállaltuk volna, legyen neki egy kötelék, egy támasz, akivel számíthatnak egymásra. Én azt mondom ne gondold túl, az idő a mi korunkban nagyon is számít, akár fél év is. Ne húzzátok az időt.

Ha mind a ketten szeretnétek kisbabát ne gondolkozzatok egy percig sem, mert utána megbánjátok ha eltelnek az évek és már nem lehet.

2022. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, gratulálok! :)

Köszönöm a bátorító szavakat.

Mi úgy döntöttünk, elengedjük... Viszont vannak már gyerekeink, valószínű, ha nem így lenne, másképp döntenénk.

Örülök, hogy megosztottad a tapasztalataidat, sok boldogságot kívánok és drukkolok a kistesó projekthez!

<3

2022. jún. 29. 16:19
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek teljesen. Nekem is vannak mélypontjaim, hogy mégsem akarom, úgysem jön össze, na meg tartok az újabb vetéléstől.

Nekem is van már két kiskamasz gyermekem az első házasságomból+ itt van a pici aki közös a férjemmel, de minden vágyunk még egy gyerkőc. De ha így maradunk, sem keseredünk el, van 3 egészséges gyermekünk, másnak egy sem adatik.

Szóval nem görcsölünk rá, csak egyszerűen nem védekezünk.Ha jön, szeretettel fogadjuk.

Kívánok én is Nektek minden jót <3

2022. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!