Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van esély, hogy egészséges...

Van esély, hogy egészséges lesz a gyerekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


34 éves nő vagyok és ma reggel tudtam meg, hogy terhes vagyok. Ha minden igaz, akkor 5 hetes és 3 napos. Mivel nem tudtam, hogy az vagyok ezért még tegnap délután este is boroztam, sőt, az azt megelőző napokban, hetekben rendszeresen. Sajnos szerintem nem is keveset. Szörnyen szorongok, hogy miattam beteg lesz a gyerek, iszonyat lelkiismeret furdalásom van. Volt valaki hasonló helyzetben, hogy szörnyen egészségtelen életmódot élt a terhesség korai szakaszában, de egészséges gyereke született?



2022. nov. 24. 08:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem lesz semmi gond.
2022. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Abszolút van esély, hogy egészséges lesz. Van aki ennél súlyosabban károsító életmódot él, mégis egészséges gyereke lesz. Természetesen minél tovább tart a káros hatás annál nagyobb eséllyel okoz rendellenességet. Szóval az alkoholfogyasztást mindenképp kerüld a továbbiakban!

Ha aggódsz, menj el genetikai tanácsadásra!

Még elég kicsi a terhesség, ilyenkor kisebb az esélye hogy károsodik, úgy tudom.

Minden jót!

2022. nov. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Természetesen még csak rá se nézek a borosüvegre, már vettem terhességi vitamint is, illetve bújom a netet, hogy még mire kell figyelnem, mivel segíthetem a baba egészséges fejlődését.

Köszönöm a válaszokat!

2022. nov. 24. 08:30
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem lesz baja
2022. nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
13%
Elvileg az elso 12 hetben meg nincs ugy kifejlodve, hogy nagy baja lehessen. De azert mostmar keruld. Mennyit ittal naponta?
2022. nov. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Semmi baja nem lesz, ráadásul genetikai problémát nem tudsz okozni az alkohollal, azért genetikai, nem is értem minek kellene genetikai tanácsadásra menned emiatt. 🤦🏼‍♀️ Ne aggódj, minden rendben lesz. Én dohányoztam, mikor teherbeestem. A 6. héttől csökkentve, orvossal egyeztetve tettem le teljesen a 8. hétre. Tökéletesen egészséges. Ilyenkor még nem igazán tudsz neki ártani.
2022. nov. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Semmi gond nem lesz, ne aggódj :-)
2022. nov. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Nincs még közös vérkeringés, nem jut el egy guruló, majd beágyazodas után nem sokkal lévő embrióhoz semmi még. Úgyhogy ha alapvetően nem volt genetikailag hibás a petesejted, ezzel nem ártottál neki.

Természetesen innentől vissza kell venned, az első 12 hét kritikus a fejlődésében, szervek kialakulásában. Amint az érrendszeretek közös lesz, átjut hozzá szinte minden a placentan.

2022. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Szia!én 16hkm vagyok mikor kiderült hogy terhes vagyok pont ilyen nyári iszogatósba voltunk.Semmi baja nem.lesz egyébkéntnapi 1 pohár bor vagy sört meglehet inni.Teljesen egészséges az a kis manó nyugi :)
2022. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Ilyenkor nincs még olyan kapocs anya ès az embríó közt, nincs köldökzsinór..


Ha károsodott volna emiatt, akkor nem maradna meg, be sem àgyazódna, nem indulna el a szívcső.


Nyugi

2022. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!