Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csinaltak mar tobb magzatviz...

Evi1199422 kérdése:

Csinaltak mar tobb magzatviz miatt vervetelt aminek az eredmenye, fen all a veszelye a 3 szindromanak, es meg is egeszseges volt a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egeszseges 28 eves no vagyok, (elso baba)

Parom is egeszseges, csaladunkban sincs rendellenes gyermek, 3 honapos vagyok, a babaval minden rendben latszolag az uh. Mérések alapjan , csak tobb a magzatvizem a kelletenel.... viszont a vertesztem eredmenye , hogy akar szindomas is lehet a gyermek, de biztosat nem tudnak mondani csak ha megcsinaltatjuk a tovabbi vizsgalatokat! Volt e mar valaki igy, esetleg es a tovabbiakban derult e ki hogy meg is egeszseges a gyerek?mert nekem azt mondta az orvosom , hogy lehet kiderul nincs semmi baj... bar nem sok eselye van! Kerem aki tud valamit ezzel kapcsoltban irjon nekem nagyon sokat jelent nekem!!!!



#gyerek #baba #szülés #Dawn- kor, #Szindromak
2022. dec. 8. 13:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

[link]


1:1000már jó aránypár!

2022. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

Nekem tényleg az a fura ,hogy ilyen eseben nem a nipt teszt ajánlott az csak 99.%os és a ha baj van akkor nem elég a műtéti befejezéshez.

Magzatvíz minta 100%os és az kell ha nem szeretnéd megtartani.

2022. dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%
Az 1:13-hoz sajnos elég rossz, de fogd fel úgy, hogy van egy zsák 12 fekete 1 piros labdával. Még ezzel is elég pici az esély, hogy kihúzod a pirosat. 1:1000 felett számít jó eredménynek. Személyesen ismerek valakit akinek 1:2 lett az eredménye down-szindrómára és egészséges gyereke született. Én sem pazaroltam volna nipt tesztre az időt/pénzt hanem invazív vizsgálatra (elsősorban cvs) mentem volna, de ha már így alakult ne kapkodj várd meg az eredményt. Elég gyorsak szoktak lenni.
2022. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Koszonok minden hozzaszolast! Az az erdekes,hogy a genetikai uh. Minden rendben volt a babaval, a meretei is megegyjeznek az idealissal. Csak a magzatvizem kicsit tobb a kelletenel, es persze a kombinalt tesztem lett rossz.... mar most a napokban megkapom a nipt tesztem eredmenyet,ami egyebkent 99,9%- ban hoz eredmenyt!mindennel jobban bizok benne egeszseges a babam🙏 Maskepp nem tudom elkebzelni :/
2022. dec. 8. 18:42
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
14. Az nagyon jó jel, hogy az uh rendben van. 70-80%ban ugyanis azért van az uh-n is eltérés. Valószínű a hormonjaidnál van nagyobb eltérés, ez pedig bármitől lehet, és a legnagyobb esély arra van, hogy semmi oka nincs, egyszerűen ilyen. A napokban volt itt egy kérdés egy anyuka is rossz eredményt kapott a kombinálton, iszonyú magas volt a bhcg szintje és a magzatvíz vizsgálat igazolta, hogy nincs a babának semmilyen kromoszóma rendellenessége. Ebben kell bízni, nagyon szorítok neked. Próbálj meg pihenni, filmezni, menjetek el vacsizni, foglald el magad! Ha pedig megjön az eredmény írj mindképp! Kitartás!
2022. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen neked! Probalok bizni es hinni a legjobbakban, es mindenkepp megirom a remelem jo hirt...
2022. dec. 8. 22:29
 17/20 anonim ***** válasza:

Hátha egy kicsit megnyugtat: ismerősnél 1:3-hoz volt az esélye és egészséges lett a gyerek. Próbáld valahogy elterelni a figyelmed, amíg megérkezik a másik teszt eredménye!

Kortól is függ, hogy milyen arány számít jónak pl. Down-ra (jóval 40 felett már az 1:100-nál jobbnak is örülni lehet, 25 évesen ez nem számít annyira jónak).

2022. dec. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17. Ez nem igaz. Romlik az eredmény a korral de nem ennyit, hiszen a kombinált teszt elsősorban nem a kort nézi. Befolyásolja, de csak a kor miatt néhány százat romlik az eredmény. 40 felett is ugyanúgy az 1:1000-hez számít jó aránynak.
2022. dec. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ennyien irtatok, nagyon sokat szamit, azota jobban is erzem magam, hogy tudom masok is voltak igy és van esèlyünk nekunk is.
2022. dec. 9. 10:03
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia mi lett az eredmény?
2022. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!