Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik 40 felett várnak babát,...

Akik 40 felett várnak babát, nem aggódnak a koruk miatt a későbbiekre nézve, hogy tudják majd felnevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
40 múltam nem olyan rég, még szerettünk volna babát, sőt, már benne vagyunk a babaprojektben, mégis most elbizonytalanodtam... Fiatalos vagyok külsőre, egészséges, sportolok, de valahogy mégis kezdem idősnek tartani magam az újabb gyermekvállaláshoz. 40 fölötti kismamák, írnátok pár pozitív dolgot? Az sem baj, ha negatív véleményetek van. (Viszont aki nem 40 feletti kismama, kérem, hogy ne véleményezzen bennünket)
2022. jún. 21. 07:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%

Talán azért 9-es, mert senkit nem érdekel az egyáltalán nem releváns VÉLEMÉNYED.

Bár a kérdező is a "vélemény" szót használta, valójában TAPASZTALATRA kíváncsi.

Felfogtad?

Szerinted kit érdekel egy random anonim semmit nem érő véleménye?

2022. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

39 vagyok és most várom a harmadikat. A nagyokat 20-as éveim közepén szültem így nagy a korkülönbség, de így hozta az élet. Még pont jó így nekem. Nem a nagyokkal szeretném felneveltetni, de jó tudni, hogy ha mondjuk 70 évesen történik velem valami akkor a 31 éves "kicsinek" ott lesznek a 40-es testvérei, akikre számíthat.

Millió tényező, amit pro-kontra. Amikor 20-as éveimben szültem akkor meg azon agyaltam, hogy hogy lesz a munkám, karrierem, utazásaim.

Mindent meg lehet oldani csak akarni kell.

2022. jún. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%
Én a nagyszüleimről tudok beszámolni, szóval nem az én esetem. Dédi korában nem volt még fogamzásgátlás, szerintem azt se tudták, hogy eszik vagy isszák, potyogtak a gyerekek 40 fölött is. Az első és az utolsó gyerek közt 25 év különbség volt. Az utolsó baba down szindormas volt, és az anyjuk halála/leépülése után a testvérei gondozták. Nem volt teljesen magatehetetlen, de minden nap menni kellett látogatni, és segíteni neki. 45 évesen halt meg, anyukája 92 évesen. Mivel 7 testvér volt, mindenkinek egy nap jutott a héten. Nem csak ebből kiindulva, de azt gondolom, hogy más 40 fölött első, vagy többedik gyermeket vállalni. Ha már van gyerek, akkor van rutin, megvan hozzá minden, és tudja az ember, hogy mit vállal a várandósság és a gyereknevelés kapcsán. Másfelől megoszlik a felelősség a gyereken is, ha már a szülei nagyon idősek és esetleg gondozni kell őket az ő legaktívabb korában.
2022. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem baj, hogy leírta. Arra akart szerintem célozni, hogy régen teljesen természetes dolog volt, hogy 40 felett is szültek a nők. Nem foglalkozott ezzel senki. Nem úgy mint most, amikor mindenért szokás a másikat leszólni. Abban mondjuk nem látok logikát, hogy itt is sokszor írják, hogy aki a 30-as évei végén van, az fel tudja nevelni a gyermekét, de aki 1-2 évvel idősebb, tehát betöltötte a 40-et, az már nem. Ebben ne látom a logikát.
2022. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan 36 éves kismama vagyok, de szerintem 40 évesen se vagy semmivel rosszabb helyzetben a kilátásokat tekitve, mint én. Egyébként az én anyám engem 18 évesen szült, 8 évesen lettem árva. Nekem és a férjemnek is van 18 évvel fiatalabb öcsénk szülő második házasságából, és mindketten úgy látjuk, hogy a szüleink igazából akkorra értek meg a feladatra. Anyósom ráadásul, aki 40 évesen szülte kis sógoromat már nagymamaként is helyt fog tudni állni, ami a mi esetünkben ugye teljesen kimarad, hiszen munkaerőpiacilah aktív és kiskorú gyereke van. Tessék, minket meg fiatalon vàllaltak, cserébe 0 nagyszülőre számíthatunk, de legalább csak az 50-es éveikben vannak... ;)
2022. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%
39 évesen szultem a kisfiamat 11 héttel ezelott. Nem zarkozunk el még egy babatol de maximum 2 evet adtam rá magamnak én is, 42 évesen is elég lesz már kettő kicsire figyelni és bizony érzem hogy már most fáj hátam derekam pedig szülés előtt aktivan sportoltam 🤗
2022. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
92%
Miért? Ha 20 évesen szül valaki gyereket, az sem biztos, hogy fel tudja nevelni. Balesetek és betegségek is vannak, jó is lenne, ha ilyesmitől nem kellene tartani. Ebből kifolyólag értelmetlen a kérdésed...
2022. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
63%

‘Szerinted kit érdekel egy random anonim semmit nem érő véleménye?‘


Pont annyit, mint bárki más tapasztalata aki odateszi elé hogy 36-49 között van, ez egy anonim oldal, vagy elhiszed hogy 40 vagy nem, illetve innen senkiről nem mondod meg, hogy ki hány éves és van-e gyereke vagy nincs…

2022. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%
Azért ne abból induljunk már ki, hogy csak és kizárólag skizofrének írogatnak ide, és mindig épp az aktuális kérdésre irányuló csoport tagjaként előadva magukat. Biztos van ilyen is, de azért itt még nem tartunk, hogy csak ezekből legyen a felhozatal.
2022. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
28%
Nem azt mondom csak hogy nem tudod eldönteni.
2022. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!