Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezzel a súllyal tényleg...

Ezzel a súllyal tényleg veszélyeztetett vagyok terhességi diabéteszre?

Figyelt kérdés
A diabetológián többletsúlyra hivatkozva javasoltak kétszeri terheléses vércukorvizsgálatot a szokásos egy helyett. 164 cm és 59 kg vagyok, ez tényleg kockázatot jelent? Nem vagyok mostanában kifejezetten vékony, de erre azért nem számítottam.

2023. jan. 4. 12:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenről amúgy nem is hallottam, hogy súly miatt bárkit küldenének. Két ok miatt küldhetnek: ismert kettes cukor, vagy korábbi terhesség alatt terhességi cukor. Ha minden kérdezőhoz hasonló "túlsúlyost" így kezelnének, akkor tuti hogy a kismamák 80%-a kétszer lenne terhelve...
2023. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellett menned diabetológiára?
2023. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok.

Nem a sulyod miatt kuldtek, mert a terhessegi cukorbetegsegnek semmi koze a sulyhoz. ( a kettes tipusu diabetesznek van) . A hormonokhoz van koze.

2023. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

De igenis riziófaktor a túlsúly - ami viszont neked nincs, tehát nem értem, miért hivatkoztak valami olyanra, ami nincs. 22 a BMI-d, ami normál tartomány. Lehet, hogy valami más áll fenn a rizikófaktorok közül? Ezek azok:


"A terhességi cukorbetegség rizikófaktora lehet az, ha a kismama 35 évesnél idősebb, ha túlsúlyos, ha kevés testmozgást végez, ha policisztás ovárium szindrómában szenved, ha családi vagy személyes kórelőzményeiben szerepel a cukorbetegség, esetleg a terhesség előtt már volt kialakult inzulinrezisztencia. De rizikófaktor az is, ha a korábbi terhességből nagyobb súlyú baba – körülbelül 4 kg feletti – született."


De szerintem ezek sem indokolnak automatikusan 2 terhelést.

2023. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Túlsúly (konkrétan 35-ös BMI érték felett) valóban indokolt a korai OGTT, ez nem hülyeség. Viszont az igen, hogy túlsúlyos vagy 59 kg-mal:D
2023. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
166 cm vagyok 83 kg voltam mikor terhes lettem nem volt + cukor terhelésem, és később sem volt baj a cukrommal. Nekem van túlsúlyom, de neked, vicc
2023. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a súlyod.
2023. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Valamit félre értettél. Nyilván nem a súlyod miatt vagy veszélyeztetett, hanem ami miatt menned kellett a diabetológiára.
2023. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nálunk kötelező minden kismanának a diabetológiai vizsgálat az első trimszeterben, ezért kellett mennem.
2023. jan. 6. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!