Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem vetetnék el a babát...

Aki nem vetetnék el a babát akkor sem, ha beteg! Van értelme a genetikai uh-nak? Megnyugtatás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 13:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%

Én teljesen abortuszellenes vagyok!


De miért jó az, ha az a szegény gyerek a teljes életét nyomorúságosan, szenvedésben tölti? Az egyik legfontosabb a genetikai uh.

2011. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Melyikre gondolsz konkrétan?

A horribilis összegbe kerülő Down-szűrésre vagy melyikre?

2011. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A Down szűrésről azt hallottam, hogy csak az a megbízható, amikor magzatvízből vesznek mintát, kitenyésztik és utána vizsgálják a kijött eredményt.Az UH-osról azt hallottam, hogy felületes eredménnyel tud csak szolgálni, és ahhot képest nagyon drága, 30 ezer ft.
2011. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Minden, amiért pluszba fizetni kell.
2011. jan. 5. 13:15
 5/21 A kérdező kommentje:
Magzatvízvétel pl. Annak még kockázata is van.
2011. jan. 5. 13:16
 6/21 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, minden vizsgálatnak van értelme, ha nincs kockázata a babára nézve. A többszöri magzatvíz mintavételt például nem kifejezetten támogatom, de egy ultrahang nem kockázat, tehát szerintem érdemes megcsinálni. Azt nem tudom, hogy az eredménye mennyire pontos, mivel nem vagyok orvos.


Ami az abortusz témát illeti: Én is határozottan abortuszellenes vagyok, de nálam éppen azok az esetek jelentenek kivételt, amikor beteg lenne a baba. Dolgoztam szociális otthonban, és azt gondolom, nincsen szomorúbb, mint egy teljesen magatehetetlen gyerek, aki semmit sem tud a világról maga körül. Megint más téma a Down-szindróma, ami nem zárja ki, hogy a gyermek teljes, és boldog életet élhessen. A Down-gyerekek nagyon szerethető, kedves, vidám emberkék.

2011. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván nem a végletekig gondoltam a dolgot. De van, aki azért is elvetetné a babáját, ha pl. ajakhasadékkal születik vagy süket. Még jó, h ezek nem derülnek ki :S Aztán van, mikor állítják, h Downos a baba, aztán mégsem az.
2011. jan. 5. 13:39
 8/21 anonim ***** válasza:
A 12. és a 18. heti UH-ot szokták genetikai UH-nak nevezni, mert akkor nézik át a magzat szerveit, hogy minden jól fejlődik, működik e. Ezek a vizsgálatok mindenkinek kötelezőek, hiszen a kórház végzi ingyen. Vannak az ún. tesztek (kombinált, integrált, négyes), melyeknél a vérből és a nyakiredő vastagságból valószínűsítik, hogy fenn áll e a down-kór vagy a nyitott gerinc lehetősége. A kombináltat sok kórházban már szintén ingyen csinálják, a másik kettőt a kismamának kell fizetni. És van a méhlepény-biopszia és az amniocentézis, amikor valóban a génállományt vizsgálják, ez 35 év fölött szintén ingyen van, és kockázatot jelent a magzatra. Ha valaki eleve tudja, hogy a beteg babát is megtartja, tényleg felesleges a genetikai UH-okon kívül más vizsgálatokra is elmennie.
2011. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálunk felmerült, hogy Down lehet a baba. A magzatvíz-mintavételbe nem egyeztünk bele a férjemmel, mert nagyobb volt a vetélés kockázata, mint a betegségé. Ultrahangra azért jártunk, mert a Down gyakran jár együtt pl szívbetegséggel, és fel szerettünk volna készülni az esetleges műtétekre, előre kiválasztani az orvost, aki műt, stb. Szerencsére teljesen egészséges lett a kislányunk. Ezek a fizetős-vérvételes vackok amúgy nem érnek semmit, egy jó ultrahangos sokkal nagyobb arányban tud betegségekre szűrni.
2011. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Vannak olyan súlyos rendellenességek is,ahol meg sem kérdezik az anyát,hanem kategorikusan kijelentik hogy megszakitják a terhességet!

Én mondjuk egy kisebb rendellenessség miatt nem vetetném el,az biztos.

2011. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!