Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétségbeestem! Ma voltam 12h...

Kétségbeestem! Ma voltam 12h genetikai uh-n. Tarkóredő 2.1mm, de az orrcsontját nem látta-állítólag nem mutatta meg rendesen magát. (minden más rendben) 2 hét idegeskedés. Szerintetek van ilyen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
emiatt ne idegeskedj, a tarkóredő úgy tudom 2.5 mm-ig normális. Olyan meg van, hogy nem lát valamit, ezért hívott vissza. Ne idegeskedj, valószínűleg semmi baja a babádnak, a stresszel többet ártasz neki!
2010. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején én is kétségbe estem. A tarkóredőt 3 mm-nek mérték, az orrcsontja rendben volt, de az állítólag kevésbé számít, mint a tarkóredő. Azt mondta, gondoljuk végéig és vetessük el. Nem tettük, ehelyett elmentünk másik két helyre (Istenhegyi Klinika és Bolgárkerék utca). Mind a két helyen azt mondták, hogy a baba teljesen egészséges és ki volt az a barom, aki a tartóredőhoz hozzámért még más dolgot is. Azóta van egy 10 hónapos fiam, aki kicsattan az egészségtől, nem down kóros, az ég egy adta világon semmi baja nincs. Amint időpontot kapsz máshová, menj és nézesd meg ismét, nehogy úgy járj, mint mi. Még semmi nincs veszve. Drukkolok!
2010. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Nagyon aranyosak vagytok.Éppen intézkedem, hogy megnézzék máshol, mert jó lenne valamit tudni, nemcsak várni.Egyébként az orvosom nézte bent a kórházban- (megbízom benne, nála szültem a lányomat is)egyfolytában böködte így is a hasam, hogy forduljon már valamerre.De azért kiakadtam rendesen.Még egyszer köszi.
2010. szept. 29. 13:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nézegethette volna tovább azt az orrcsontot. ha van egy kis pénzetek, én elmennék egy magánrendelésre és elmondanám, hogy ezért jöttem, mert nem látta. a 12. heti vizsgálatnak pont az a lényege, hogy akkor kell megcsinálni. ha 2 hét múlva nézik, az már lehet, hogy torz eredményt ad.
2010. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
most olvastam a válaszodat. jó, hogy megnézik még egyszer.
2010. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
mi ez a 2 hét?? 2 hét múlva már ne akarja nézni az orrcsontot, mert az referenciaértékként csak a 12. hétben mérvadó. Magyarul, hiába nézi 14 hetesen, csak a 12 hetes orrcsont megléte vagy nem megléte jelentős. (Mielőtt valami nagyokos nekem esik: nem, olyan nincs hogy felszívódik az orrcsont és 14. héten már nem látszódik, hanem a statisztikai adatok készültek a 12. héten vizsgált orrcsontra down-kóros babák esetén.)
2010. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
amúgy a 2,1es tarkóredő meg totál megfelelő, az én babámnak 2,8 volt. (egészséges, amniócentézist csináltattam ezután az érték után.)
2010. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4 hete voltam a 12. hetin.

2,2 mm volt a tarkóredőnk. Viszont volt orrcsont.

A kombinált teszt negatív lett, mégis az (alacsonyabb) eredmény miatt 4-es teszten is voltam.

A tarkóredő egységesen 3-ig jónak mondható.

Ráadásul két helyen voltam 2 nap különbséggel és érdekes módon kétféle eredménnyel.

Úgyhogy számomra is teljesen káosz.

2010. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Már intézkedtem, ma megyek este egy magánrendelésre, hátha fordul a baba és ott látni fogja az orvos.Meg kaptam 1 időpontot jövő hét keddre egy másik orvostól, de az is olyan messze van.kicsit nyugodtabb vagyok-talán...még egyszer köszi.
2010. szept. 29. 15:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Én egy óra múlva megyek 12. heti Uh-ra! megírom neked h mi volt! remélem rendben lesz minden és remélem nálatok is rendeződik,de én bízom benne!!!
2010. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!