Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van ez a helyzet, kell a...

Van ez a helyzet, kell a megnyugtatás, de ne ítéljetek el, kérlek szépen titeket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lesznek akik szerint nem kellene még gyereket vállalnom, meg gyerekes és instabil vagyok, meg biztos, hogy mentálisan gyenge.


Soha nem volt pánikrohamom, életemben először szembesültem vele.


12+4. napban vagyok, az össz terhességi tünetem az álmosság volt a kezdetek óta, illetve a farkaséhség (ez csak 4-5 napig tartott) ma azon agyaltam, hogy nincs semmi tünetem, és utoljára 8. héten voltam UH-n.


Szóval egy iszonyat pánikroham tört rám, nem kaptam levegőt, a vérnyomásom 170 volt, a pulzusom 210, egy hideg ásványvízzel, majd zuhannyal sikerült aránylag megnyugodnom, de van egy belső szorongásom, a 12. heti UH sajnos csak 14. héten lesz.


Egyszerűen nem vagyok nyugodt, a férjem szolgálatban van, és sajnos őt nem hívhatom ilyenkor.


1-2 szép szóval vagy tanáccsal támogassatok kérlek.


2022. okt. 2. 20:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Tők jó! Lesz egy szép, egészséges, pöttöm kis gyermeked!

Sok teher, aggódás, tanácstalanság, de végtelen öröm!

2022. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nekünk 2,5 év után jött össze inszemmel.

Az 5 és a 6 héten volt vérzésem is ami nagyon ijesztő volt és aggodtunk hogy most mi lesz.

7 héten néztek meg utoljára, minden rendben volt. De a genetikai uh-ig végig aggódtam hogy minden rendben legyen, féltem hogy ott derül kivalami rossz.

Halaistennek minden rendben volt és azóta nem is véreztem 😊

Terhes tünet nekem a mell fájdalom volt és savasodas/puffadás. Kb a 11 héten elis múltak ezek a tünetek.


Bízz a babádban, hiddel erősebb mint gondolnád ❤️


23hkm

2022. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
#12, huuu 😍 nagy gratula neked is, már nincs sok hátra a babázáshoz, örülök, hogy minden rendben van nálatok is ❤️❤️❤️❤️
2022. okt. 2. 23:33
 14/24 anonim ***** válasza:

Mellfájdalmon, fáradékonyságon kívül mást én sem éreztem az elején. Az első gyereknél még kb ennyit se. Nekem GDM, pajzsmirigy alulműködés miatt sűrűbben kell mennem kontrollra, de néha így is rám hozzák a frászt. Múlt hétfőn voltam 30 hetes uh-n és azt mondta az orvos, kicsit kevesebbnek látja a magzatvizet. 3 hét múlva kontroll- illetve már csak 2. Eddig mindig minden rendben volt a babával- igazából még most is, mert a méretei megfelelőek, nincs vesetágulat vagy bármi látható gond, én nem észlelem hogy szivárogna a magzatvíz, de persze azóta folyamatosan ezt figyelem- meg iszok mint a kacsa (nem mintha ezzel tudnám jelentősen befolyásolni).

De tudom hogy nagyobb bajt okoznék ha esélyt adnék ilyen rohamoknak, úgyhogy próbáld te is kontrollálni magad. Szedj magnéziumot, tereld el a figyelmed- kezdj el babacuccokat beszerezni apródonként. Erről sokan azt tartják hogy hülyeség túl korán stb, de én megmondom őszintén hatalmas segítség hogy még bírtam hajolgatni stb mindent beszereztem. 22. héten pl már mostam a babaruhákat. Most minden megvan, csak vasalgatok még.

31 hkm

2022. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14, ó, istenem, szörnyű lehet ezeken átmenni, de pár hét, és a kezedben tartod a babát ❤️


Fognak indítani korábban, vagy nyugodtan végig viheted a terhességet?

2022. okt. 3. 08:50
 16/24 anonim ***** válasza:

Indítanak. Első babámnál sem hagyták a végéig, most sem fogják. Akkor a terhességi cukorbaj miatt 39.héten kivették (meszesedő, öregedő méhlepény. Az indítás nem jött be, 3x próbálták de nem tágultam). Most ha még mindig úgy látják hogy csökken a víz mennyisége, akkor pláne hamarabb kiveszik. Csak azon izgulok hogy ne sokkal hamarabb. 36-37 hétig jó lenne benntartani.

A cukrom egyébként szépen karbantartom diétával, gyógyszerrel. Pajzsmirigyfunkcióm is jó gyógyszerrel (pont pénteken voltam laborban).

2022. okt. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Drukkolok ❤️ minden rendben lesz, higgy magadban és a babádban is! 😉
2022. okt. 3. 09:01
 18/24 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Te meg ne aggódj. Rendben lesztek ti is.
2022. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #18, jó vasalgatást, de óvatosan! 😊
2022. okt. 3. 09:23
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz kérni párodtól egy számot, amit hívhatsz vészhelyzet esetén? Nekem katona a párom, 24/72-ben dolgozik, ráadásul a föld alatt. Van egy vezetékes szám, amit fel tudok hívni vészhelyzetben. Eddig szerencsére még sose kellett, de a tudat is megnyugtat, hogy el tudnám érni, ha szükséges.

Boldog babavárást! :)

2022. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!