Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem nőtt a magzat, de van...

Nem nőtt a magzat, de van szívhang. Lehet még ebből egészséges kisbaba?

Figyelt kérdés

Múlt héten a saját orvosom élő terhességet állapított meg, szívhanggal. A magzat mérete 16,7 mm volt. Rá egy hétre, egy másik orvos másik ultrahanggal 17 mm- nek mérte. Szívhang van. Az orvos bíztat bár mondta hogy az nem jó hír hogy nem nőtt szinte semmit. Létezik hogy két orvos két készülékkel ennyit téved? Vagy ennyit nem lehet tévedni? Más volt hasonló cipőben?

Nagyon félek hogy vetélés lesz a vége.



2022. dec. 29. 12:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%
Amíg él a babád, tényleg kár temetni. Most kezdjen el sírni előre, hátha baj lesz? Dobog a pici szíve. Lehet, hogy rosszul mérték, lehet, hogy picit nőtt, de majd behozza. Amíg él, addig ne is gyere ilyen rosszindulatú, megkeseredett emberek közé, csak ártani tud.
2022. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%

#11


Persze, ha beigazolódik, amit mondtunk, akkor nem is azért volt, amivel megindokoltuk, hanem a mi megkeseredett, rosszindulatú energiánk miatt lett baj.

Szerinted nekem örömet okoz, ha valaki elvetél? Te vagy rosszindulatú, ha ilyet feltételezel másokról, akiknek annyi a bűnük, hogy nem táplálunk a másikban hiú reményeket, és őszintén válaszoltunk a kérdésére.

2022. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit. Nem, nem gondolom hogy minden rendben. Már a kiírásban is megjegyeztem hogy félek a vetéléstől.

Pusztán annyit írtam hogy ma délelőtt a terhességem meg élő volt.

Sem megerősítést, sem cáfolatot nem várok internetes kommentelőktől, annak örülök ha olyan nők osztják meg saját tapasztalatukat, akik hasonló cipőben jártak.

2022. dec. 29. 15:14
 14/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, mikor mész kontroll uh-ra?
2022. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, bár fiatalabb terhességgel és nekem ugyanaz a doki mérte. 1 hét múlva megyek, ha kapok időpontot és akkor derül ki minden. Pedig már családnak is elmondtuk.

Nagyon szurkolok, hogy minden rendben menjen. Uh gépek között is van különbség, simán lehet, hogy elmérték.

Amúgy persze nem bíztató, de az ember felkészül lélekben a rossz hírre. Viszont dobog a kicsi szíve, két különböző orvos mérte, szóval simán lehet a félremérés.

Nagyon sok kérdést végigolvastam itt gyakorin és bár tény, hogy a rossz hírekből volt több ilyen esetekben, de voltak pozitívan végződő hasonló esetek is.

Szurkolok nagyon, írj majd mi lett.

Mikor mész legközelebb?

2022. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a drukkokat! Egy hét múlva, január 5-én, és akkor már rendel a saját orvosom, hozzá fogok menni.

#15! Én is nagyon szorítok neked! 🙏🍀

2022. dec. 30. 07:08
 17/25 A kérdező kommentje:

#14 #15 és bárki, akit érdekel, hogy mi lett a baba sorsa.


Nem bírtam kivárni a holnapi napot, már voltam nőgyógyásznál és minden a legnagyobb rendben! Több, mint 10 hetes a terhesség, annyi, amennyinek lennie kell, méret, szívhang minden stimmel, vizsgálat alatt is nagyon eleven volt a baba. Többször is elúszott a vizsgáló fej elől, tényleg végig ficánkolta a vizsgálatot. 🥰


Érthető okokból nagyon érdekelt a téma és arra jutottam, hogy nem is annyira ritka hogy elmérik a magzatot. Sok múlik a készüléken és a mérést végző szakemberen is. Ettől függetlenül sajnos, ha a baba rendellenesen nő, az sosem jelent jót, de elmérés simán elő tud fordulni, még magán rendelésen is. Illetve a szívhang a lényeg. Ha leáll a szívműködés, akkor áll meg a fejlődés, nem fordítva.


#15! Ha van kedved majd írj, hogy ti hogy vagytok!

2023. jan. 4. 12:34
 18/25 anonim ***** válasza:
72%

Szuper hír, gratulálok! 🙂


Azért a múltkori orvos megérdemelne egy fejbekólintást ezért az elmérésért. Mennyi idegeskedést megspórolt volna neked!

2023. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ne is mondd! De a lényeg, hogy a baba jól van!
2023. jan. 4. 13:25
 20/25 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!

15-ös vagyok. Gratulálok, akkor tényleg jól elmérték. Örülök, hogy minden rendben lett végül.

Mi csak jövő hét szerdára kaptunk időpontot, addig izgulhatok rendesen. Próbálom magam azzal vigasztalni, hogy van 1-2 terhes tünetem, köztük az émelygés/hányinger, de tudom, hogy ez semmire sem garancia.

Majd írok mit mondott a doki, elvileg 10 hetes körül leszek mire megyek. De én pontosan azt sem tudom hány hetes és napos vagyok :D 12 hetes genetikaira hova mész? Foglaltam egy időpontot így nagyjából, hogy akörül leszek 11-12 hét között elvileg, de ha jövő héten is minden okés, akkor szeretnék pontosítani.

Még egyszer gratulálok!

2023. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!