Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt COVID ?

Terhesség alatt COVID ?

Figyelt kérdés

6+2 kismama vagyok

Én nem nagyon hiszek ebben az egészben…biztos vagyok benne hogy a kocsiban fáztam meg a klíma miatt.

mindenesetre van 3 oltásom.

Szerda éjszaka belázasodtam, tegnap elég nyomi voltam 37,5 volt egész nap a hőm, kicsi fejfájás orr folyás,

gyógyszert nem vettem be, tea pirítós hűtő fürdő, sok folyadék.

Ma elmentem a háziorvoshoz persze letesztelt és pozitív lett.

Hétfőn kell visszamennem.

Viszont kedden mennem kellene UHra…

Volt valakinek hasonló helyzet ?



2022. júl. 29. 10:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én esetemben volt olyan kismama, akinél rossz vége lett, ha inkább ilyeneket olvasnál..
2022. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy miben hiszel vagy nem,covidos lettél.

Attól még,hogy oltva vagy lehetsz covidos,csak enyhébb tünetekkel.


Hétfőn menj vissza az orvoshoz,gondolom csinál még egy tesztet.Ha pozitív kérj egy másik időpontot ultrahangra.

2022. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

11# látom értelmezés 10/10

Leírtam hogy szerda este lázas voltam de a hűtőfürdő levitte xd majd tegnap már csak 37,5 volt a hőm.

A tea mézzel van ami elvileg természetes antibiotikum mivel gyógyszert nem fogok bevenni ha nem muszáj, a pirítós pedig azért mivel hagymával bedörzsölve szinten jó mert a hagyma is nagyon jó ilyen esetben a pirítós pedig jó a toroknak xd

De kajak nem is értem hogy minek kell hozzászólni ha nem bírsz normális választ adni.

Nemtudom tényleg mit vártam az orvostól 🤷🏻‍♀️ Talán azt hogy hova menjek ha van valami ?? Vagy ha nem megy le a láz huzamos ideig milyen gyógyszert vehetek be ?! Vagy pl hogy hatással van e magzatra ? Van e karantén ? Meddig kell karanténban lenni? Kijönnek tesztelni? A többi családtag mehet dolgozni ? És meg több hasonló dolog.

Vagy elmegyek az orvoshoz és ezekre nem kell választ adni?! Igaz keressek rá a neten hogy ilyen okosak írjanak mint te .

2022. júl. 29. 14:33
 14/15 anonim ***** válasza:
Miért nem ott kérdezted meg az orvost? Karantén már 2 éve is változó volt,nem részletezték sehol a teát,meg pirított,de amúgy ezek a népi bizbaszok ilyenre nem működnek.Legalább hideg vagy langyos teával tetted a mézet?Mert a forró a hiába teszed.A pirítóst meg gondolom fokhagymával mentes be nem hagymával,mert az a gyulladáscsökkentő,ha már kioktatsz.Szerintem teljesen normális választ adtam.Hova menjél?Hát az ügyeletre.Hova máshová?Fájdalom és lázcsillapítót meg lehet bevenni terhesen is nyugodtan,ha indokolt .Senki nem tudja megmondani,hogy hatással lesz-e a magzatra,volt ilyen is,olyan is.Tesztelni meg ugyan mi a értéknek mennének,ha a gyorsteszt is pozitív lett?Nem,nem fognak kimenni,már tavaly is tesztpontra kellett menni,nem kijöttek.Nem kell sehol rákeresni,ha nem tudod,és ott vagy a dokinál, akkor kinyitod a szádat,és kérdezel.Te,ott,akkor az orvostól.
2022. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi kutatások alapján úgy tűnik magára a magzatra nincs hatással a covid (vagyis nem tudnak róla), azonban az anyára igen. Van ismerősöm aki az első gyerekét kihordta minden probléma mentesen. 2.gyereknél 11 hetesen lett covidos, de csillapíthatatlan 40fokos láza is lett 3 napig (nem volt oltva), elvetélt. Után fél évvel rá esett ismét teherbe, 7hetesen ment el a baba. Ekkor beutalták hematológiára, ahol elrendeltek neki lmwh-t amint teherbe esik ismét. Most lett terhes, már 22 hetes, de 6hetes kora óta böki magát. Azt mondták neki ott, hogy nem ő az első kismama akinél a covid véralvadási poblémákat okozott.

Van olyan ismerősöm, aki 3 oltás után kapta el a covidot 16 hetesen, megszült már, semmi bajuk nem lett, habár neki erős orrfolyás, hasmenése volt 2 hétig a vírustól.

Aztán én is dolgoztam covid ito-n, akkor volt ott két kismama is, egyiknek 36hetesen,másiknak 39 hetesen csináltak sürgi császárt, mert betegek lettek, csillapíthatatlan láz, nehézlégzés. A 36 hetes nem volt oltva, a 39 hetesnek 1 oltása volt. Mindkettő gépen volt, a 36 hetes 1 hónapig, nagyon lassan rehabilitálódott, a másik 2 hétig ő hamarabb rendbejött. A piciknek semmi baja nem lett szerencsére.

A karantént szerintem tartsd be, legalább a 10napot,ne menj ha nem muszáj, mert az oké hogy te nem vagy annyira beteg, de nem tudni, másnál, főleg hakismamák közé mész uh-on, ők hogyan reagálnak erre a betegségre.

Lázcsillapításra algopyrin sz.sz., hűtőfürdő ahogy írtad is. Sok pihenés, folyadék, Herbal swiss forró ital, tantum verde (ezeket lehet terheseknek is). Ha a lázad 38, 5 fölé megy és nem tudod csillapítani akkor pedig telefonálj be a kórház nógyógyászatára, akik majd tudnak segíteni.

2022. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!