Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ennyire fontos a baba...

Miért ennyire fontos a baba neme?!

Figyelt kérdés

Szisztok.


A 3.gyermekemet várom. Az első terhességem komplikációmentes volt. Ott még én is úgy voltam vele hogy szeretnék egy bizonyos nemű babát.

A második terhességemnél a baba elment a 11.héten. Nagyon megviselt.

Után újra terhes lettem. Nem vágytam semmire csak arra, hogy semmi baja ne legyen és egészségesen szülessen meg. Persze a családban így is voltak olyanok, főleg anyósom aki semmi mással nem tudott jönni csak azzal, hogy reméli lány lesz. Már akkor frusztrált, hogy gyógyszert szedek annak érdekében hogy meg maradjon és tényleg mindent megteszek de ő mit sem törődve ezzel csak azt tudja mondogatni hogy reméli làny lesz, (fiú lett megint) ezután jött a kire hasonlít kattanás ami szintén frusztrál😀 de ez mellékes most.

Harmadjára vagyok terhes. Ez előtt ismét elment egy baba bár ő nagyon korán az 5.héten. Mostmár a 15.hétben járok. A férjemet megkértem hogy ne mondja el az anyjának. Nem bírta ki.. valamikor a 10-11.hét körül elmondta.

A 12.hetes UH után közöltem anyósommal hogy tudom, hogy tudja.

És az első mondat ami kicsúszott a száján hatalmas vigyorral: REMÉLEM LÁNY LESZ!


Nos.. nagyon nehéz volt megállnom hogy ne osszam ki és mondjam el neki a “szerény” véleményem.



Az emberek miért ennyire tapintatlanok? Miért nem tudják értékelni, azt a csöpp kis életet nemtől függetlenül?

Én minden vizsgálatnál már attól boldog ha van szívhang, más meg azon rugózik mi lesz a neme….



2022. dec. 20. 11:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem a baba neme a lényeg férfiként irom nálunk se anyám se anyosom nem tett ilyen ki jelentést

Igaz ne anyámnak van vegyesen unokája(17db) az igaz

De anyosnak ez az első


Kérdező ha el mensz a Teszkóba vegyél anyosodnak egy lány játék babát

Én is azt mondtam anyosnak amikor össze költöztem a lányával utalt rá hogy a munka társai büszkén mutogassák az unokás fényképeket (hogy veszek neki babát a teszkoba)

Be rendeztük a hátsó épületet és most jön az 1.baba nálunk is

2022. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem,ha valaki vágyik egy bizonyos nemű babára,csak az a probléma,ha nem tud belenyugodni abba,hogy nem kislány/kisfiú lesz.Megértem az anyukát is,hogy frusztrálja,ha folyton azt hallja,hogy de kár,hogy fiú/lány a baba.Nekem sem esne jól,ha csak a neme miatt tenne valaki különbséget a gyerekeim között (van már egy kisfiam és most kislányt várok).

Az egyik barátnőm kislányt várt,az apja kb. minden találkozáskor megkérdezte,hogy még mindig nem fiú-e.Sajnos ott nem végződött jól a terhesség.Talán utána elgondolkozott a nagypapa kicsit.

2022. dec. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk más milyen a helyzet anyóssal. Lánya puffogott nem olyan régen hogy ő lányt szeretett volna szülni, erre két fia lett. És nem meri bevállalni a 3. gyereket, mert mi van ha az is fiú lesz. Ebből kifolyólag megmondta nekem anyós hogy fiút KELL SZÜLNI.

Ezt 2 éve mondta, van egy szép kislányom és sógornőm ezen puffog, anyós meg közölte hogy a másodiknak fiúnak kell lennie. Én erre mondtam neki hogy nem lesz második.

2023. jan. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!