Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Visszamenőleg eleg indok?

Visszamenőleg eleg indok?

Figyelt kérdés
9 hetes kismama vagyok. Október 17étől itthon vagyok a munkahelyem által igazolva. Viszont most fizetetlen szabadságra szeretnének kezelni. Ez elég indok a terhes táppénz visszamenőleges igényléséhez? 🤔

2022. nov. 9. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőlegesen nem lehet táppénzre venni max 2 vagy 3 napot.
2022. nov. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Terhes táppénz visszamenőleg 6 hónapra igényelhető. Viszont nem tudom elég indok-e a munkahelyem köcsögsége...
2022. nov. 9. 08:42
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

"Viszont nem tudom elég indok-e a munkahelyem köcsögsége..."

. Szerintem a Mt. nem ismeri a "köcsögség" fogalmát.

2022. nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ismeri.. A kérdésemre viszont érdemleges választ nem kaptam. 😉
2022. nov. 9. 08:47
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Szakorvosi lelet kell hozzá, ez nem elég indok. Viszont ha elmész a dokidhoz, ezt elmondod és kérsz tőle egy leletet, amelyen a munkahelyi körülmények miatt kéri a tappenzre vételedet, szerintem megcsinalja. Nem hinném, hogy gond lesz.
2022. nov. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

milyen munkahelyi körülmények? veszélyes anyagokkal dolgozik, nehezet kell emelni, éjszakázni kell? arra nem indok a tp. a munkahelynek kell más munkát biztosítani, vagy ha az nem megy akkor alapbért fizetni.

ezt az orvos is tudja. szakorvosi javaslat nélkül pedig háziorvos nem vesz/vehet “terhes” táppénzre.

2022. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésemre viszont érdemleges választ nem kaptam."

. Ebből a kérdésből ennyire tellett.


Esetleg ha kiegészítenéd némi részlettel, hogy mi is a gond a munkahellyel.

2022. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért voltál otthon? Ha a terhesség miatt, miért nem mentél táppénzre?

Eredetileg milyen jogcímen voltál otthon okt. 17-től?

Ez nagyon zavaros, és neked is hibáznod kellett. Ha terhesen nem tudtál/akartál dolgozni, táppénzre kellett volna vetetned magad attól a naptól, amitől nem jártál be. Ennek ez a normál útja.

A háziorvos 8-as kódú táppénzre fel tudott volna venni. Ha viszel nőgyógyásztól papírt, 9-esre is.

2022. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
A táppénz úgy igényelhető 6 hónapra visszamenőleg, ha az orvos már táppénzre vett. Onnantól számítva 6 hónapod van leadni a munkahelyeden a papírt. Az orvos visszamenőleg azt hiszem 5 napra vehet fel.
2022. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Van-e lehetőség a keresőképtelenség visszamenőleges igazolására?

Indokolt esetben lehetőség van a keresőképtelenség visszamenőleges megállapítására is.


A keresőképtelenség visszamenőleges igazolására jogosult:

A háziorvos, házi gyermekorvos, kezelőorvos a vizsgálatra való jelentkezés időpontjától eltérően, legfeljebb 5 napra visszamenőleg,

a szakértő főorvos 30 napra visszamenőleg,

az orvosszakértői szerv kivételesen indokolt esetben legfeljebb 6 hónapra visszamenőleg."


[link]



Mondjuk indoknak a munkahelyem xar kevés lesz. Akkor szoktak ilyen hosszú távra visszamenőleg igazolni, ha annyira xarul voltál, hogy orvoshoz se tudtál eljutni.

2022. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!