Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van ez a helyzet, kell a...

Van ez a helyzet, kell a megnyugtatás, de ne ítéljetek el, kérlek szépen titeket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lesznek akik szerint nem kellene még gyereket vállalnom, meg gyerekes és instabil vagyok, meg biztos, hogy mentálisan gyenge.


Soha nem volt pánikrohamom, életemben először szembesültem vele.


12+4. napban vagyok, az össz terhességi tünetem az álmosság volt a kezdetek óta, illetve a farkaséhség (ez csak 4-5 napig tartott) ma azon agyaltam, hogy nincs semmi tünetem, és utoljára 8. héten voltam UH-n.


Szóval egy iszonyat pánikroham tört rám, nem kaptam levegőt, a vérnyomásom 170 volt, a pulzusom 210, egy hideg ásványvízzel, majd zuhannyal sikerült aránylag megnyugodnom, de van egy belső szorongásom, a 12. heti UH sajnos csak 14. héten lesz.


Egyszerűen nem vagyok nyugodt, a férjem szolgálatban van, és sajnos őt nem hívhatom ilyenkor.


1-2 szép szóval vagy tanáccsal támogassatok kérlek.


2022. okt. 2. 20:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
210-es pulzussal már összeestél volna. Miért nem hívtál mentőt? Legalább megnézték volna a babát is.
2022. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

210-es pulzus? Mivel mérted?🙂

Nyugi, a hiszti semmit sem segít, sőt...

Tervezett baba?

2022. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Ha már eljutottál 12.hétig egészségben akkor nem hinném hogy gond lesz.

Normális hogy elmúlt pár tüneted ezen ne aggódj.Nemsoká úgyis mehetsz az uh-ra és kiderül hogy nincs baj.Szerintem csak új ez az egész és ez normális hogy aggódsz mert nem egyszerű az a 9 hónap.Nem gyerekes dolog ez csak félsz és mivel nem vagyunk egyformák így mindenki máshogy reagálja le a dolgot.

Ez a bizonytalanság elég idegesítő de próbálj kicsit másra gondolni.Nézz egy jó filmet,sétálj egyet,egyél valami finomat,menj át anyukádhoz ha él még és beszélgess vele vagy a barátnőddel és utána nyugodtabb leszel.

2022. okt. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#1, ha nem ment volna lejjebb, akkor hívtam volna.


#2, vérnyomásmérővel, miután azonnal észbekaptam, hogy ez nincs rendben, gyorsan megmértem, igazából csak 2 percig nem voltam a helyzet ura.


#3, Remélem, hogy igazad van, bár az előbb volt egy kis hasszúrkám, amit eddig sosem éreztem.

Most zenét hallgatok, talán nézek valamit Netflixen 😊

2022. okt. 2. 20:59
 5/24 A kérdező kommentje:

És igen, tervezett.

Első baba, első terhesség.

2022. okt. 2. 21:00
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Mondanám, hogy vegyél egy szívhangfigyelőt, de ha véletlenül nem találod meg a hangot, akkor még jobban bepánikolnál. Nekem is kb annyi terhestünetem volt mint neked, és nem volt semmi baj, nyugi.
2022. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 7 év után fogant spontán a kisfiunk.

Semmilyen tünetem nem volt a fáradtságon kívül (néha egy kis émelygés, de az sem sűrűn)

12. hétig folyamatosan rettegtem, hogy elveszítem, és rémsztorikat olvasgattam, amivel persze nem lettem előrébb.

A 12. heti genetikaira 13+5 napra kaptam időpontot, szerencsére minden rendben volt. Utána elmentünk a 14. héten egy babamozira is, ahol megmondták, hogy fiúnk lesz, illetve kaptunk videót róla, és képeket. Rengeteget segített, hogy láttam őt 45 percen keresztül ficánkolni, de még csuklani is.

Aztán a nőgyógyászom a 18. hétben kérdezte, hogy érzem-e már mocorogni, mondtam, hogy még egyáltalán nem érzek semmit. Akkor persze megint megijedtem, hogy nincs-e valami baj..

Persze a vizsgálat után 1 hét sem telt el, és megéreztem az első apró mocorgásait. Megnyugodtam.

19+5 naposan voltunk a 2. genetikain, ott is mindent rendben találtak, szóval azóta élvezem nagyon a terhességet.

Most vagyok 20+4 napos. Azóta olyanokat rúg belém, hogy megígértem neki, hogy csak szülessen meg, és megeszem a talpikáját.. 😅

Holnap megyünk megint egy babamozira az apukája kedvéért, mivel ő sajnos egyik orvosi ultrahangra sem jöhetett be.

Szóval próbálj meg lenyugodni, ne stresszelj, mert egyikőtöknek sem tesz jót, és bízz a kicsi manódban.

Pikk-pakk elrepül az idő, élvezd ki minden percét a terhességnek, mert tényleg csodálatos.

2022. okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7, gratulálok, 7 év? Nem semmi, mi 3 éve terveztük már 🥰 nagyon drukkolok, annyira várom, hogy én is érezzem őt! ❤️


Félek beleélni magam, de most akkora lelkierőt kaptam általad!


Mi lesz a neve?

2022. okt. 2. 21:36
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre a Benjámin tűnik befutónak, de lehet, hogy jön majd valami kattanás, és végül teljesen mást választunk :)

Ne aggódj, minden rendben lesz! Boldog babavárást nektek!

Ha pedig szeretnél még beszélgetni valamikor, vagy csak egy kis bíztatás kell, nyugodtan írj.

2022. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
#9, szerintem rád fogok írni hamarosan 😊 boldog babavárást!
2022. okt. 2. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!