Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ennyire fontos a baba...

Miért ennyire fontos a baba neme?!

Figyelt kérdés

Szisztok.


A 3.gyermekemet várom. Az első terhességem komplikációmentes volt. Ott még én is úgy voltam vele hogy szeretnék egy bizonyos nemű babát.

A második terhességemnél a baba elment a 11.héten. Nagyon megviselt.

Után újra terhes lettem. Nem vágytam semmire csak arra, hogy semmi baja ne legyen és egészségesen szülessen meg. Persze a családban így is voltak olyanok, főleg anyósom aki semmi mással nem tudott jönni csak azzal, hogy reméli lány lesz. Már akkor frusztrált, hogy gyógyszert szedek annak érdekében hogy meg maradjon és tényleg mindent megteszek de ő mit sem törődve ezzel csak azt tudja mondogatni hogy reméli làny lesz, (fiú lett megint) ezután jött a kire hasonlít kattanás ami szintén frusztrál😀 de ez mellékes most.

Harmadjára vagyok terhes. Ez előtt ismét elment egy baba bár ő nagyon korán az 5.héten. Mostmár a 15.hétben járok. A férjemet megkértem hogy ne mondja el az anyjának. Nem bírta ki.. valamikor a 10-11.hét körül elmondta.

A 12.hetes UH után közöltem anyósommal hogy tudom, hogy tudja.

És az első mondat ami kicsúszott a száján hatalmas vigyorral: REMÉLEM LÁNY LESZ!


Nos.. nagyon nehéz volt megállnom hogy ne osszam ki és mondjam el neki a “szerény” véleményem.



Az emberek miért ennyire tapintatlanok? Miért nem tudják értékelni, azt a csöpp kis életet nemtől függetlenül?

Én minden vizsgálatnál már attól boldog ha van szívhang, más meg azon rugózik mi lesz a neme….



2022. dec. 20. 11:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17%
Hmm. Értem. Tehát egy alkoholistától vársz bármiféle együttérzést meg logikát? 🤔🤦‍♀️😂
2022. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
7%
Ha a 3. gyerekedet várod és egyszer már elveteltel, akkor nem harmadszorra, hanem negyedszerre vagy terhes. Hameg "Ez előtt ismét elment egy baba bár ő nagyon korán az 5.héten." Akkor ez konkrétan az 5. terhesseged. Érdekes, hogy eltéveszted az iylet...
2022. dec. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj az, ha anyósod lányra vágyik (mint írtad, te is vágytál az egyik nemre az első terhességed alatt), de ha állandóan ezt hangsúlyozza, az már tapintatlanság. Férjeddel beszélj, hogy ha már nem tudta tartani a száját, legalább állítsa le az anyját.
2022. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes, hogy anyósra haragszol, pedig a férjed viselkedett sunyi, alattomos módon. Ebből még sokkal nagyobb gondok is lehetnek, hogy nem tudja, vagy nem akarja tartani a száját, amikor kéne, minthogy anyós lány unokára vágyik.

Te is jó elfogult vagy ám.

Mikor te vágytál bizonyos nemű gyerekre, az meg volt értve, de anyós ugyanezt nem teheti meg, mert ő rossz érte. Megéritek a pénzeteket mindannyian.

2022. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
12-es te mikbe bele nem tudsz kotni. Megfogtad a lenyegét a mondandomnak
2022. dec. 20. 13:14
 16/23 A kérdező kommentje:
Látom ide se kell tobbet ki irnom semmit. Túl sok a buta ember 😀 plusz sajnos nem lattok bele semmibe. Koszi a hasznos es haszontalan valaszokat.
2022. dec. 20. 13:15
 17/23 anonim ***** válasza:
57%
Miért ne vágyhatna rá? Ha a fiúkkal így is kedves marad, akkor nem mindegy? Csak azért puffogsz mert elvetéltél, ilyenkor jönnek a szivárványbaba szöveggel és hiperérzékenyek.
2022. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%

Oh ugyanez van nálunk is.

Van két fia (egyik a férjem). Lányt szerettek volna, de nem lett.

Tudta, hogy sokat küzdöttünk mire terhes lettem, sajnos a 13.héten elvesztettük.

Most ismét babát várok, a 20 hetes ultrahangon derült ki a neme (fiú). Ahelyett, hogy örült volna hogy végre lesz unokája amire úgy vágyott, és tudta, hogy az előző baba elment az első kérdése az volt, hogy van még arra esély, hogy más nemű legyen?

Nekem ez rosszul esett, teljesen mindegy volt nekünk a neme csak végre szülessen egy egészséges gyermekünk. Ő meg azon aggódik azóta is, hogy nem lány.

2022. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen megértelek, es sajnos nem tudom, miért olyan fontos ez. Anyósomnak 2 fia van, ő is lányt szeretne. Mi egy babát tervezünk a férjemmel, ennek különféle okai vannak, ezt most nem részletezném. Szóval nekünk tényleg mindegy, csak egészséges legyen. Még nem tudjuk a nemét, de állandóan azt hallgatom, hogy van a kislány.... persze nem rám gondol, hanem az unokára.
2022. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%

Az én anyosom amikor megtudta h terhes vagyok csaknazt hallgattam hogy reméli lány !amikor kiderült ,hogy fiú utána azt hallgattam h majd a másik fiánál akkor lány lesz.

Még pocakos voltam és mar a lány ruhákat vette meg és akasztotta ki feltünően!.x évig a fiam volt az egyetlen unoka mégis tele volt a lakás lány játékkal és ruhával!

Mindenki csodálkozik ,hogy miért rühellem őket!

2022. dec. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!