Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Egy kedves barátnőm...

Kismamák! Egy kedves barátnőm 35 hetes kismama. A mai napig nem tudta le tenni a cigit.. Van itt kismama aki dohányzik? Esetleg aki szülés után van, minden rendben volt a babájával? Negatív kommentet nem kérek, csak tanácsot szeretnénk.

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 16:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha 35 hetes a kismama, akkor mar szerintem hotmindegy, ki mit ir es melyik valaszokat veszi figyelembe😀 Mostmar olyan lesz a gyerek, amilyen.
2023. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok, a "kedvencem" kimaradt, 32éves vagyok a fogaim katasztrófálisak, pedig az legyen becsületére mondva anyámnak, hogy megkövetelte a napi 2x (plusz az oviban ebéd után is kellett) fogmosást, reggel este, minden nap megsikálta a fogaimat már egész kicsinek és jártam/járok fogászatra. Kikellett húzni mind a 4 bölcsességfogam, plusz 4 örlőt már (pótolva lettek, de akkor is...), ezen felül 3 van tömve, egyet most fognak, ráadásul metszőt, ami látszik (még csak kezdeti, hála a folyamatos kontrollnak). A fogorvos szerint vagy genetikailag ennyire vackok a fogaim (senkinek a családban nem volt ennyi problémája) vagy magzati ártalom, amikor alakultak a fogcsírák már mentek is tönkre 🙄. Én nem dohányzom, vigyázok a fogaimra mégis 8húzáson vagyok túl, pedig mindegyiket menteni akarták, tömték, gyökérkezelték, ecsetletük, speckó szájvíz-fogkrém, 6havonta fogászat ha van panasz ha nincs. Mégse tudták megmenteni, annyira katasztrófa a fogam szerkezete.
2023. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
36%

Mind 2 nővéremnek van 3-3 gyereke.mind a 2 vègig cigizte az összes terhessègét. Egy szállal sem szívtak kevesebbet. Egészsèges az összes gyerek azóta már kirepült a legtöbb.

Viszont itt jövök én.Cigiztem. Megtudtam hogy terhes vagyok. 1mp-ig nem gondoltam arra hogy tovább cigizzem. Abbahagytam mert nekem nem ér az egész annyit hogy ezen stresszeljek vagyhogy ez miatt baj legyen. Majd mikor megszületett a kisfiam és vège volt a szoptatásnak sajnos vissza szoktam de ez már más téma.Most ismét babàt várok és az első perctől kezdve abbahagytam a cigizést mert szintén nem tartom annál fontosabbnak mint a gyermekemet. Mindenki maga dönti el. Előttem is volt példa hogy nem okvetlen okozott gondot.De én nem akartam úgy dönteni ahogy a testvéremék. Ez mègcsak az első “áldozat” amit meghoz az ember a gyermekéért. Én nem ítélek el senkit. De ha már eddig cigizett a barátnőd ne most aggódjon.

2023. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom vegigcigizte a terhességét mindkét gyerekével. Mindkettő súlyos asztmás es allergiás, a ferjem huga koraszülött is volt. Egyertelműen a cigi miatt.
2023. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyi asztmás és allergiás ember dohányos szülővel nem véletlen...
2023. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
8%

2es vagyok.

A lányom pl nem beteg szerencsére.

És nem azt mondtam, h tovább kell füstölni, mint a kemény.

Napi 1 2 cigi nem vészes, a doki többet is "engedett", de nem szívtam többet max 2.

2023. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%

Na azt a "dokit" is megnézném, aki ilyet "megenged".


Valami vén xar lehet.

2023. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%
Ismerősöm maganorvosa megerezte rajta a cigiszagot a 3. találkozáskor és közölte vele, hogy legközelebb mire jön vagy leszokik vagy ne jöjjön többet. Nem ment többet, a fia tejallergiás és hiperaktív. Biztos megérte.
2023. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesgondozáson voltam, mikor kihallatszott, hogy az orvos kiabált egy kismamával a cigi miatt, pedig magánrendelés volt, de még így sem érdekelte.

Megjegyzem, mellettem két értelmiségi szintén arról beszélgettek, hogy mennyit szívnak egy nap.


De a legborzasztóbb egy lombikos kismama volt a kórházban, mikor bent feküdtem. Azt már mondanom sem kell, hogy óránként jártak le dohányozni a terhesek, de a legrosszabb egy olyan volt, aki elmesélte, hogy 10 évig (!) próbálkoztak, mire a ki tudja hányadik lombik összejött, ennek ellenére lejárt dohányozni 9 hónaposan is.

Most erre mit lehet mondani??

2023. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
9%

Azért mindent a cigire se kéne fogni. Marha sokan nem dohányoznak és mégis beteg a gyerek.

Az meg végképp bbszn, h a doki üvölt velem! Elmondja mindenkinek oké, aztán csinál mindenki, amit akar.

Nekem is mondta doki (nem, nem vén szr), h szivhatok napi 2 3 szálat...

Mielőtt belém köt valaki nem dohányoztam terhesen és előtte se!

N 30

2023. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!